Kouzlo hmyzí říše s Veronikou Souralovou

Termín: 2. 6. 2014
Kouzlo hmyzí říše s Veronikou Souralovou
| 2 minuty čtení

Na další besedě vás průřezem své tvorby provede Veronika Souralová. Fotografka se věnuje systematickému pořizování makrofotografických celků ze života hmyzu, o který se léta zajímá. Beseda ZDARMA se uskuteční 17:00 – 19:00 v Langhans kavárně Člověka v tísni.

Beseda věnovaná hmyzí říši

  • Beseda s projekcí fotografií Veroniky Souralové a povídání o tří letém projektu fotografování včel.
  • 17:00 – 19:00 v Langhans kavárně Člověka v tísni.
  • Technické informace doplní specialista z Centra FotoŠkoda.
  • Max. počet účastníků 40.

REGISTRACE je již ukončena!

Ze života hmyzu s Veronikou Souralovou

Veronika Souralová  se věnuje  systematickému pořizování  fotografických celků ze života hmyzu, o který se léta zajímá. První byl soubor makrosnímků mravenců, na kterém pracovala pod odborným vedením svého otce RNDr. Petra Milese.V říjnu 2004 nakladatelství Mladá fronta vydalo její pohádkovou knihu pro děti Jeden den v mraveništi, jejímž základem jsou makrofotografie a fotografické koláže. Pokračování o motýlech Povídání s motýly vyšlo v roce 2010. V roce 2014 do hmyzí trilogie doplnila knihou o fascinujícím životě včel Včelí domeček - dobrodružství v úlu.

Od roku 2006 provozuje fotografickou galerii Hotelu Academic v Roztokách u Prahy, kde pořádá výstavy fotografům a besedy s nimi. Od roku 2012 pracuje v realizačním týmu prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. Od roku 2012 moderuje besedy s osobnostmi české fotografie v Nikon Photo Gallery na Malé Straně v Praze.

Spolupracovala s médii: Krkonoše, Akva tera forum, Živa, Příroda, Vesmír, Lidové noviny, Hospodářské noviny, Fotografie Magazín, aj.

Používaná technika fotografky:

Canon EOS 1Ds Mark III, Canon EOS 5D Mark III, Canon macro EF 100, Tamron  macro AF 90, Mezikroužky Kenko, Macro RING LITE MR-14EX

TTARTISAN 7,5 mm f/2 Fisheye pro L-mount (APS-C)

Objektiv typu „rybí oko“ (fish-eye), Pro bajonet L-Leica (APS-C), Možno použít i pro full frame (se silně vinětovanými rohy)

5 590,-
TTARTISAN 7,5 mm f/2 Fisheye pro Canon RF (APS-C)

Objektiv typu „rybí oko“ (fish-eye), Pro bajonet Canon RF (APS-C), Možno použít i pro full frame (se silně vinětovanými rohy)

5 590,-
LAOWA 35 mm f/0,95 Argus FF pro Sony E

Bajonet Sony-E / formát full-frame, Světelnost f/0,95 a rozsah clony: F0,95 až F16, 4 UHR, 1 ED, 1 ASPH prvek

24 190,-
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím