Produktové novinky

Novinka od Nikonu: širokoúhlý zoom Nikkor Z 17–28 mm f/2,8

Novinka od Nikonu: širokoúhlý zoom Nikkor Z 17–28 mm f/2,8
20. 9. 2022 | 3 minuty čtení

Nikon představuje nový výkonný a univerzální objektiv v kategorii širokoúhlých zoomů. Jedná se o ohniskový rozsah 17-28 mm pro bezzrcadlovky Nikon Z. Tento objektiv poskytne lehký kus vybavení pro cestování, street fotografii nebo třeba produktové video a nabídne konstantní světelnost f/2,8.

Vidět svět zeširoka 

Krajiny, městská panoramata, cestování, produktové foto, architektura nebo interiér - Nikkor Z 17–28 mm f/2,8 odvypráví vizuální příběh, ať už se před vašima očima odehrává cokoliv. K tomu vám pomůže pevná světelnost f/2,8, která zajistí komfortní práci při horších světelných podmínkách a tvůrčí možnosti s hloubkou ostrosti.

 

Nikkor 18-28 mm f/2,8

Nikkor Z 17–28 mm f/2,8

Dynamické záběry vytvoříte s pomocí velmi krátké minimální zaostřovací vzdálenosti 19 cm. Široký zoomový kroužek objektivu navíc umožňuje pohodlné ovládání a stabilní tvorbu kompozice snímků. Nechybí ani rychle reagující automatické zaostřování díky krokovému motoru. Objektiv je vybaven vnitřní ostřením (IF) a interním zoomem, kdy ostření i zoomování probíhají kompletně uvnitř tubusu objektivu, což znamená, že délka objektivu zůstává konstantní. Tato vlastnost také usnadňuje vyvážení fotoaparátu s objektivem, zejména při použití na gimbalu. 

Objektiv potěší i videotvůrce - konstrukce potlačuje focus breathing, proto mohou uživatelé plynule přeostřovat při zachování stabilního záběru. Součástí je programovatelný kroužek, který je ve výchozím nastavení určený pro manuální ostření, ale lze jej použít také k ovládání clony nebo kompenzaci expozice. Ideální je například na tvorbu lifestyle obsahu nebo v situacích, kde potřebujete univerzální široký objektiv s flexibilní ohniskovou vzdáleností. 

Tento objektiv je určený pro full-frame bezzrcadlovky s bajonetem Nikon Z (snímač formátu FX), ale lze jej použít i u fotoaparátů se snímači DX, kde poskytne ekvivalentní rozsah ohniskových vzdáleností 25,5–42 mm. 

Hlavní vlastnosti

 • Formát full-frame
 • Ohniskový rozsah 17-28 mm
 • Minimální clona f/2,8
 • 9 lamel clony
 • 3× asférický prvek redukující sférické aberace a zkreslení
 • 2× prvek s extra nízkým rozptylem
 • 1× Super ED prvek
 • Utěsnění proti prachu a vodě
 • Hmotnost 450 g

Chci Nikkor Z 17-28 mm

Nikkor 17-28 mm

NIKON Z 14-30 mm f/4 S

Extrémně širokoúhlý full frame zoomový objektiv s rozsahem 14 - 30 mm, Pevná světelnost f/4, Povrchová úprava členů Nano Crystal Coat

33 290,-
NIKON Z DX 50-250 mm f/4,5-6,3 DX

Kompaktní teleobjektiv se zoomem: rychle zaostřující objektiv s rozsahem ohniskových vzdáleností 50–250 mm – od normální po teleobjektiv (ekvivalent u formátu FX / kinofilmu: 75–375 mm)., Nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouze 0,5 m: umožňuje zaostřit na objekty, které jsou blíže., Vestavěná redukce vibrací: umožňuje fotografovat s časy závěrky delšími až o 5 EV, než by bylo jinak možné.

9 390,-
NIKON Z 24-50 mm f/4-6,3

Kompatibilní s Nikon Z, Univerzální rozpětí oniska, Extrémně lehký a kompaktní

11 240,-

Související články

Panasonic uvádí širokorozsahový zoom Lumix S 28-200 mm

Panasonic uvádí širokorozsahový zoom Lumix S 28-200 mm

Nový full frame objektiv SONY FE 24-50 mm pro foto i video

Nový full frame objektiv SONY FE 24-50 mm pro foto i video

Sigma představuje nový teleobjektiv a ultraširoké rybí oko

Sigma představuje nový teleobjektiv a ultraširoké rybí oko

Diskuze

Novinka od Nikonu: širokoúhlý zoom Nikkor Z 17–28 mm f/2,8

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...