Jan Johann Jaroslav Miška - "Magická Bretaň, Normandie bílých křížů a kouzelná Paříž" | FotoŠkoda
Výstavy

Jan Johann Jaroslav Miška - "Magická Bretaň, Normandie bílých křížů a kouzelná Paříž"

Termín: 23. 3. - 4. 4. 2015| Místo: Minigalerie
23. 3. 2015 | 4 minuty čtení

Přijďte k nám od 23. března vstoupit do magické Bretaně, Normandie a Paříže pana J. J. J. Mišky! Výstava v naší Minigalerii potrvá až do 4. dubna.

Jan Johann Jaroslav Miška
(*1939, Vídeň)

 

Vzdělání

  • Francouzské gymnázium, SŠUP Praha, VŠZ FLI Brno

Fotografická technika

  • Box Tengor, Ljubitěl, Flexaret, Konica, Minolta, Fuji 2x


Tvorba

"Knihy zapomenutého poznání o energii, která je podstatou života: Zpověď druida, Magická prasíla, Hledání prasíly, Tajemství prasíly 1 a 2 (Zapomínání a Zjevování) a Bájná prasíla, což je cca 1500 stran se 600 autorskými barevnými fotografi emi, publicistika s přednáškovou činností, spolu s několika pořady tří soukromých televizí. Významným dílem je stavba vydatné energetické menhirové léčebny v Markvarticích u Sobotky."

Výstava

"Klade důraz na megalitické systémy „stojících“ kamenů, sloužící potřebám těch, kteří je vytvořili. Nejjednodušší samostatně stojící několikametrové dlouhé kameny, nacházející se mnohdy dodnes podél cest, jsou něco podobného jako antické Hermovy sloupy, nebo novodobé milníky. Dolmeny (či někdy trility) byly (podobně jako mladší bories) zásobárnami potravin. Výjimečně jsou propojeny s vyvěrajícím podzemním pramenem. Větší liniové stavby, až menhirová pole, jsou užitnými stavbami. Také u nás se na více místech nacházely. Právě ony
významně využívají opačných fyzikálních vlastností obou opačných složek energie-prasíly. Tedy žádné svatyně či hrobky jak se nám snaží namluvit archeologové.

Prioritou opětovného cestování po Francii byl další průzkum jejích megalitických (menhirových) staveb; především carnackých menhirových polí. Opět jsem si ověřil, díky mému nadstandartnímu vnímání, že stavby, pozměňující energii krajiny, jsou napojeny na několikametrovou energetickou síť linií, které Keltové říkali rybářská. Je s podivem, že energeticky opačné linie různým způsobem, nejenom poznala, ale účelově využívala, veškerá pravěká a starobylá společenství celého světa; přesto o jejich energii neví vůbec nic současná věda. I když jsou základním prvkem rozhodujícím o zdravém a dlouhém lidském životě. Nebylo možné nevidět bezpočet dalších až svérázných zajímavostí, jako např. kamenných démonů-strážců zejména na křesťanských sakrálních stavbách. Podobně jako další symboliku propojující pohanství s křesťanstvím. Také přírodní zajímavosti a kulturní dědictví Bretaně nemohlo zde být, i když pouze okrajově, opominuto. Normandie je připomenuta desetitisíci bílých křížů, poukazujících na hrdinství zbytečně zabitých zaoceánských mladých mužů nahnaných do války. Ta se mohla vyvíjet úplně jinak, kdyby ještě před jejím vznikem nezvítězila nebetyčná hloupost a zbabělost politiků všech tehdejších velmocí. A Paříž? Také ona by zasluhovala samostatnou výstavu. Připomenu jenom jednu zajímavost. Také ptáci čerpají energii z místa, kde trvale posedávají. Dvě fotografi e, které energii-prasílu nejenom přebírají, ale též předávají (vyzařují); jsou právě proto léčivé. Jednou z nich je sousoší s holuby a druhou plotový sloupek s holuby a neviditelnými vrabci v keři za ním. Energetické linie neprostupují pouze zemským povrchem, ale také lidským tělem. Což též dokládá řada převážně asijských starověkých nauk. To věděli např. pravěcí šamani, starověcí mágové, středověcí alchymisté, stejně jako mnozí novodobí „citlivci“ a stavitelé. Mezi
významnější mágy krajiny patří např. J. B. Santini a císařský stavitel a architekt Josef Hlávka."

Výstava je prodejní. Cena fotografie, včetně DPH, je 400 Kč.

SONY Alpha A7C II
SONY Alpha A7C II tělo černý

EXMOR R BSI full frame senzor 33 Mpx, Obrazový procesor BIONZ XR, Snímání až 10 fps / ISO 50-204800

57 990,-
POLAROID I-2

První Polaroid s manuálním ovládáním, Automatické zaostřování (AF), Větší hloubka ostrosti pro dokonalé portréty

17 190,-
GOPRO HERO 12 Black

Video 5,3K60, 4K120, 2,7K240, Až 8× zpomalený pohyb (slow motion), Fotografie 24,7 Mpx až 30 sn/sek

11 490,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...