Fujifilm XP80, blátíčku odolný fotoaparát | FotoŠkoda
Produktové novinky

Fujifilm XP80, blátíčku odolný fotoaparát

Fujifilm XP80, blátíčku odolný fotoaparát
16. 1. 2015 | 7 minut čtení

Společnost FUJIFILM Corporation s radostí ohlásila příchod nového fotoaparátu FinePix XP80, s kterým můžete své snímky, bez ohledu na počasí, pořizovat i okamžitě sdílet. Takže můžete své blízké informovat o prašanu v Alpách i blátíčku v Čechách.

Fujifilm XP80 je 16,4 Mpx vodotěsný, nárazuvzdorný, mrazuvzdorný a prachuvzdorný kompaktní fotoaparát vybavený bezdrátovým připojením. Pomocí něj můžete snímky sdílet i jej dálkově ovládat smartphonem nebo tabletem.

Maximálně odolný na čtyřech různých úrovních
Fotoaparát FinePix XP80, který je ideální pro snowboarding, lyžování, jízdu na horském kole a další venkovní volnočasové aktivity, vyhovuje normám IP68*. To znamená, že je vodotěsný do 15 metrů, vydrží pád z výšky až 1,75 m*2, bude fungovat i v teplotách od -10 °C a je prachuvzdorný, takže nemůže dojít k vniknutí prachu nebo písku. Další ochranu před vnějšími vlivy zajišťuje dvojitý uzamykací mechanizmus na přihrádce baterie/paměťové karty, který zabraňuje náhodnému otevření; navíc je k dispozici přední grip a místo na palec, které poskytují komfortní manipulaci.

Dálkové ovládání snímání a okamžité sdílení snímků a videozáznamů
Fotoaparát FinePix XP80 je vybaven bezdrátovými funkcemi pro dálkové ovládání snímání. Stačí stáhnout a nainstalovat aplikaci Fujifilm Camera Remote, stisknout vyhrazené tlačítko Wi-Fi na fotoaparátu a uživatelé plně využít bezdrátové komunikace v síti LAN s fotoaparátem, přičemž není k dispozici jen dálková spoušť, ale i funkce ovládání zoomu pro doladění kompozice a nahrávání videa.

Kromě dálkového ovládání snímání umožňuje bezdrátové připojení modelu XP80 uživatelů vybírat snímky nebo filmy*3 k přenosu do smartphonu, tabletu*4 nebo počítače.

LCD displej s antireflexní povrchovou úpravou
Vzhledem k tomu, že fotoaparát FinePix XP80 budete pravděpodobně používat za jasného slunce i v drsném počasí, je zadní LCD opatřen antireflexní povrchovou úpravou, abyste mohli prohlížet či komponovat snímky i na pláži nebo sněhu. LCD displej navíc nabízí funkci automatické regulace jasu, která se řídí úrovní okolního světla.

Režim Action Camera
Venkovní aktivity nemusí být s fotoaparátem XP80 omezeny na pořizování statických snímků, protože je k dispozici spousta funkcí záznamu videa, včetně nového režimu Action Camera. Tento režim dostupný s volitelným objektivem Action Camera, který přemění objektiv fotoaparátu XP80 v pevný 18mm*5 objektiv, umožňuje snímání bez použití rukou, takže můžete fotoaparát upevnit na své tělo nebo sportovní vybavení a proniknout tak do středu dění. V režimu Action Camera se automaticky vypne zadní LCD displej, aby se prodloužila doba záznamu.

Pro konvenčnější videa nabízí model XP80 záznam videa v rozlišení Full HD (1920 × 1080) a navíc nabízí funkci rozpoznání scény pro optimální nastavení a pokročilé filtry pro vytváření poutavých efektů. Šum větru - častý problém při nahrávání venkovního videa - je potlačen díky nastavení větrného filtru. Samotné nahrávání filmů je jednoduché díky vyhrazenému tlačítku videa a dokonce jsou k dispozici některé editační funkce přímo ve fotoaparátu, včetně střihu videa pro odstranění nežádoucích částí a spojování videosekvencí, které sloučí samostatné videosekvence do jednoho souboru.

Velmi kvalitní neroztřesené snímky
Fotoaparát XP80 nabízí objektiv s 5× optickým zoomem, který disponuje širokým ohniskem 28 mm*5 pro široké záběry krajin a scén. Rozsah optického zoomu lze zdvojnásobit na 10× pomocí technologie inteligentního digitálního zoomu společnosti Fujifilm, přičemž funkce optické stabilizace obrazu zaručuje, že budou minimalizovány vlivy roztřesení fotoaparátu.

