Fotovýbava na expedici - seminář ZDARMA

Fotovýbava na expedici - seminář ZDARMA

Fotovýbava na expedici - seminář ZDARMA

Rádi cestujete a baví vás fotografovat vaše zážitky? Zúčastněte se semináře, na kterém vám poradíme, jak se vybavit na fotoexpedici s ohledem na podmínky a délku vaší cesty. Seminář pod záštitou společnosti Nikon je zcela ZDARMA.

Fotoaparát na expedici s sebou! Ale který?

Chystáte se s fotoaparátem na expedici? Zajímá vás, jak je náročné fotografování za extrémních podmínek? O tom, jaké to je v - 50°C na Aljašce, vám povypráví zkušený biker Pavel Richtr a jaké to bylo pro změnu na Srí Lance v + 50 °C vodní maniak Tomáš Mähring.

Na co se v semináři zaměříme:

Příprava: Volba techniky s ohledem na podmínky, dostupnost dobíjení, délku expedice, váhu. Výběr fotoaparátu, kamery, držáků, stativu. A další nezbytnosti jako GPS, PLB a čelovky.

Expedice: Péče o techniku (specifika v chladném a teplém prostředí - mlžení, námraza), jak mít techniku po ruce, šetření baterií, způsoby focení/filmování a kompozice. Fotografování za jízdy - s ohledem na specifika expedice. Praktické zkušenosti a srovnání s technikou použitou dříve na stejné akci.

Po návratu: Promazávání, třídění, drobné úpravy, strategie sdílení fotografií (sociální sítě, sponzoři/partneři, tisk/televize). A hlavně samotná prezentace fotografií z expedicí.

Vyberte si termín, který vám nejvíce vyhovuje:

  • 24. 6. 2014 | 17:00 – 19:00 | Zasedací místnost Centra FotoŠkoda | Max. počet účastníků 20.
  • 25. 6. 2014 | 17:00 – 19:00 | Zasedací místnost Centra FotoŠkoda | Max. počet účastníků 20.

REGISTRACE

Extrémní biker Pavel Richtr

Pavel je extrémní biker, který zdolal jeden z nejdrsnějších závodů planety Iditarod Trail Invitational. Jde o zimní nonstop závod, cca 1600 km napříč Aljaškou po stezkách psích spřežení na speciálních kolech v extrémních mrazech až -50°C s ledovým větrem a v divočině. Úspěšně a ve zdraví závod Pavel Richtr dokončil a dorazil na 4. místě. Na trati strávil 12 dnů 21 hodin a 34 minut a překonal tak 14 let starý rekord závodu (15 dnů) – stejně jako všech 5 prvních závodníků v cíli. Celý závod si zaznamenal Nikonem 1 AW 1 a Drift kamerou.

Raftový průvodce Tomáš Mähring

Tomáš je nezávislý cestovatel, fotograf a raftový průvodce. K focení, natáčení a v podstatě i cestování se dostal hlavně díky závislosti na divoké vodě a pádlování, ať už jen tak s kamarády na kajaku, nebo s lidmi na raftu jako průvodce. S vodou začal v 10ti letech a od té doby nejde přestat. Větší cestování začalo drobet později, ale přestat taky nejde. I proto jsem v roce 2006 rozjel s partičkou web , kam píší o výletech nejen „za vodou“.

Podobné články

Terry Donnelly: Nejlepší tipy pro fotografování ragby v akci
Terry Donnelly: Nejlepší tipy pro fotografování ragby v akci

16. 10. - V okamžicích, kdy rozhoduje zlomek vteřiny, je velice užitečné znát tipy, které vám umožní pořídit jedinečný snímek....

Skenování a digitalizace: Oživte staré rodinné fotografie!
Skenování a digitalizace: Oživte staré rodinné fotografie!

14. 10. - Máte rádi staré fotografie ve fotoalbech nebo kouzlo analogového filmu? My taky! S radostí jim také vdechujeme nový,...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací