TOP články roku 2022: Co vás na blogu nejvíc zaujalo? | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

TOP články roku 2022: Co vás na blogu nejvíc zaujalo?

TOP články roku 2022: Co vás na blogu nejvíc zaujalo?
28. 12. 2022 | 4 minuty čtení

I my v Centru FotoŠkoda se přidáváme k tradičnímu bilancování na konci roku, na blogu se toho totiž mnoho událo - pravidelně jsme reportovali o nových fotografických přírůstcích, které jsme následně otestovali, a přinášeli jsme zajímavosti ze světa digitálu i analogu. A hlavně jsme se s vámi podělili o rady a tipy, jak lépe fotit a natáčet.

To nejzajímavější z blogu 

Recenze, rozhovory, fototipy, videoškola, produktové novinky nebo pozvánky na výstavy - takové články téměř každý den plní náš blog a my máme radost, že vás baví je číst. Kromě oblíbených stálic jsme na blogu přivítali nové autory i nová témata. Která z nich vás ale zaujala nejvíce? Pojďme si připomenout naše nejpopulárnější články, a pokud vám některý z nich unikl, nyní máte ideální příležitost si ho přečíst!  

Recenze

Tento rok jsme pro vás otestovali desítky produktů a největší zájem vzbudily dvě novinky od Canonu: Canon EOS R7 a Canon EOS R10. Tyto kousky se rázem staly první volbou mnoha hobby fotografů. Podívejte se, co si o těchto fotoaparátech myslí náš recenzent Luděk Bouška.

recenze: canon EOS R7 a R10

Další TOP recenze

Produktové novinky

V kategorii čerstvě uvedených produktů zabodoval analogový fotoaparát Leica M6 - a není divu, nově vyráběný analog je v dnešní době jakýmsi zjevením. Novinku doprovázel také objektiv Leica Summilux-M 35 f/1.4 a nová verze Leica SL2-S fotoaparátu, Leica SL2-S Reporter.

Leica M6

Foto: Leica

Další TOP produkty

Fototipy

Mnoho z vás si chtělo pořídit nový stativ a s výběrem jim pomohl právě článek Jak vybrat stativ od Anny Jiráskové. My doporučujeme si tuto kategorii prohlédnout celou, dozvíte se zde nejdůležitější a nejpodrobnější praktické informace, které byste mohli potřebovat při výběru všech typů fotografické nebo video techniky!

Jak vybrat ...

Jak vybrat stativ

Foto: Anna Jirásková

Další TOP články

Rozhovory

Téma budoucnosti zrcadlovek a bezzrcadlovek se rozebíralo letos i v rozhovorech. Zaujal vás například nedávný článek Martina Hájka, který si povídal s Pavlem Šerým ze společnosti Canon. Připomenout (nebo poprvé přečíst, pokud vám unikl) si můžete také rozhovor s dokumentárním fotografem Jindřichem Štreitem.

Jindřich Štreit

Foto: Jindřich Štreit

Další TOP rozhovory

Videa

U videí u vás zvítězil Michal Hurník, se kterým Luděk Bouška probíral především focení psů. Video je součástí populární série "Jak fotí ...", ve které najdete i další fotografy a fotografky, jako jsou například Míša Rusaňuková, Lenka Stehnová nebo Honza Martinec.

Další TOP videa

Fotoškola na YouTube

Videoškola na YouTube

Archiv LIVE vysílání

Živá vysílání pro vás Luděk Bouška s Michalem Houdkem připravují pravidelně a dobrou zprávou je, že si všechny živé streamy můžete připomenout v archivu na našem YouTube kanálu. Můžete tu najít videa ze série Zaostřeno na novinky z fotosvěta, nebo třeba Zaostřeno na velikost snímače a Zaostřeno na nákup techniky v bazaru. Těšíme se na vás v příštím roce!

Hurá na blog

Úvodní foto: Vojta Kubec

 

AGFAPHOTO Realikids Cam 2 růžový

12Mpx fotografie, videa v HD kvalitě (1080 × 720 px), 3,5“ displej

1 190,-
SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

39 990,-
AGFAPHOTO Realikids Cam 2 modrý

12Mpx fotografie, videa v HD kvalitě (1080 × 720 px), 3,5“ displej

1 190,-

Související články

Sony vydává nové bezdrátové mikrofony pro streamování, podcasty i dokonale čistý zvuk při nahrávání venku

Sony vydává nové bezdrátové mikrofony pro streamování,...

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Přichází zbrusu nový Panasonic LUMIX G9II

Přichází zbrusu nový Panasonic LUMIX G9II

Diskuze

TOP články roku 2022: Co vás na blogu nejvíc zaujalo?

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...