Nový firmware pro Nikon Z9 | FotoŠkoda
Produktové novinky

Nový firmware pro Nikon Z9

Nový firmware pro Nikon Z9
13. 6. 2023 | 3 minuty čtení

Společnost Nikon vypustila do světa nejnovější firmware verzi 4.0 pro svou špičkovou bezzrcadlovku formátu FX, Nikon Z9. Tato aktualizace softwaru přináší řadu nových funkcí pro fotografie i videa, zlepšuje uživatelskou přívětivost a přizpůsobuje se potřebám uživatelů.

Na co se můžeme těšit? 

Hlavní novinkou je automatická expozice, která umožňuje snadné a rychlé pořizování statických fotografií i videí. Můžete si předem nastavit kritéria pro automatické snímání (jako je detekce objektu, pohybu nebo vzdálenosti). Díky tomu se vám nabízí možnost fotografovat z různých úhlů i vzdáleností, aniž byste museli ovládat fotoaparát napřímo. 

NIKON Z9

Přesnější zachycení objektů i zpoždění expozice

Pokud patříte mezi vášnivé fotografy, určitě vás nové funkce potěší. Díky updatu získáte více možností pro přesné řízení zoomu s vysokým rozlišením, což vám umožní ještě přesnější kontrolu nad výsledným obrazem.

Funkce pro fotografování s bezzrcadlovkou Z9 byly navíc optimalizovány pro lepší zachycení objektů při použití 3D sledování. Funkci využijete především u malých či rychle se pohybujících objektů, které budou od teď snímány s ještě větší přesností. Zvýšila se také přesnost zaostřování tmavých objektů s malým kontrastem a došlo ke zlepšení výkonnosti automatického vyvážení bílé barvy u portrétní fotografie.

Do ovládacích prvků byla v nejnovější verzi mj. přidána také položka opožděné spuštění závěrky a dále podpora funkce motorického zoomování u objektivů se zoomem.

Nové funkce pro video

Z nového firmwaru se mohou těšit také všichni videotvůrci. Vylepšení se totiž dočkaly i video funkce fotoaparátu Z9. Například nejnižší citlivost ISO ve formátu N-Log byla rozšířena na hodnotu Low 2, což přináší nově naprosto dokonalé zobrazení barevných detailů ve stinných částech pořízených snímků.

STÁHNOUT FIRMWARE VERZI 4.0

Vylepšení ovladatelnosti

Pro všechny uživatele Z9 máme radostnou zprávu! Vylepšena byla i samotná ovladatelnost a zobrazování fotoaparátu. Co to pro vás znamená? Můžete si přiřadit více funkcí k přizpůsobitelným ovládacím prvkům, na zaostřovacím displeji nově uvidíte indikaci přibližné vzdálenosti, a také si budete moci přizpůsobit typ zvuku i hlasitost závěrky podle vašich preferencí. Tak co myslíte, je pro vás tato aktualizace přínosná?

 

OMRKNOUT NIKON Z9

NIKON Z8
NIKON Z8 tělo

Rozlišení 45,7 Mpx / skládaný CMOS full frame senzor, Video až 8,3K 60fps N-RAW / 4,1K 60fps ProRes RAW, 10-bitové interní zpracování / 8K30 a 4K120p

112 990,-
Nikon Z5
NIKON Z5

Rozlišení 24,3MP snímač CMOS formátu FX, Obrazový procesor EXPEED 6, Záznam UHD 4K a Full HD videa

36 990,-
NIKON Z7 II
NIKON Z7 II

Rozlišení 45,7 Mpx / senzor BSI CMOS formát FX, Dva obrazové procesory EXPEED 6, Video UHD 4K60; N-Log a 10-bitový HDMI výstup

85 990,-

Související články

Novinky od Peak Design: Ochranné kryty pro Iphone 15

Novinky od Peak Design: Ochranné kryty pro Iphone 15

Nový prémiový objektiv NIKON Z 135 mm f/1.8 S Plena

Nový prémiový objektiv NIKON Z 135 mm f/1.8 S Plena

Novinka: Dron DJI Mini 4 PRO

Novinka: Dron DJI Mini 4 PRO

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...