Novinka od Nikonu: širokoúhlý zoom Nikkor Z 17–28 mm f/2,8 | FotoŠkoda
Produktové novinky

Novinka od Nikonu: širokoúhlý zoom Nikkor Z 17–28 mm f/2,8

Novinka od Nikonu: širokoúhlý zoom Nikkor Z 17–28 mm f/2,8
20. 9. 2022 | 3 minuty čtení

Nikon představuje nový výkonný a univerzální objektiv v kategorii širokoúhlých zoomů. Jedná se o ohniskový rozsah 17-28 mm pro bezzrcadlovky Nikon Z. Tento objektiv poskytne lehký kus vybavení pro cestování, street fotografii nebo třeba produktové video a nabídne konstantní světelnost f/2,8.

Vidět svět zeširoka 

Krajiny, městská panoramata, cestování, produktové foto, architektura nebo interiér - Nikkor Z 17–28 mm f/2,8 odvypráví vizuální příběh, ať už se před vašima očima odehrává cokoliv. K tomu vám pomůže pevná světelnost f/2,8, která zajistí komfortní práci při horších světelných podmínkách a tvůrčí možnosti s hloubkou ostrosti.

 

Nikkor 18-28 mm f/2,8

Nikkor Z 17–28 mm f/2,8

Dynamické záběry vytvoříte s pomocí velmi krátké minimální zaostřovací vzdálenosti 19 cm. Široký zoomový kroužek objektivu navíc umožňuje pohodlné ovládání a stabilní tvorbu kompozice snímků. Nechybí ani rychle reagující automatické zaostřování díky krokovému motoru. Objektiv je vybaven vnitřní ostřením (IF) a interním zoomem, kdy ostření i zoomování probíhají kompletně uvnitř tubusu objektivu, což znamená, že délka objektivu zůstává konstantní. Tato vlastnost také usnadňuje vyvážení fotoaparátu s objektivem, zejména při použití na gimbalu. 

Objektiv potěší i videotvůrce - konstrukce potlačuje focus breathing, proto mohou uživatelé plynule přeostřovat při zachování stabilního záběru. Součástí je programovatelný kroužek, který je ve výchozím nastavení určený pro manuální ostření, ale lze jej použít také k ovládání clony nebo kompenzaci expozice. Ideální je například na tvorbu lifestyle obsahu nebo v situacích, kde potřebujete univerzální široký objektiv s flexibilní ohniskovou vzdáleností. 

Tento objektiv je určený pro full-frame bezzrcadlovky s bajonetem Nikon Z (snímač formátu FX), ale lze jej použít i u fotoaparátů se snímači DX, kde poskytne ekvivalentní rozsah ohniskových vzdáleností 25,5–42 mm. 

Hlavní vlastnosti

 • Formát full-frame
 • Ohniskový rozsah 17-28 mm
 • Minimální clona f/2,8
 • 9 lamel clony
 • 3× asférický prvek redukující sférické aberace a zkreslení
 • 2× prvek s extra nízkým rozptylem
 • 1× Super ED prvek
 • Utěsnění proti prachu a vodě
 • Hmotnost 450 g

Chci Nikkor Z 17-28 mm

Nikkor 17-28 mm

NIKON Z 24-70 mm f/2,8 S

Prémiový zoomový plnoformátový (full frame/FF) objektiv z nové řady objektivů Nikkor Z, Velký bajonet Nikon Z - konstrukce objektivu není omezena menším bajonetem, Světelnost f/2,8

57 990,-
NIKON 70-300 mm f/4,5-5,6 E ED VR AF-P

Teleobjektiv pro FX (full frame) DSLR, Elektromagnetická devítilamelová clona, Konstrukce odolávající klimatickým vlivům

16 990,-
NIKON 10-20 mm f/4,5-5,6G VR AF-P DX

širokoúhlý objektiv s rozsahem ohnisek 10-20mm pro DX formát zrcadlovek (APS-C), světelnost f/4.5-5.6, vestavěná stabilizace

8 490,-

Související články

COLBOR: Vyzkoušejte novou, výkonnou řadu LED světel

COLBOR: Vyzkoušejte novou, výkonnou řadu LED světel

Garance vrácení peněz

Garance vrácení peněz

Nová limitovaná edice Leica Q2 Traveller Kit!

Nová limitovaná edice Leica Q2 Traveller Kit!

Diskuze

Novinka od Nikonu: širokoúhlý zoom Nikkor Z 17–28 mm f/2,8

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...