Fototipy

Fotoalbum - perfektní vánoční dárek nejen pro maminky a babičky

Fotoalbum - perfektní vánoční dárek nejen pro maminky a babičky
30. 11. 2023 | 6 minut čtení

Lámete si hlavu s dárkem pro babičky, maminky, tchyně nebo třeba kamarády? Zkuste jim sestavit krásné fotoalbum se zážitky z uplynulého roku. Věřte, že fotoalbum je skvělým dárkem (nejen) na poslední chvíli. Tak neváhejte a vsaďte na klasickou formu archivace fotografií, na drivu budou ležet jen tak, v darovaném albu udělají ohromnou radost - za to dáme ruku do ohně!

Jak tedy fotoalbum vybrat, aby se dárek povedl?

V první řadě je třeba si odpovědět na několik otázek.

  • Kolik času mohu do přípravy investovat?
  • Jak chci s fotografiemi pracovat?
  • Kolik fotografií by darované album mělo obsahovat?

Máte odpovědi? Tak se na to pojďme podívat z blízka.

Kolik času mohu do přípravy investovat?

Každý typ alba vyžaduje jinou přípravu a časovou investici. Je potřeba vzít v potaz, že při přípravě klasického alba, kde je třeba využít lepidla, fotorůžky, fixy a další doplňky, bude časová náročnost podstatně vyšší, než u alba zasouvacího, kde vyvolané fotky jednoduše zasunete do jednotlivých polí. Více času určitě také věnujete albům samolepicím, která vyžadují preciznost a důkladné uhlazení fotografií. Na výhody, nevýhody i další možnosti jednotlivých typů alb se teď podíváme zblízka.

 

Jak chci s albem pracovat?

Jak už jsme si řekli, záleží na času, který můžete investovat, ale také na tom, zda rádi pustíte uzdu fantazii a tvůrčímu já, a nebo preferujete precizní jednoduchost a rychlé provedení.

Klasická alba, tedy alba určená pro všechny kreativní duše, které si s výběrem jednotlivých fotografií, jejich umístěním i popisky rádi vyhrají. Vybírat můžete z alb, jejichž podkladové listy mají bílou, hnědou či černou barvu. Podle toho, také zvolíte popisovací fix a další dopňky. Velkou výhodou těchto alb, je svoboda v rozložení jednotlivých fotografií, které nemusí mít jednotný formát.

Snímky se do alb připevňují pomocí doplňků, jako jsou fotorůžky, podlepky, různá lepidla či oboustranně lepicí obdélníčky.

Do kreativních klasických alb pohodlně vlepíte fotografie z různých typů fotoaparátů, jak vyvolané z analogu či digitálních foťáků tak přímo z fotoaparátů instantních (Instax, Polaroid,…).

 

Vyberu si klasické album

 

 

Zasouvací alba jsou rychlým a snadným řešením pro všechny, kdo časem zrovna neoplývají. Do zasouvacích alb je možné vložit pouze jeden formát fotografií, a to většinou fotografie orientované na šířku. Při vložení fotografií orientovaných na výšku je pak třeba albem při prohlížení otáčet. Samostatnou skupinou jsou zasouvací alba na snímky z instantních fotoaparátů Instax a Polaroid.

 

Času málo, rád bych zasouvací album

 

Skvělou volbou pro lenochy i všechny, kdo nemají čas ani mentální kapacitu se zabývat výběrem alba a vyvoláním fotek je Rollei Smart Frame. Neboli Wi-Fi digitální rámeček pro prezentaci fotografií a videí, který je založený na operačním systému Android 6.0. K fotografiím lze snadno přidat i popisky či  emoji. Rámeček pojme až 7000 snímků nebo 250 videí o délce 15 sekund. Aktuálně máme k dispozici několik různých velikostí a barev rámečků. 

Ve velikosti displeje 10,1" a rozlišení 1280 x 800 můžete vybírat mezi bíloučernou variantou, v rozlišení 1920 x 1200 pak mezi černou a hnědou (dřevěnou) variantou. Ve velikosti displeje 15,6" a rozlišení 1920 x 1080 pak nabízíme elegantní a jednoduchou černou variantu. 

 

Samolepicí alba jsou specifickou a ne úplně rozšířenou variantou. To je dáno také náročností při vkládání fotek. Uvnitř alba se nachází samolepicí folie, kterou je třeba precizně uhladit, aby nevznikaly sklady a nerovnosti. Na druhou stranu i album samolepicí vám umožní umístit na stránku několik snímků různých formátů a v různých úhlech.

 

Jsem precizní, samolepicí album, je to pravé!

 

 

Kolik fotografií by album mělo obsahovat?

To záleží na vás! V nabídce FotoŠkoda najdete alba v rozsahu od pár snímků až po několik set. Je třeba vzít v potaz, zda jde o album z určité události, třeba oslavy narozenin, výletu na hory, dovolené či spíš průřez celým rokem, nebo ještě delším obdobím.

Album mám, co dál?

Pokud už máte album i fotky v ruce, není nic jednoduššího, než se pustit do práce. Pokud však máte album a fotky ještě ne, tak je potřeba fotky nechat vyvolat a do práce na albu se pustit hned vzápětí. Myslete však na to, že Štědrý den se kvapem blíží a kapacita FotoŠkoda není nekonečná, a je proto potřeba objednat vyvolání fotografií co nejdříve. Aktuální informace o dodacích lhůtách v prosinci a další potřebené informace najdete na stránkách FotoŠkoda. Stejně tak mrkněte na naší prosincovou prodejní dobu, pokud se vydáte fotoalbum vybrat osobně na prodejnu. 

TIP: Myslete na to, že nejen album plné fotek udělá radost. Další možností je darovat album prázdné a společně do něj zařadit staré třeba rodinné fotky, které zatím nemají místo. 

 

Související články

Téma měsíce března: Jak se začít živit fotografií a videem

Téma měsíce března: Jak se začít živit fotografií a videem

Fotoškola - jak se rychle zlepšit II.

Fotoškola - jak se rychle zlepšit II.

Tipy na focení - komunita

Tipy na focení - komunita

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...