Photomeetpoint - Účastníci Labe Tour 2014 | FotoŠkoda
Výstavy

Photomeetpoint - Účastníci Labe Tour 2014

Termín: 1. 9. - 13. 9. 2014
30. 8. 2014 | 7 minut čtení

Výběr nejlepších fotografií třiceti autorů projektu PHOTOMEETPOINT.EU a návazného projektu „Labe – Tour 2014“. Výstava v minigalerii CFŠ je již pátým zastavením této unikátní výstavy. Výstavu si můžete prohlédnout v MiniGalerii Centra FotoŠkoda.

Projekty daly příležitost nadějným tvůrcům představit své práce nejen široké veřejnosti, ale zároveň je i konfrontovat s pracemi autorů, kteří vystavují pravidelně. Každá z předchozích čtyř výstav měla svého patrona v podobě vybrané neziskové organizace. Tomuto patronu pak po skončení daného kola putovalo 100% výtěžku z případného prodeje jednotlivých fotografií.

O autorech fotografií

Viki Kollerová (SK)

Vyštudovala tlmočníctvo a prekladateľstvo na Filozofickej fakulte UK. Neskôr zanechala doktorandské štúdium a začala sa voľne venovať fotografii. Jej práca na tému sémantika (náuka o význame) v preklade nikdy nevznikla, ale významom sa zaoberá aj naďalej, prostredníctvom obrazu

Petr Vydra (CZ)

Petr Kleiner (CZ)     

Narodil se na konci 60. let Tahle neklidná a inspirativní dekáda v něm zanechala svůj střípek. Když několik dní nefotí, zmocňuje se ho neklid. Když naopak fotí, dostává se do stavu, kdy nevnímá okolí. Rád vypráví příběhy v obrazech...

František Oplatka (CZ)

Marian Kaczmarczyk (GB)   

Vyrůstal v Třinci, ale již 15 let žije a pracuje v Londýně. Náplní jeho života bylo vždy cestování a fotografování. Fotografii se naplno věnuje tři roky. Nejvíce ho fascinuje poznávání jiných kultur a každodenní život lidí z různých koutů světa.

Jiří Dostál (CZ)   

Fotografuje převážně inscenovaný portrét, případně zátiší a netradiční pohledy na běžné věci a místa.Fotografie je pro něj způsob, jak vyjádřit jeho pocity a způsob, jakým vidí svět kolem sebe.

 Karel Housa (CZ) 

scan kamera obscura

Václav Adam (CZ) 

Vše má svůj příběh…

Olesea Agafonová (CZ)  

Fotí již devátým rokem. Jejím stěžejním tématem jsou převážně akty žen, ale občas má zájem i nějaký ten muž. V poslední době se zabývá i tvorbou portrétu, ale akty i nadále zůstávají její nejsilnější stránkou.

Simona Jindová (CZ)

Žije v Táboře, kde se také narodila. Fotografování se věnuje od střední školy. Ve svých fotografiích se snaží o zachycení nezapomenutelného momentu, který ji pozitivně oslovuje.

Šárka Přibylová (CZ)

Příležitostná fotografka, která se věnuje fotografii od roku 2008. Fotí především pro radost.

Yana Yushkevich (CZ/RUS) 

Narozena v roce 1984 v Rusku, ve městě Ufa. Od roku 2002 žije v Praze, kde také v roce 2010 vystudovala VŠ mezinárodních vztahů. Oblast, která ji nejvíce přitahuje je abstrakce, autoportrét a černobílá fotografie. Stejně tak se ale věnuje i reportáži a dekorativní fotografii.

Karolína Ryvolová (CZ)

Jiří Steinbach (CZ) 

Narodil se v roce 1972 v Praze. Fotografování se věnuje již od studia na střední škole, intenzivně však posledních 9 let. Fotografuje na klasické i digitální fotoaparáty. Tematicky se věnuje především fotografováním lidí (sociální dokument, street photo, portréty, akty), ale nevyhýbá se ani zátiší, architektuře a krajině.

Květoslav Vršovský (CZ) 

"..v bedýnkách od rajčat v nákladním rychíku"

Tomáš Teodosijev (CZ)

Pražský fotograf, který ve své tvorbě velmi rád přetváří zdánlivě běžné věci okolo nás, aby je následně prostřednictvím efektů, kterých je fotografie schopná, posunul z každodenního světa do světa science fiction. Koncepční diskuse o intimní nekonečnosti a nedozírnosti temnoty je pro autora příznačná.

