Letecká fotografie a video z vrtulníků řízených rádiem | FotoŠkoda

Letecká fotografie a video z vrtulníků řízených rádiem

Termín: 27. 10. 2014| Čas: 17:00 - 19:30
10. 10. 2014 | 3 minuty čtení

Ať již nějakou poletuchu máte, nebo teprve zvažujete její nákup, beseda s Petrem Janem Juračkou a Lukášem Brchlem je právě pro vás! Poradíme vám, jaký (a zda vůbec nějaký) vrtulník pořídit a kterou cestou letecké fotografie se vydat. Lektoři otevřeně pohovoří o svých zkušenostech, začátcích a chybách, kterým je dobré se vyvarovat. Probereme základy legislativy a bezpečnosti. Beseda ZDARMA se uskuteční v Langhans kavárně Člověka v tísni.

kvadrokoptéra, multikoptéra, dronQuadrokoptéry, hexakoptéry, oktokoptéry, drony...

Tato slova se na veřejnost hrnou každým možným informačním kanálem. A není divu! Letecká fotografie a video zažívají obrovský boom a o poloautomatizovaných létajících robotech se mluví jako o natolik revoluční technologii, jako byl příchod počítačů.

REGISTRACE je již ukončena. Beseda je plně obsazena.

Proč RC vrtulníky představují jeden z možných milníků vývoje lidské civilizace?

Umožňují rychle, levně a hlavně kontrolovaně přemisťovat drobné náklady. Umí také monitorovat krajinu či objekty z ptačí perspektivy, a to velmi pohodlně; namísto velikých, drahých a částečně nebezpečných vrtulníků s lidmi na palubě, umožňují startovat i z velmi malých ploch, můžete je přenést na batohu a jejich provoz je ve srovnání se skutečnými helikoptérami velmi levný.

Kvadrokoptéra, dron, multikoptéra, foto, video

Jakkoliv jejich ovládání může zvenčí vypadat snadně, opak je však pravdou. Vrtulníky mají obvykle solidní výkon, a v nepovolaných rukou mohou rotující ostré vrtule způsobit hluboká poranění. Stejně tak vzdušný prostor není holubník a je nutné znát a dodržovat alespoň některá pravidla civilního letectví, neboť jinak hrozí, že se někomu skutečně něco vážného stane.

Lektoři se s vámi pokusí podělit zejména o:

  • Kvadrokoptéra, dron, multikoptéra, foto, videofyzikální podstatu ovládání quadro, hexa či oktokoptér (s možnosti vyzkoušení leteckého simulátoru přímo na místě)
  • zkušenosti a praktické poznatky z oblasti bezpečnosti a rizika spojenými s provozem multikopér a s péčí o explozivní Li-Po baterie
  • zjednodušený výklad české legislativy a doporučení od Úřadu pro civilní letectví
  • zkušenosti s filmařskou technikou ve vzduchu a její profesionální stabilizací
  • zkušenosti s přenosem živého obrazu na zem
  • a mnoho dalšího, zejména v souladu s dotazy přítomných účastníků

Petr Jan Juračka

Petr Jan Juračka létá zatím výhradně pro své vlastní a nekomerční projekty, a spoléhá zejména na techniku Nikon (systém Nikon 1 a Nikon Coolpix A), kterou "vozí" na vrtulnících různorodé výroby s řídícími jednotkami APM či KK. V poslední době zalétává jako crashpilot prototyp hexcacopteru FR6X 600 firmy FlyRecord.

Lukáš Brchl

Lukáš je mladý fanatik do multikoptér, který je zaměřený na leteckou fotografii. Ke své tvorbě využívá rám DJI F550 s řídící jednotkou NAZA V2. Své fotografie pořizuje "okem" fotoaparátu Nikon Coolpix A.

Video parkuru s kvadrokoptérou v podání Petra Jana Juračky

RAY MASTERS adaptér Pocket 40,5 mm

Adaptér Ray Master o průměru 40,5 mm kompatibilní s držákem Pocket pro 75 x 90 mm (naleznete v příslušenství produktu)

270,-
B+W filtr UV T-Pro MRC nano 58 mm

14 antireflexních vrstev + 2 ochranné NANO vrstvy, nepřilnavý povrch odolný proti poškrábání, titanová povrchová úprava mosazných obrouček

2 090,-
FUJIFILM Instax MINI Link 2 - růžová

FUJIFILM instax mini Link 2, Barva: růžová, Kapesní tiskárna pro tisk ze smartphonů

3 199,-
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...