Svatební fotografie s Jiřím Tvarohem | FotoŠkoda

Svatební fotografie s Jiřím Tvarohem

Termín: 26. 5. 2014
Svatební fotografie s Jiřím Tvarohem
20. 5. 2014 | 4 minuty čtení

Fotografování svateb je prestižní záležitostí. Vždyť svatební fotograf je ten, který zachycuje momenty plné emocí a uchovává vzpomínky na celý život. O fotografování svateb se s vámi podělí zkušený a vyhledávaný fotograf Jiří Tvaroh. Beseda ZDARMA se uskuteční 17:00 – 19:30 v Langhans kavárně Člověka v tísni.

Odhalte s námi zákulisí tvorby profesionální fotografa Jiřího Tvaroha

Jak jste dostal k fotografování svateb a dá se v této oblasti uživit?
Ke svatbám jsem se dostával postupně - jako k dalšímu odvětví fotografické reportáže. Postupné přes rodinu, známé a rychle i zcela nové zákazníky.  Protože jsem začínal v době, kdy spolu soupeřila klasická a digitální fotografie, bylo vše relativně snazší. Pokud se svatbami chce fotograf uživit, musí dnes věnovat energii do nápadů, modernímu zpracování snímků i své propagaci.

Proč myslíte, že si novomanželé vybírají právě Vás?
Myslím, že většinu novomanželů přesvědčí webová prezentace - zpracování fotografií, široké portfolio ukázek a technická kvalita snímků. Velký podíl na úspěchu má jistě to, že se v branži pohybuji delší dobu. Jméno se dostává do podvědomí a velké množství zakázek je na doporučení manželů, kterým jsem svatbu již fotografoval.

Co neopomenout před fotografováním svatebního dne?
Snoubenci by se měli s fotografem ideálně setkat, poznat se a probrat časový harmonogram dne. Fotograf si musí vše pečlivě zapsat, prověřit si před svatbou hlavní údaje (v kolik hodin a kam má přijet..), připravit si techniku a přenášet dobrou náladu na někdy trochu nervózní novomanžele tak, aby byl výsledek na fotkách co nejlepší :)

Jak velkou roli hraje fotografická technika?
Protože vlastním jedny z nejlepších přístrojů Nikon, tak si občas význam techniky příliš nepřipouštím. Na to nejlepší se zvyká snadno. Pravdou je, že miluji focení bez přímého blesku v přirozeném osvětlení. Používám tedy v extrémních případech světelné pevné objektivy a vysoké citlivosti, zároveň volím ohniska dle záměru. Pro klidnou práci svatebního fotografa je tedy technika velmi důležitá.

Beseda s fotografem Jiřím Tvarohem

  • Beseda pod záštitou společnosti Nikon 17:00 – 19:30 v Langhans kavárně Člověka v tísni. Max. počet účastníků 40.
  • Prezentace špičkové fototechniky s Nikon specialistou, který vám doporučí vše potřebné pro fotografování. Neváhejte se ho na cokoli zeptat.
  • Digitální zrcadlovky Nikon: D800, D4s
  • Objektivy Nikkor: 85 mm f/1,8; 50 mm f/1,8; 28 mm f/2,8; 24 mm f/3,5 tilt-shift; 105 mm VR f/2,8; 70-200  mm VR f/2,8; 24-70 mm f/2,8; 12-24 mm f/4 DX; zenitar fish-eye
  • Blesky: Nikon SB-910, Nikon SB-700, odpalovací rádio Cactus, big bounce Lumiquest, odrazky lastolite; Polarizační filtry: Hoya a BW; čistící sady Green Clean na full-frame.
  • Brašna: Lowepro TopLoader 75 + postranní pouzdra; velký Crumpler batoh.

REGISTRACE je již ukončena!

Jiří Tvaroh sám sebe nazývá univerzálním fotografem

Vážněji fotografovat začal ve svých 17 letech. Na jeho formování měla vliv reklamní a event agentura Art4Promotion z Českých Budějovic, se kterou několik let úzce spolupracoval. Nyní fotí na volné noze více než 10 let.

Fotograf Jiří Tvaroh se zaměřuje na reportážní fotky a reklamní fotografie. Je vyhledávaným svatebním fotografem, který působí nejen po celé České republice ale i v zahraničí. Můžete si tak pro zajímavost prohlédnout jeho svatební fotografie z italských Benátek nebo z Francie. Patrioti si mohou prohlédnout svatbu z místa korunovací českých králů - Katedrály sv. Víta v Praze.

Připravili jsme také svatební workshopy!

KODAK Astro Zoom AZ426 Special Edition

42x optický zoom, 24 mm širokoúhlý až 1008 mm teleobjektiv (35 mm srovnání), 20 megapixelů

7 590,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Case - iPhone 15 Pro Charcoal

Určeno pro: Apple iPhone 15 Pro, Výrobce: Peak Design, Kompatibilní s širokou škálou mobilního příslušenství

1 190,-
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...