Martin Iman (SK) 

Narodil se v roce 1969, žije v Bratislavě, kde také tvoří, stejně jako v Praze, či Paříži. "Urobiť jednu dobrú fotku pán boh dopraje každému, ale urobiť dobrú fotku každý rok, alebo jednu na každom exponovanom zvitku ? ..."

Pascal Renoux (FR) 

Vyvíjel se původně jako malíř a kreslič, k fotografii coby výrazovému prostředku se dostal později. Velmi zajímavý a zralý autor,
který k realizaci svých děl plných emocí a osobních zpovědí používá minimum fotografické techniky a využívá přirozené denní světlo.

Louis Blanc (FR) 

Celým jeho dílem se nese autorova potřeba schovávat se za svým tělem .
K fotografii se podle svých slov dostal pozdě. Přestože používá k tvorbě minimum fototechniky, produkuje hluboký emotivní obraz plný osobních zpráv a zpovědí.

Miloš Burkhardt (CZ) 

Fotografie pro mě znamená prostředek k vyjádření mého hlubokého respektu a obdivu ke kráse ženského těla, k ženám jako takovým. Příroda stvořila dar, monument: ženské tělo, jenž je přirozené, nádherné a zároveň naprosto dokonalé ve svých křivkách a tvarech. Velikosti takového počinu se může rovnat jen nevyčerpatelnost a nadčasovost tohoto tématu, ženského aktu ve fotografii.

Artur Masný (CZ) 

Osudové ženy

Lucie Janíková (CZ) 

je fotografický samouk a zaměřuje se především na autoportréty, portréty blízkých osob, dětí a jemných žen. Z její vnitřní potřeby vznikají také výtvarně pojaté konceptuální fotografie, vyjadřující postupné hledání a nalézání ztracené vnitřní jednoty a sounáležitosti s celkem.

3-stan (CZ) 

Začalo se mi dělat špatně ze vší té čistoty a zachtělo se mi vyprávět příběh. (Philip Guston)

Michal Koňušík (SK) 

Konceptuálny a experimentálny fotograf.

Žaneta Frenn (CZ) 

Fotografování se věnuje intenzivně poslední dva roky, zejména se zaměřením na exteriérovou portrétní fotografii žen a dětí. Na svých snímcích zachycuje emoce, snění, nálady i příběhy Fotografie je vášeň, která se stala neodmyslitelnou součástí jejího života.

Daniel Hauser (CZ)

Ivan Kap (IT) 

Absolvent Accademia di bella arti di Breza.
Grafik, ilustrátor a fotograf, prezentující se kvalitním surealistickým a minimalistickým obrazem, který digitálně zpracuje

Marta Režová (CZ)  

Emoce jsou tím, co činí naše vzpomínky opravdovými. Stejně nahlíží i na fotografii. Nejde ji jen o to, zachytit okamžik, ale především pojmout emoce s ním spojené.

Jan Záliš (CZ)  

Fotografií se zabývá od dětství a i když je pro něj důležitá technická stránka, je vždy jeho cílem dokonalá fotografie po stránce umělecké. Usiluje o ztvárnění myšlenky, stejně jako o citlivé a srozumitelné vyjádření nápadu či okamžité inspirace. Širokou škálu námětů mu poskytuje krásné prostředí Broumovska, ve kterém žije.

Linda Zhengová (CZ) 

Umění se věnuje od svých 3 let, ale s fotografií začala teprve před dvěma lety. Svou tvorbu řadí do surrealisticko-expresionistického žánru. Inspiraci čerpá ze svých snů a představ. Pomocí fotek vyjadřuje svoji osobnost, myšlenky a pohled na svět. Vystavená série LSD znázorňuje cestu od pozitivních stavů až k temné stránce drogy.

 

 

 

 

Ruční vyvolání černobílých filmů

lepší prokreslení a podání polotónů než u strojového vyvolání, lepší ostrost než strojové vyvolání, vyšší kvalita důležitá pro zvětšování snímků ve větších formátech

260,-
Ruční černobílé zvětšeniny

zvětšujeme do formátu 9x13 cm, 10x15 cm, 18×24 cm, 24×30 cm, 30×40 cm, používáme kvalitní fotopapíry Ilford několika typů, pečlivé ruční zpracování

160,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...