Dan Vojtěch představil novinku Nikon D810!

Dan Vojtěch představil novinku Nikon D810!

Dan Vojtěch představil novinku Nikon D810!

Až do nočních hodin se protáhla prezentace horké novinky – Nikon D810, která se uskutečnila 21. 7. v Langhans kavárně Člověka v tísni. Ti, kteří si chtějí finální verzi tohoto pokrokového fotoaparátu také vyzkoušet, budou mít další možnost.

Dan Vojtěch 

Představovat takový pojem, kterým Dan ve fotografii bezpochyby je, je trochu zbytečné, ale pro pořádek alespoň pár základních informací uvedu. Dan i přes svůj poměrně nízký věk, je znám díky svým sportovním fotografiím, a to především fotografiím extrémních sportů, které fotí například pro světoznámý RedBull. V dnešní době se kromě focení na světové úrovni věnuje lektorské činnosti na Institutu digitální fotografie či pro firmu Nikon, se kterou úzce spolupracuje.

Představení žhavé novinky profi DSLR Nikon D810

Prezentací/workshopem v první části prováděl odborník na fototechniku Nikon Michael Jurák. Ten návštěvníkům prezentace, kterých byl doslova plný sál, kompletně představil Nikon D810. Především ho porovnal s modelem Nikon D800E, který také nemá antialiasingový filtr, což je součást low pass filtru.

Druhá část prezentace byla vedena Danem, který popisoval změny oproti předcházející generaci, a to jak změny na těle fotoaparátu, tak hlavně změny, které se udály uvnitř fotoaparátu. Díky tomu, že je především profi fotografem, vnesl do prezentace velkou řadu praktických zkušeností, které ovlivnily technické změny. Při srovnání fotografií pořízených D800 a finální verzí D810 se zaměřil především na porovnání detailů, jež perfektně zachycuje.Tomu, aby bylo možné zachytit tak obrovské množství informací/detailů, pomáhají v mnoha částech fotoaparátu hluboké evoluční změny, o kterých se  dočtete v popisu produktu.

Testování ostrého kusu Nikon D810

NIKON D810

V závěrečné části programu došlo na všemi očekávané testování fotoaparátu v simulovaném ateliérovém prostředí, kde bylo kompletní foto osvětlení, modelka a fotografie vyfocené Danem a později i návštěvníky prezentace. Tyto fotografie byly zobrazovány na displeji velké úhlopříčky, kde si nejenom fotograf, ale i přihlížející účastníci mohli prohlédnout brilantní detaily ve fotografiích, o kterých tento fotoaparát prostě je.

Další šance na osobní otestování!

Máte-li zájem a chuť vyzkoušet si DSLR zrcadlovku Nikon D810, pomůžeme vám splnit si přání. Předváděcí kus fotoaparátu si můžete vyzkoušet po dobu jedné hodiny v rámci Centra FotoŠkoda. Více informací o možnosti zapůjčení se dozvíte od prodejců v oddělení digitálních fotoaparátů v 1. patře.

 
 


 

Podobné články

Olympus OM-D E-M5 Mark III: přivítejte novinku!
Olympus OM-D E-M5 Mark III: přivítejte novinku!

17. 10. - Představujeme žhavou podzimní novinku, malý a kompaktní Olympus OM-D E-M5 Mark III. Rychlostí, přesností, kvalitou a...

Fujifilm představuje novinku: mobilní tiskárnu Instax Mini Link
Fujifilm představuje novinku: mobilní tiskárnu Instax...

16. 10. - Milovníci a milovnice analogové techniky, pozor! Fujifilm představuje mobilní tiskárnu Instax Mini Link, která díky...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací