Kateřina Janišová: můj NY sen | FotoŠkoda
Výstavy

Kateřina Janišová: můj NY sen

Termín: 7. 8. - 15. 9. 2023
31. 7. 2023 | 3 minuty čtení

Fotografka Kateřina Janišová podnikla letos v červnu čtrnáctidenní cestu do New Yorku se svou múzou, modelkou Májou Zunovou. Tyto dvě ženy za svůj pobyt v Americe nafotily přes 10 000 fotografií, nachodily více než 200 km a fotily na mnoha atraktivních lokacích. Výběr toho nejlepšího z jejich americké výpravy můžete vidět v Minigalerii FotoŠkoda od pondělí 7. srpna.

Překonat sama sebe

Kateřina Janišová fotila celou dobu jak na digitál, tak na kinofilm, a ještě k tomu středoformát Hasselblad. Byl to pro ni nejnáročnější fotomaraton za její fotografickou kariéru, kdy musela kolikrát překonávat sama sebe. Celý projekt je silnější o to víc, protože Mája Zunová několik týdnů před odjezdem do USA prodělala ošklivý úraz. Dokázala se ale znovu postavit na nohy a s Kateřinou zrealizovala její fotografický sen.

Mája Zunová fotografku fascinuje hlavně tím, že má v sobě nespočet emocionálních poloh a dokáže je vyjádřit před fotoaparátem tak dokonale, že na každé fotografii vypadá úplně jinak. Duo Mája a Kateřina spolu fotí již několik let a mají mezi sebou neuvěřitelně silné tvůrčí napojení.

Výstava je prodejní (cena maloformátové fotografie je 5 000 Kč, cena velkoformátové fotografie je 20 000 Kč) a část zisku poslouží k financování rekonvalescence Máji po jejím úrazu. Máte-li zájem o některou z vystavených fotografií, můžete kontaktovat kolegy v oddělení Alb a rámů (suterén, vchod č. 1), případně na e-mailu fotosluzby@fotoskoda.cz nebo na telefonním čísle 222 929 039.

Kateřina Janišová a Mája Zunová

Kateřina Janišová a Mája Zunová. Foto: Kateřina Janišová

O autorce

Kateřina Janišová vystudovala fotografii a jako profesionální fotografka působí více než 15 let. Zaměřuje se převážně na focení žen a její hlavní parketou je černobílá fotografie. Od roku 2016 působí jako lektorka fotografie ve FotoŠkoda, několik let také pracovala jako externí redaktorka fotografického magazínu FotoVideo. Fotografie je její životní náplní a láskou, díky čemuž si vytvořila nezaměnitelný rukopis. 

V roce 2021 vydala svou první fotografickou knihu WOMAN, se kterou byla rok poté nominována Asociací profesionálních fotografů na ocenění v kategorii Fotografická publikace roku. V roce 2017 získala od sdružení FIAP zlatou a bronzovou medaili za svou práci. V roce 2022 byla nominována na osobnost české fotografie.

CANON EOS 6D Mark II
CANON EOS 6D Mark II

Plnoformátový snímač CMOS s rozlišením 26,2 Mpx, ISO 40 000 (rozšíření na ISO 102 400), 45 křížových bodů AF (v hledáčku)

27 990,-
CANON EOS 90D
CANON EOS 90D tělo

32.5 Mpx APS-C CMOS snímač a DIGIC 8 procesor, Dual Pixel AF s detekcí obličeje a 45 křížovými body, 4K UHD/30p a 1080p full HD se snímkonavíc frekvencí až 120p/ BEZ CROPU

26 990,-
NIKON D780
NIKON D780 tělo

Univerzální přístroj s maximálním výkonem pro fotografii i video, Skvělý obrazový snímač s rozlišením 24,5 Mpx, 4K/UHD při 30p bez ořezu, Full HD 120p, N-Log 10 bit, HLG a podpora Atomoc Open Control

52 990,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Diskuze

Kateřina Janišová: můj NY sen

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...