Přelomový fotoaparát Panasonic LUMIX S5 II je tady! | FotoŠkoda
4. 1. 2023 | 4 minuty čtení

Společnost Panasonic dnes představila hned dvě novinky – novou revoluční bezzrcadlovku s označením LUMIX S5 II a špičkový objektiv LUMIX S 14-28 mm f/4-5,6 Macro! Fotoaparát se může pochlubit novým fázovým hybridním AF, vylepšenou aktivní stabilizací obrazu a mnoha dalšími vychytávkami, které vám umožní postavit se k objektu s dominantnějším přístupem, čímž se výrazně sníží vaše omezení při fotografování. Podívejme se na obě novinky zblízka!

Fotoaparát Panasonic LUMIX S5 II

Bezzrcadlovka Lumix S5 Mark II představuje lehký, kompaktní a vysoce výkonný full-frame přístroj, který v ergonomicky tvarovaném těle ukrývá CMOS senzor s rozlišením 24 Mpx a bohatou funkční výbavu pro foto i video aplikace. Kromě pokročilého záznamu videa bez časového limitu, vysokého dynamického rozsahu 14+ EV, vylepšeného výklopného LCD i designového provedení celkově, přináší Panasonic S5 Mark II několik dalších vylepšení včetně revolučních novinek, jakými jsou hybridní fázový autofocus (AF) nebo nová technologie aktivní stabiIizace obrazu (IS).

Panasonic Lumix S5 Mark II

Fázový hybridní AF systém

Pokud jde o automatické ostření, je nejdůležitější spolehlivost a právě díky technologii hybridního fázového AF si můžete být jisti, že vám s fotoaparátem Panasonic Lumix S5 II již neunikne žádný důležitý okamžik. Jedná se o vůbec první bezzrcadlovku Panasonic Lumix se systémem Phase Detection AF, představující výrazně vylepšené sledování objektu, kde byl počet AF bodů zvýšen až na úctyhodných 779. Systém AF u Panasonic Lumix S5 Mark II kombinuje fázové měření s porovnáváním kontrastu (AF/DFD technologie) a navíc k tomu přidává detekci tváří (pro lidi i zvířata). AF s fázovou detekcí může sledovat objekty v šesti různých situacích, které byly dosud pro konvenční systémy problém zachytit. AF umí vytrvale „držet zaostřený“ objekt i ve velmi obtížných scénách, jako jsou např. snímání více lidí, zachycení objektu i v silném protisvětle nebo obecně snímání v prostředí se slabým osvětlením (low light).

Aktivní I.S. technologie

Další revoluční technologii modelu Panasonic Lumix S5 II představuje aktivní I.S. – základem je již osvědčené řešení B.I.S. a 5-osá stabilizace Dual I.S. Panasonic Lumix S5 II nyní vylepšil Active I.S., který opět posouvá možnosti záznamu videa ale i fotografování při chůzi, jízdě a jiném pohybu. Pro ještě efektivnější stabilizaci obrazu je klíčové přesné určení stavu chvění fotoaparátu a přesná optimalizace horizontální (X), vertikální (Y) a rotační osy (R) a jejich následná kompenzace. Aktivní I.S. fotoaparátu Lumix S5 Mark II vše vyhodnocuje až o 200 % výkonněji než konvenční systémy.
 

Další klíčové vlastnosti:

 • full-frame 24,2 Mpx CMOS
 • v režimu High resolution až 96 MPx
 • dual Native ISO 100 – 51 200 (ekv. ISO 50 – 204 800)
 • funkce sensor shift / 5-osá stabilizace
 • sériové snímání (AF-S/AF-C) až 30 fps RAW
 • video 4:2:2 10-bit C4K/60p; až 180 fps F-HD
 • dynamický rozsah 14+ EV (V-Log / V-Gamut)
 • dotykový, výklopný a otočný LCD 3" s rozlišením 1840k
 • EVF OLED hledáček s rozlišením 3680k

chci se podívat na Panasonic LUMIX S5 Mark II!

Objektiv LUMIX S 14–28 mm f/4-5,6 Macro

Brilantní základní širokoúhlý objektiv určený pro bezzrcadlovky Panasonic řady S je optimalizovaný pro plnoformátový senzor (full frame), disponuje světelností f/4-5,6 a 2× zoomem s univerzálním ohniskovým rozsahem 14–28 mm. Jedná se o skvělou volbu jak pro snímání celků, tak detailů. Díky velice krátké minimální snímací vzdálenosti 15 cm objektiv výborně poslouží též při snímání makrofotografií. Zkrátka a jednoduše – jedná se o skvělého pomocníka pro foto i video aplikace!

Panasonic Lumix S 14-28 mm f/4-5,6 MacroKlíčové vlastnosti:

 • bajonet Leica L (Panasonic/Leica), full frame
 • 2× zoom, rozsah ohnisek: 14–28 mm
 • světelnost f/4-5,6
 • minimální ostřící vzdálenost 15 cm
 • půměr filtru 77 mm

objektiv LUMIX S 14–28 mm f/4-5,6 Macro musím vidět!

 

PANASONIC LUMIX S PRO 24-70 mm f/2.8

certifikován Leicou, základní zoomový objektiv, krajina i portrét

48 990,-
PANASONIC 45-175 mm f/4-5,6 černý LUMIX G X VARIO

ohnisková vzdálenost 45-175 mm, technologie Power Zoom, optický zoom 3,9x

11 990,-
PANASONIC LUMIX S PRO 70-200 mm f/2,8 O.I.S.

Bajonet L-Mount objektiv, Rozsah clony: f / 2,8 až f / 22, Tři ED prvky, dva UED prvky

56 990,-

Související články

Nový prémiový objektiv NIKON Z 135 mm f/1.8 S Plena

Nový prémiový objektiv NIKON Z 135 mm f/1.8 S Plena

Novinka: Dron DJI Mini 4 PRO

Novinka: Dron DJI Mini 4 PRO

Nový Nikon Z f je tady!

Nový Nikon Z f je tady!

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...