16,4megapixelový senzor poskytuje kvalitní výstup
Fotoaparát XP80 je vybaven 1/2,3palcovým 16,4megapixelovým snímačem BSI CMOS, který zaručuje úchvatné výsledky v různých podmínkách. Ve spojení s výkonným procesorem poskytuje fotoaparát kvalitní snímky s vysokou rychlostí; fotografie pořizuje rychlostí až 10 sn./s v plném rozlišení až do neuvěřitelných 60 sn./s ve sníženém rozlišení (2 megapixely). Uživatelé mohou těchto bleskových rychlostí rychle a snadno využít díky vyhrazenému tlačítku sekvenčního snímání na zadní straně fotoaparátu. Navíc je k dispozici funkce intervalového snímání, která automaticky aktivuje spoušť v pravidelných intervalech definovaných uživatelem.

Další všestranné možnosti pořizování snímků nabízí režim rozpoznání scény, který rychle rozpozná snímanou scénu a optimalizuje zaostření, expozici a rychlost závěrky pro dosažení co nejlepšího výsledku. Akční možnosti fotoaparátu XP80 podtrhují také funkce podvodního fotografování a podvodního makra.

Další kreativitu nabízí 11 funkcí pokročilých filtrů (viz seznam níže); k dispozici je i funkce zpracování více snímků, která slouží k pořízení dvou nebo více snímků pro vytvoření snímku s velkým dynamickým rozsahem (HDR), který zachovává detaily v tmavých i světlých oblastech. A konečně funkce Motion Panorama 360° poskytuje možnost zachytit úchvatné panoramatické snímky jediným stisknutím tlačítka.

Fotoaparát XP80 nabízí následující funkce pokročilých filtrů:

 • Sketch vytváří snímky, které vypadají jako perokresba
 • Pop Color zdůrazňuje kontrast a saturaci barev
 • Soft Focus vytvoří celkový měkký vzhled snímku
 • Low-Key ztmavuje tóny
 • High-Key zvyšuje jas a snižuje kontrast, čímž projasní tóny
 • Toy Camera vytvoří zastíněný okraj, jako kdyby byl snímek pořízen dětským fotoaparátem
 • Miniature rozostří horní a dolní část záběru, čímž vytvoří dojem miniatury
 • Cross Screen vytvoří odlesky na světlých objektech
 • Dynamic Tone vytvoří efekt fantazie
 • Fish-Eye vytvoří efekt rybího oka
 • Partial Color zachová jednu barvu (vyberte si červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou nebo nachovou) a zbývající část snímku změní na černobílou

Hlavní rysy fotoaparátu Fujifilm FinePix XP80

 • Vodotěsnost do 15 m, nárazuvzdornost do 1,75 m, mrazuvzdornost do -10 C a prachuvzdornost
 • 16,4 Mpx 1/2,3" snímač BSI CMOS
 • 5× optický zoom s širokým ohniskem 28 mm
 • Bezdrátové propojení se smartphony a tablety
 • Záznam videa v rozlišení Full HD
 • Režim Action Camera
 • Optická stabilizace obrazu
 • 11 pokročilých filtrů
 • Snímání s velkým dynamickým rozsahem (HDR)
 • Motion Panorama 360°

* Normy ochrany vodotěsnosti a prachuvzdornosti stanovené komisí IEC (International Electrotechnical Commission).
*2 Je použit způsob měření dle normy MIL 810F Method5 16.5-Shock “normy MIL”, specifikující trvanlivost materiálu americkou armádou, stanovené Ministerstvem obrany Spojených států amerických.

*3 Některé soubory s videem nelze přehrávat na smartphonech a nelze ukládat ve verzi aplikace “FUJIFILM Camera Remote” pro systém iOS. Vyzkoušejte s režimem videa s nižším rozlišením než HD (1280 × 720).
*4) Smartphony a tablety se systémem Android™, iPhone/iPad.
*5) Ekvivalent 35mm formátu.

Fujifilm XP80 (e-obchod)

B+W Polarizační cirkulární filtr BASIC MRC 95 mm

Odstraňuje opar ve vzdálené krajině a poskytuje sytější a živější barvy, Snižuje odrazy a odlesky světla, které se polarizuje v důsledku odrazu od nekovového povrchu, Filtruje směrově polarizované světlo kolmo na odražené světlo

5 990,-
FUJIFILM TS 16x28

Dalekohled o zvětšení 16x, které díky stabilizátoru udržíte i z ruky, Výdrž baterie stabilizátoru až 12 hodin, Voděodolné, odolné proti zamlžení

18 990,-
HAHNEMÜHLE A4 Sample Pack Natural Line

Formát A4, 2x Bamboo, Hemp & Agave, Vysoký archivační potenciál

290,-

Související články

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i fotografy

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i...

Vanguard Active a Adaptor: Nové batohy do outdooru

Vanguard Active a Adaptor: Nové batohy do outdooru

DJI Mini 3 Pro: Výkonnější, aerodynamičtější a bezpečnější

DJI Mini 3 Pro: Výkonnější, aerodynamičtější a bezpečnější

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...