Galerie WWG.CZ vystavuje XIV | FotoŠkoda
Výstavy

Galerie WWG.CZ vystavuje - XIV

Termín: 2. 1. - 21. 1. 2023
29. 12. 2022 | 2 minuty čtení

V prostorách minigalerie Centra FotoŠkoda se na začátku ledna otevře čtrnáctý ročník výstavy galerie WWG.CZ. Fotograf a organizátor Jiří Heller pojal výstavu jako poctu nedávno zesnulým osobnostem fotografie Jiřímu Havlovi a Františkovi Dostálovi. K vidění budou také snímky Bohdana Holomíčka, Petra Jana Juračky a dalších.

Pocta osobnostem fotografie

Výstavy "Galerie WWG.CZ vystavuje" pořádá autor Jiří Heller již čtrnáctým rokem. Vždy zval k účasti dvacet až třicet autorů. Mezi hlavní osobnosti patřil často Jiří Havel, věrně zachycující rodné Krkonoše po řadu více než šedesáti let a později i objevující krásu světových velehor. Zcela jinému žánru se věnoval, a to též drahnou dobu, František Dostál. Nyní by mohl být označen zájmem street art. Leč to by bylo příliš svazující a nevystihující označení. Byl, jak sám říkal a psal pod své jméno, "fotografující". Srdcem i duší, duší i srdcem.

"Dovoluji si tvrdit, že většina obyvatel České republiky se v minulých letech někdy setkala s jeho snímky. Možná si nezapamatovali jméno autora, ale snad, a já tomu věřím, si odnesli ze setkání s jeho fotografiemi laskavý pocit a do snímků vkládanou poetiku," vzkazuje Jiří Heller.
 
Jiří Havel i František Dostál zemřeli ve vysokém věku na konci roku 2022. Tento výstavní ročník Galerie WWG.CZ je věnován právě jim. Na výstavě jsou k vidění i fotografie a osobní vyjádření blízkých Jiřímu Havlovi a Františku Dostálovi a jejich tvorbě. Patří k nim: Bohdan Holomíček, Petr Jan Juračka, Ctibor Košťál, Stanislav Pokorný, Roman Sejkot a Jiří Heller.

Zveme vás na setkání s autory, které proběhne 9. ledna 2023 v přízemí Centra FotoŠkoda. 

WWG.CZ

ILFORD XP2 jednorázový fotoaparát s bleskem 400/27

velmi citlivý film, vestavěný blesk, film se zpracovává strojovým procesem C-41

490,-
KODAK FunSaver jednorázový fotoaparát s bleskem 800/27

Automatický jednorázový fotoaparát, Zaostřovací vzdálenost 1 m, 800 ISO

450,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...