Jak fotí Honza Martinec | FotoŠkoda
FotoŠkoda FestRozhovory

Jak fotí Honza Martinec

Jak fotí Honza Martinec
26. 5. 2022 | 3 minuty čtení

Po našem prvním setkání na loňském FESTu jsem chtěl udělat trochu osobnější rozhovor s Honzou Martincem a tak bylo jasné, že musí být hostem našeho pořadu "Jak fotí". Slovo dalo slovo a s Honzíkem jsme k němu jeli domů na kávu. To jsme tu ještě něměli.

Neřeš co je cool na instáči!

  • Honzo, je tu další svatební sezóna, kolik si toho už stihl od našeho rozhovoru? 

No je pravda, že jsem nastartoval v podstatě z 0 na 100 a sezona jede jak blázen a mám za sebou už 8 dost různorodých svateb:)

  • A bylo nějaké překvápko? 

Překvápka maximálně v dobrém slova smyslu, jezdil jsem rolbou na horách, kde chumelilo a mrzlo - to bylo naštěstí přání novomanželů, takže dobrý. Sníh byl na více svatbách, ale jinak to vychází až moc dobře a zatím jsme ještě neplavali :)

  • Už i v našem rozhovoru si říkal, že máš kolikrát skleněné oči. To tě to fakt ještě nepřešlo? Není už to rutina?

Myslím, že jsme se o tom bavili, ta lidská stránka je pro mě nejdůležitější a kdybych bral svatby, kde je klientům jedno, kdo je fotí a jaké to bude, rutina by se z toho stala. Zatím mám ale to štěstí, že fakt zažívám skvělé příběhy lidí, kteří se mají rádi a já si to pak s nimi opravdu prožiju.

  • Jak to děláš, že si pořád stále TY? Není občas potřeba nahodit košili a hrát slušňáka? 

Košili na svatbu samozřejmě beru, ale abych to byl já tak jí okamžitě ohrnu rukávy. Já bych mohl mít takhle košile všechny plus k tomu hodím tenisky a jsem v klidu. Ale fotil jsem teď nedávno akci, kde byl dress code black tie, takže jsem aspoň mohl vytáhnout svůj svatební oblek a taky to bylo příjemný.

  • Kdy přijde zlom, že si tě lidi objednají na svatbu kvůli tomu jak fotíš, né kvůli tomu, že řeší prekérku, nebo kvůli ceně?

Kdyby na tohle byla jednoduchá odpověď, asi by všichni fotografové měli vyhráno:) Je to podle mě kombinace tolika proměnných, že se to nedá jednoduše popsat. Rozhodně to má ale základ v tom, že sám víš co chceš dělat, zároveň se tím také prezentuješ, ale hlavně tomu sám věříš. Protože pokud budeš jenom řešit co je momentálně cool na instáči, a dělá to tak hodně lidí, přesně takoví zákazník si tě pak vybere.

Honza bude mít na FotoŠkoda FESTu i workshop na focení v různorodých světelných podmínkách města. Jak se s tím vypořádat a dodat skvělé portréty vám ukáže 2. 6. od 13:00.

HONZOVA AKCE NA FESTU

PEAK DESIGN Capture v3 BLACK Standard plate

jednoduchý a efektivní způsob jak nosit fotoaparát např. připevněný na opasek, na popruhu batohu apod. - šířka popruhu až 6,5 cm a síla až 2,2 cm, perfektní zpracování s doživotní zárukou, nosnost až 90 kg díky kvalitnímu celohliníkovému provedení

2 190,-
PEAK DESIGN Slide Lite BLACK - popruh

Kompatibilní se všemi fotoaparáty: Lze připojit k poutkům pro popruh jakéhokoliv fotoaparátu nebo ke stativovému závitu pomocí přiložené stativové destičky (kompatibilní se stativovými hlavami typu ARCA), Vynikající stabilita fotoaparátu: Pokud připevníte jednu kotvičku k stativové destičce a druhou k poutku pro popruh na fotoaparátu, docílíte výrazně větší stability fotoaparátu při nošení (viz zde přiložené video), než u systémů využívající pro připevnění popruhu pouze stativový závit., Nejvšestranější: Lze použít jako popruh přes rameno, přes tělo nebo kolem krku.

1 790,-
PEAK DESIGN Cuff BLACK řemínek na zápěstí

Kompatibilní se všemi fotoaparáty, Patentovaný rychloupínací systém kotviček Micro Anchor® – nejrychlejší a nejméně obtěžující a překážející rychloupínací pásek pro fotoaparáty na světě, Nosnost každé kotvičky Micro Anchor™ je 90 kg

990,-

Související články

Podzimní FotoŠkoda FEST je za námi!

Podzimní FotoŠkoda FEST je za námi!

20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans

20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Další Rozhovory

Rozhovor: Je foton ještě stále rychlejší než elektron?

Rozhovor: Je foton ještě stále rychlejší než elektron?

Jindřich Štreit: Čekám, čím mě osloví život

Jindřich Štreit: Čekám, čím mě osloví život

Fotografka Líba Taylor na FotoŠkoda FESTu

Fotografka Líba Taylor na FotoŠkoda FESTu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...