Žhavá letní novinka – Hasselblad XCD 28P/4 | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Žhavá letní novinka – Hasselblad XCD 28P/4

Žhavá letní novinka – Hasselblad XCD 28P/4
23. 8. 2023 | 3 minuty čtení

Širokoúhlý objektiv XCD 28P/4 s ohniskovou vzdáleností 28 mm vás okouzlí nízkou hmotností a malými rozměry. Díky vynikajícímu optickému designu, který poskytuje dokonalou kvalitu obrazu, a přesné technologii ostření pro okamžité záběry vám bude XCD 28P/4 skvělým parťákem při fotografování rušného velkoměsta, architektonických skvostů i klidu přírody.

Lehký širokoúhlý objektiv Hasselblad XCD 28P/4 – nejen pro pouliční fotografii jako dělaný.

Neomezená tvůrčí svoboda i zachycení prchavého okamžiku

S délkou 43,5 mm a hmotností 245 g je XCD 28P/4 nejlehčím a nejmenším objektivem systému Hasselblad X System a nejlehčím objektivem současného systému středoformátových objektivů. Tento přenosný a výkonný objektiv vám umožní zachytit svět jako na dlani. Široký úhel díky ohnisku 22 mm (ekvivalent 35 mm / full frame) a světelnosti f/4,0 umožňuje zabrat výrazně větší scénu a usnadňuje zachycení přírody, pouliční kultury a městské architektury. S minimální zaostřovací vzdáleností 22 cm a zvětšením 1:6 lze bez námahy zachytit také bohaté detailní záběry květin, kuchyně a mnoho dalšího.

Novinka XCD 28P/4 nese inovativní designový jazyk objektivů řady XCD a zahrnuje kovové tělo a zaostřovací kroužek s jemně vyrytým vzorem Hasselblad „H“, což znamená pokračující odkaz vynikající řemeslné výroby Hasselblad.

O zachycení i prchavého okamžiku se postará lineární krokový motor a lehčí, menší skupina zaostřovacích čoček. Při použití s technologií PDAF X2D 100C může skupina zaostřovacích čoček rychle dosáhnout zaostřovací pozice a přesného zastavení. Výsledkem je rychlé, přesné a citlivé ostření, takže vaše scéna je zachycena ještě před cvaknutím spouště.

Malá, ale výkonná centrální závěrka objektivu podporuje fotografování se synchronizací blesku při všech rychlostech závěrky, se synchronizací blesku až do 1/4000 s. S bleskem tak můžete fotografovat i v silném slunečním světle, abyste zachytili dynamické postavení objektu, zvýraznění objektu a ztmavili pozadí. 

Excelentní výkon, přesnost i rozlišení

Nováček v rodině Hasselblad nabízí bezkonkurenční optický výkon. Využívá optické struktury devíti prvků v osmi skupinách, včetně dvou asférických prvků a jednoho ED prvku, což zajišťuje vynikající zobrazení a zároveň účinně potlačuje chromatickou disperzi. Díky promyšlenému uspořádání má objektiv kompaktní velikost a vysoký výkon, který splňuje požadavky na rozlišení 100 milionů pixelů. Objektiv poskytuje ostrý obraz s vysokou přesností a vysokým rozlišením od středu k okrajům a dosahuje ohromující kvality obrazu v celé ploše.

 

hasselblad xCD 4/28P MUSÍM MÍT!

 

HASSELBLAD X2D
HASSELBLAD X2D 100c tělo

Hasselblad X2D 100C – středoformát 43,8 x 32,9 mm, Rozlišení 100 Mpx BSI CMOS senzor, ISO 64 – 25 600, série až 3,3 obr./s

212 990,-
HASSELBLAD H6D-100c tělo - DEMO

Středoformátový modulární fotoaparát, 100 Mpx CMOS snímač (velikost 53,4 × 40,0 mm), 16 bitové barvy, 15 EV dynamický rozsah

499 990,-
HASSELBLAD 907X Anniversary Edition Kit

Hasselblad kamera kit - pamětní sada k 80. výročí firmy, Fotoaparát 907X s digitální zadní částí CFV II 50C, 50 MPix snímač CMOS s velikostí 43,8×32,9 mm

269 990,-

Související články

Sony vydává nové bezdrátové mikrofony pro streamování, podcasty i dokonale čistý zvuk při nahrávání venku

Sony vydává nové bezdrátové mikrofony pro streamování,...

Jak máme otevřeno 28. září

Jak máme otevřeno 28. září

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...