FotosoutěžeFototipyVideaSeriály

Téma měsíce května: Analog

Téma měsíce května: Analog
2. 5. 2023 | 5 minut čtení

Nejmilejší jarní měsíc nám přináší tradiční a přesto velmi zábavné téma. Připravte se na rej klasických fotografických technik a materiálů, na speciální „vůni“ fotochemie a na nekonečně napínavé hodiny strávené ve fotokomoře – ať ve vlastní, nebo v té naší... Ano, květen se ponese ve znamení analogu. Jako každý měsíc se můžete těšit na nové díly našich YouTube seriálů s odborníky, tematické články v blogu a fotosoutěž na Instagramu o hodnotné ceny!

23. 5. stream s Kevinem V. Tonem

V úterý od 18:00 pokračujeme na YouTube kanálu ve vysílání on-line streamů s Luďkem a Michalem. Pokud patříte mezi příznivce oboru humanistické fotografie, nezapomeňte se připojit 23. 5., přijde speciální host – fotograf Kevin V. Ton! Pokračovat bude i oblíbená Fotoškola od stejné autorské dvojice.

Dalším seriálem ke shlédnutí jsou Tipy pro fotografy od tvůrčí dvojice Vašek & Honza. Patříte mezi milovníky podcastů? Úterní streamy s Luďkem a Michalem můžete poslouchat i jako čisté audio v našem podcastu Škoda to nechytit.

Tip: Kdo si rád projede hashtagy a nepotřebuje studovat obsáhlejší příspěvky, nechť sleduje náš Instagram!

Škoda (to) nechytit!

Instagramová soutěž o poukázku na kurz

I tento měsíc vám přinášíme zábavnou instagramovou soutěž o ceny. Sponzorem jsme tentokrát my, takže se můžete těšit na hlavní cenu ze sortimentu služeb – a to na poukázku na kurz v temné komoře dle vlastního výběru. Účastníci na dalších dvou místech obdrží poukaz na naše precizní fotografické služby. Chcete se zúčastnit? Mrkněte se na podmínky soutěže a nezapomeňte na hashtag #analogfotoskoda!

Chci vyhrát poukázku na kurz!Fotosoutez kveten Instagram analogKaždý správný Švýcarák ovládá i analogový fotoaparát!

Akční nabídky pro diváky a odběratele

Pro diváky streamů a zákazníky, kteří odebírají náš newsletter, máme připravené akční slevové nabídky na tematický sortiment našeho obchodu. K odběru newsletteru se snadno přihlásíte ve spodní části našeho webu!

Poslechnu si úterní stream

Přijďte na kurz s 15% slevou

V měsíci květnu vám přinášíme všechny kurzy v temné komoře s 15% slevou! Úplní začátečníci jistě ocení možnost naučit se vše Od exponování k vyvolávání černobílých filmů nebo Jak vyvolávat černobílé filmy / Jak na zvětšování černobílých fotografií. Chtěli byste s analogovou fotografií teprve začít? Ať už vás nalákalo cokoliv – krásný starý fotoaparát ve výloze, či dědictví po prarodičích, jistě se vám budou hodit Základy ovládání kinofilmového fotoaparátu. Pokud se vám nehodí žádný z vypsaných termínů, případně chcete mít lektora jenom pro sebe, jistě se vám zalíbí náš Individální kurz. Co musíte udělat, abyste lákavou slevu získali? Stačí zadat v košíku slevový kód ZIJUANALOGEM15.

Přijdu na kurz do temné komory

Nahlédněte do naší temné komory!

Máme temnou komoru a nebojíme se vám ji ukázat! Přijďte se podívat, kde se ručně vyvolávají vaše černobílé filmy a kde vznikají luxusní ruční černobílé zvětšeniny, nebo se nechte inspirovat k vybavení vlastní fotokomory. Prostorami vás provede náš kolega a specialista na analogovou fotografii Luboš Rytych.

Prohlédnu si zdarma temnou komoru!

Kevin V. Ton foto© Kevin V. Ton

Ruční zpracování fotek a filmů

V závěru vám položíme dvě důležité otázky! Berete svoje analogové fotky vážně? Chcete svému filmu či fotografii poskytnout luxusní péči? Nechte si je u nás vyvolat či zvětšit ručně. Díky individuálnímu zpracování získáte z vašeho materiálu nejlepší možný výsledek. Ruční zvětšování buď provede náš zkušený kolega, nebo – patříte-li mezi zkušené analogisty toho času bez komory – si můžete temnou komoru pronajmout a zpracovat své filmy / papíry sami. Určitě se to vyplatí, vyvolání na míru dokáže s výslednými snímky udělat hotové zázraky! S trochou péče vám vyvolané materiály vydrží spousty let v neměnné formě.

Ruční zpracování filmů a fotografií

Novinky v blogu

Jako každý měsíc, chystáme si pro vás i v květnu hromadu tematického obsahu v našem blogu. Už teď si můžete přečíst výpravné edukativní články na téma analog / stará fototechnika od autorky Elišky Koryntové. Postupně bude přibývat další zajímavé čtení, tak se k nám nezapomínejte vracet :) Čekají vás produktové novinky, recenze, vzdělávací články, kulturní tipy... Pravidelné příspěvky naleznete také na Facebooku Centra FotoŠkoda.

Analog v blogu!

Další díly seriálu – Téma měsíce

Autor úvodní fotografie: © Kevin V. Ton

Vyvolání fotek

vyvolání na fotografický papír Fujicolor DP II, standardní, čtvercové i panoramatické formáty, od rozměru 9 × 13 cm do formátu 30 × 90 cm

8,-
Tisk průkazových fotografií

vyvolání průkazové fotografie z digitálních dat, online objednání přes Fotobox, 2 různé rozměry - 3,5 × 4,5 cm a 5 × 5 cm

59,-
Foto na kapa desce s laminací

originální fotoobraz na zavěšení doma či pro vystavení, kapa deska je trvanlivá a odolná, tiskneme až do velikosti 70 x 100 cm

170,-

Související články

Fotografická soutěž na instagramu - street fotografie

Fotografická soutěž na instagramu - street fotografie

Téma měsíce dubna: Street photo

Téma měsíce dubna: Street photo

Téma měsíce března: Jak se začít živit fotografií a videem

Téma měsíce března: Jak se začít živit fotografií a videem

Další Fototipy

Fotoškola - street fotografie II.

Fotoškola - street fotografie II.

Průvodce filtry NiSi s krajinářským fotografem Michael Molterem

Průvodce filtry NiSi s krajinářským fotografem Michael...

Fotoškola - street fotografie

Fotoškola - street fotografie

Další Videa

Fotoškola - street fotografie II.

Fotoškola - street fotografie II.

DJI Avata 2 - dron bez kompromisů

DJI Avata 2 - dron bez kompromisů

Fotoškola - street fotografie

Fotoškola - street fotografie

Další Seriály

Nan Goldin - bouřlivé období v New Yorku

Nan Goldin - bouřlivé období v New Yorku

Fotoškola - street fotografie II.

Fotoškola - street fotografie II.

Fotoškola - street fotografie

Fotoškola - street fotografie

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...