Zažijte dobrodružství s novým modelem GoPro HERO12 | FotoŠkoda
Produktové novinky

Zažijte dobrodružství s novým modelem GoPro HERO12

Zažijte dobrodružství s novým modelem GoPro HERO12
6. 9. 2023 | 5 minut čtení

GoPro přichází s několika novinkami, z nichž hlavní hvězdou je kamera HERO12. Oproti předchůdci HERO11 nabídne až 2x delší výdrž baterie a nejnovější digitální stabilizaci HyperSmooth 6.0. Novou kameru doplní také příslušenství a univerzální sada HERO12 Creator Edition pro vlogování, cestování, filmovou tvorbu nebo třeba živé streamování.

Mini kreativní studio na cesty

Na kompletně vodotěsnou kameru GoPro HERO12 se budete moci spolehnout v náročném terénu a zároveň získáte výkonný nástroj s širokými kreativními možnostmi. Novinka nabídne video v kvalitě 5,3K (60fps), režim HDR a také 3 časosběrné režimy. Pokročilá stabilizace videa udrží záběry plynulé za jakýchkoliv okolností, takže se můžete vrhnout do dobrodružství na souši i ve vodě.

GoPro Hero 12Foto: GoPro

GoPro HERO 12 Black

V nejnovější kameře GoPro se snoubí vysoká kvalita obrazu, lepší stabilizace videa HyperSmooth a ještě delší výdrž baterie. HERO12 zaznamená video ve špičkovém rozlišení 5,3K s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) a pořídí 27 Mpx fotografie. Díky vylepšenému napájení dokáže při rozlišení 5,3K 60fps nepřetržitě natáčet až 2x déle než předchůdce (70 minut). Výkonný obrazový snímač přináší nejširší zorné pole, jaké kdy nová kamera HERO měla. Díky poměru stran 8:7 zakomponujete do záběru víc oblohy a horizontu. 

Kamera HERO12 Black dokáže dosáhnout až 8x zpomaleného záběru v rozlišení 2,7K. Záběry si poté můžete přehrát normální rychlostí nebo ve zpomaleném režimu. Lineární zámek a zámek horizontu zachovají stabilitu záběrů, i když se kamera otáčí o 360°. K dosažení výsledků v profesionální kvalitě proto nebudete potřebovat gimbal ani stabilizační software.

Kamera je odolná a zcela vodotěsná až do hloubky 10 metrů. Umožní vám natáčet, i když zrovna držíte řídítka, hůlky, lano nebo cokoli jiného - stačí využít některý ze spousty dostupných GoPro držáků. Můžete ji navíc ovládat hlasem. Po připojení k domácí síti Wi-Fi stačí kameru GoPro připojit k napájení a zatímco se bude nabíjet, vaše záběry se automaticky nahrají do cloudu.

chci gOPRO HERO 12 Black

GoPro HERO12

Foto: GoPro

Perfektně vyladěné záběry

HERO12 Black má dva režimy ovládání. Buď můžete nechat ovládání na kameře a soustředit se hlavně na natáčení, nebo vzít všechno do vlastních rukou. V režimu snadného ovládání stačí zvolit kompozici záběru a stisknout tlačítko spouště. Skrze pár klepnutí jednoduše přepnete mezi záběrem na šířku nebo na výšku, zpomaleným záběrem, nočními efekty a dalšími funkcemi. Při manuálním ovládání si podle potřeby doladíte všechny režimy, nastavení a funkce. Vybraná nastavení si můžete uložit jako předvolby. Můžete si tak vytvořit celou knihovnu předvoleb pro filmové záběry, akční snímky, noční natáčení a cokoli jiného se vám bude hodit.

Přední nebo zadní LCD obrazovka vám pomůže dokonale doladit kompozici záběrů. Pomocí velké zadní dotykové obrazovky můžete zachytit scénu před sebou nebo můžete kameru otočit a použít přední obrazovku pro vlogování a pořizování selfie. Přední obrazovka nabízí plynulý živý náhled s ostrými detaily, zatímco zadní obrazovka s pohotovým dotykovým ovládáním umožňuje snadno měnit režimy snímání a průběžně upravovat nastavení.

GoPro Hero12

Foto: GoPro

GoPro HERO 12 BlackCreator Edition

HERO12 Creator Edition představuje kompletní sadu určenou pro vlogování, cestování, filmovou tvorbu nebo živé streamování. Součástí je držák s vestavěnou baterií nabitý funkcemi - kameru můžete díky integrovaným tlačítkám ovládat jednou rukou, držák lze také odpojit a kameru ovládat dálkovým ovládáním až ze vzdálenosti 30 m. V balení najdete baterii Enduro s dlouhou výdrží za chladného počasí.

Díky všestrannému směrovému mikrofonu můžete upřednostnit zvuk před kamerou, za ní nebo nahrávat z obou směrů současně. Potřebujete více světla? Modul svítidla vám umožní vnést do akce jas a posvítit si na dobrodružství širokým, rovnoměrným světlem.

chci gOPRO HERO 12 Black Creator Edition

GoPro HERO12

Foto: GoPro

Hlavní vlastnosti GoPro HERO 12 Black

 • video v rozlišení 5,3K
 • 27 Mpx fotografie
 • slow motion (8x zpomalený pohyb)
 • 360° zámek horizontu
 • časosběrné efekty
 • vodotěsnost do 10 m
 • až 70 min nepřetržitého natáčení (5,3K60)
 • režim HDR
 • přední a zadní LCD obrazovka

GoPro Max Lens Mod 2.0

GoPro HERO12 je kompatibilní s novým modulárním objektivem Max 2.0. Nasaďte na HERO12 Black modulární objektiv Max 2.0 a rázem máte špičkovou kameru k natáčení z vlastního pohledu. Objektiv nabídne obrovské zorné pole 177° (oproti 155° v předchozí verzi). Díky působivému rozlišení 4K60 a maximální stabilizaci Max HyperSmooth natočíte podmanivé záběry. U všech objektivů můžete využít zámek horizontu a vysoce stabilní 4x zpomalené záznamy v rozlišení 1080p 120fps s maximálním zorným polem.

GOPRO Max Lens Mod 2.0

GOPRO HERO 12 Black

Video 5,3K60, 4K120, 2,7K240, Až 8× zpomalený pohyb (slow motion), Fotografie 24,7 Mpx až 30 sn/sek

11 490,-
GOPRO HERO 12 BlackCreator Edition

Video 5,3K60, 4K120, 2,7K240, Až 8× zpomalený pohyb (slow motion), Fotografie 24,7 Mpx až 30 sn/sek

16 990,-
GOPRO Enduro Rechargeable Battery 2-pack

2x dobíjecí lithium-iontová baterie, Kapacita1720mAh, Kompatibilní s GoPro HERO 9/10/11

1 290,-

Související články

Nový Nikon Z f je tady!

Nový Nikon Z f je tady!

TG-7: neuvěřitelně odolná novinka od OM System

TG-7: neuvěřitelně odolná novinka od OM System

Polaroid I-2, první instantní analog s manuálním nastavením

Polaroid I-2, první instantní analog s manuálním nastavením

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...