Výbava na pořádné selfie

Výbava na pořádné selfie

Výbava na pořádné selfie

Selfie asi netřeba představovat. Tímto typem fotografií, kde člověk sám sebe fotografuje, je už pěkných pár měsíců zaplaven internet a především sociální sítě. K tomu, aby vaše selfie vypadalo co nejlépe, je vhodné dodržet několik základních pravidel. K jejich dodržení a větším možnostem při populárnímu stylu fotografování jsou v naší nabídce specializované držáky, díky kterým budou selfie nápaditější, a tudíž i atraktivnější.

Na co si dát pozor při Selfie?

Strastí, které vás mohou potkat při snaze o nejlepší selfie snímek, je samozřejmě hodně a zaměřovat se na všechny by bylo zbytečně zdlouhavé, proto si probereme jen ty, na které se nejvíce zapomíná.

Výběr fotoaparátu

CAMLINK teleskopický držák pro selfie fotoPři fotografování pomocí chytrého telefonu je vhodnější používat fotoaparát ze zadní strany telefonu. Ten je vždy kvalitnější a obvykle má i širší úhel záběru, tudíž scéna bude lépe prokreslená a fotografie bude širokoúhlejší. Výhoda předního fotoaparátu je především v tom, že na displeji vidíte to, co zrovna fotografujete.

Nejenom vy a váš pohled je to jediné na fotografii

Selfie by mělo být kombinací fotografované osoby či osob a zajímavé scény. Nesoustřeďte se pouze na svůj úsměv, ale i na úhel záběru krajiny, kterou chcete zachytit. K tomu vám pomohou držáky, které jsou uzpůsobené pro selfies.

Vybavení - držáky pro chytré telefony i kompatní fotoaparáty

Jako snad každý fotografický způsob, tak i selfie mají své speciální příslušenství. Tím nejpodstatnějším jsou převážně teleskopické držáky, na které je možné připevnit kompaktní fotoaparát i smartphone.

CAMLINK teleskopický držák pro selfie fotoJe držákem podobného ražení jako ten od Aligatoru, avšak již v základním balení nabízí držák na chytré telefony, kterými se selfie dělají pravděpodobně nejčastěji. Pro kompaktní fotoaparáty nebo akční kamery je zde taktéž připraven stativový závit.

CAMLINK Bluetooth teleskopický držák pro selfie fotoNejpokročilejší selfie držák z naší nabídky je vybaven bluetooth, díky němuž můžete pořizovat fotografie tlačítkem, které je na rukojeti teleskopického držáku a docílit tak přesných záběrů i bez nutnosti použití časovače fotografování. Kompatibilní je jak se systémem iOS, tak Android, kde navíc nabídne možnost zoomování, pro které jsou připravena dvě samostatná tlačítka. Samozřejmosti je taktéž stativový závit a držák na smartphone až do 75 mm šířky.

Kompaktní fotoaparáty a akční kamery

Výrobci fotoaparátu samozřejmě tuto novou módní vlnu nepřehlížejí, ale naopak cítí v příležitost a inspiraci na vývoj nových typů fotoaparátů.

NIKON COOLPIX S6900Ultra tenký fotoaparát Nikon Coolpix S6900 nabízí kromě vysokého výkonu 16Mpx snímače, vestavěné Wi-Fi i širokoúhlý objektiv s dvanáctinásobným přiblížením. Zásadní novinkou je velký, jemný, dotykový, otočný a výklopný displej, který už nemůže být variabilnější a je ideální i pro dnes tak oblíbené selfie. Fotoaparát disponuje i stavitelnou opěrkou, díky které je uzpůsoben nejenom pro autoportréty, ale i fotografování s časovačem, Samostatné tlačítko záznamu videosekvence umožňuje zaznamenávat Full HD videosekvence. Jednoduché ovládání dovoluje zachytit krásy světa v libovolném okamžiku a s pomocí pokročilých funkcí vylepšení vzhledu je činí dokonalými. 

GoPro selfieNejoblíbenější akční kamery jsou taktéž obzvláště vhodné pro selfie, a to především z důvodu jejich ultra širokoúhlých objektivů, kde není problém se šířkou záběru, a to ani při malé vzdálenosti GoPro od vašeho obličeje. Jen se vyvarujte toho, aby váš objekt, který má být středem pozornosti, byl na okraji záběru. Objektiv typu rybí oko, kterým jsou všechny Gopro kamery vybaveny, roztahují do šířky okraje záběru, a ty tak nevypadají realisticky.

 

Podobné články

Představujeme vám Sony Alpha A7R IV
Představujeme vám Sony Alpha A7R IV

17. 7. - Sony představila čtvrtou generaci špičkové full frame řady A7R a fotografové se mají skutečně na co těšit! Vynikající...

Recenze filtru Hoya ND 100 000: Liduprázdné ulice za rušného dne
Recenze filtru Hoya ND 100 000: Liduprázdné ulice za...

11. 7. - Chcete vyfotit rušnou ulici bez lidí nebo z vodního toku udělat „mléko“. Ve dne a na slunci. Nemožné? Nikoliv! S...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací