Sony přichází s technologií proti padělání | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Sony přichází s technologií proti padělání

Sony přichází s technologií proti padělání
8. 8. 2022 | 2 minuty čtení

Společnost Sony představila unikátní technologii, která bude chránit digitální fotografie před paděláním. S pomocí digitálních podpisů zpracovaných při pořízení snímku detekuje jakékoliv úpravy a zabrání tak případnému podvodnému použití.

Digitální podpis zabrání zneužití

Neoprávněné úpravy fotografií nebo zneužití dat je čím dál tím častějším jevem, a proto společnost Sony vyvinula technologii založenou na kryptografii, která snímky chrání. Nová funkce je k dispozici pro firmy a zatím ji nabízí fotoaparát Alpha 7 IV, chystá se i rozšíření na další modely.

Pokud aktivujete režim podepisování (signing mode) ve fotoaparátu Sony, procesor fotoaparátu snímky po pořízení kryptograficky podepíše. Jakoukoliv manipulaci se snímkem, padělání podpisu nebo úpravu pixelů odhalí vlastní certifikační server zákazníka. V mnoha odvětvích vzniká potřeba certifikovat nezměněné a chráněné snímky - tato technologie najde využití například u fotografií pro pasy a doklady totožnosti. Uplatní se ale i při řešení manipulace s obrazem v médiích, lékařství a v oblasti vymáhání práva. Také pojišťovnictví a stavebnictví získá bezpečný základ pro kontrolu a evidenci škod.

Sony A7 IV

Sony Alpha A7 IV © Sony

V současné době je režim podepisování kompatibilní s fotoaparátem Alpha 7 IV a po získání licence od společnosti Sony bude k dispozici pro firemní uživatele, přičemž se plánuje další rozšíření nabídky podporovaných modelů. 

"Naše digitální podepisování přímo ve fotoaparátu představuje skutečnou změnu v boji proti manipulaci se snímky a jejich padělání v různých odvětvích. Ačkoli je třeba provést příslušná přizpůsobení pro každé odvětví, digitální podpis je mnohojazyčný a lze jej používat mezinárodně, což umožňuje organizacím po celém světě zefektivnit povinné podepisování snímků pomocí technologie Sony," uvedl Yasuo Baba, evropský ředitel pro digitální obrazové technologie firmy Sony.

SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III tělo

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

44 990,-
SONY CyberShot DSC-WX350 černý

18,2 Mpx CMOS Exmor R CMOS (1/2,3"), Inovovaný obrazový procesor Bionz X, 25 mm širokoúhlý objektiv

5 990,-
SONY Alpha A7IV
SONY Alpha A7 IV tělo

Sony E-mount, full frame Exmor R CMOS 33 MPix, Velikost obrazu 7008×4672 bodů, nativní poměr 3:2, 4K video 3840×2160 bodů (60p, 50p, 30p, 25p, 24p)

74 990,-

Související články

EIZO slaví 10 let a představuje nové monitory

EIZO slaví 10 let a představuje nové monitory

Tradice v hledáčku: 20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans

Tradice v hledáčku: 20 let Centra FotoŠkoda v paláci...

Křest knihy a nového kalendáře Adolfa Ziky

Křest knihy a nového kalendáře Adolfa Ziky

Diskuze

Sony přichází s technologií proti padělání

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...