20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans | FotoŠkoda
VýstavyFotoŠkoda Fest

20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans

Termín: 7. 11. - 26. 11. 2022
4. 11. 2022 | 2 minuty čtení

Příběh firmy, kterou založil Milan Škoda, se začal psát záhy po sametové revoluci. Velkým krokem ale bylo navázání na tradici, kterou představuje palác Langhans, budova již od 19. století zasvěcená fotografii. Výstava, kterou v následujících týdnech můžete vidět v prostorách minigalerie Centra FotoŠkoda, dává nahlédnout do historie společnosti.

Velký prostor s velkými možnostmi

Firma FOTOTECHNIKA A VIDEO - MILAN ŠKODA od svého založení v roce 1991 sídlila nejprve v Jindřišské ulici a následně v paláci Lucerna. Idea přestěhovat prodejnu do paláce Langhans, který se nachází naproti přes ulici, vznikla už kolem roku 1996, kdy se začaly chystat plány na rekonstrukci. Tehdy současná majitelka, paní Meisnerová-Wismerová, nabídla Milanu Škodovi možnost přesunout se do nově zrekonstruovaných prostor, k čemuž došlo 17. listopadu 2002. Přišla také změna názvu a loga - z firmy se stalo Centrum FotoŠkoda.

Milan Škoda mohl v nových prostorách naplno realizovat svou původní myšlenku, totiž přinášet fotografům a fanouškům fotografie všechno, co mohou potřebovat. Prodejna se rozdělila na analogové a digitální oddělení, došlo k nárůstu sortimentu a postupně se rozšiřovala nabídka služeb. Milníkem bylo také zavedení fotokurzů, které Centrum FotoŠkoda pořádá dodnes. Velkým svátkem se stal FotoŠkoda FEST, týden plný přednášek, workshopů a společného setkávání. V současnosti se prodejna z pouhého prodejního prostoru proměňuje v obrovský showroom, kde zákazníci mohou vidět desítky fotoaparátů, objektivů a dalšího příslušenství k fotografování a rovnou si je vyzkoušet. 

Výstavu s názvem 20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans si můžete prohlédnout od 7. do 26. 11. a zároveň vás zveme na komentovanou prohlídku s Milanem a Martinem Škodou, kteří fotografie doplní zajímavými historkami a zážitky!

SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III tělo

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

44 990,-
SONY CyberShot DSC-WX350 černý

18,2 Mpx CMOS Exmor R CMOS (1/2,3"), Inovovaný obrazový procesor Bionz X, 25 mm širokoúhlý objektiv

5 990,-
AGFAPHOTO Realikids Cam 2 růžový

12Mpx fotografie, videa v HD kvalitě (1080 × 720 px), stabilizátor obrazu

1 290,-

Související články

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

Jaroslav Kučera: Klid před bouří

Jaroslav Kučera: Klid před bouří

Jindřich Štreit: Lidé Přerova

Jindřich Štreit: Lidé Přerova

Další FotoŠkoda Fest

Podzimní FotoŠkoda FEST je za námi!

Podzimní FotoŠkoda FEST je za námi!

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Užijte si na FotoŠkoda FESTu kreativní akce!

Užijte si na FotoŠkoda FESTu kreativní akce!

Diskuze

20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...