Osobnosti Večerní FotoŠkoly Centra FotoŠkoda | FotoŠkoda
Výstavy

Osobnosti Večerní FotoŠkoly Centra FotoŠkoda

Termín: 7. 4. - 18. 4. 2015| Místo: Minigalerie
3. 4. 2015 | 3 minuty čtení

Od úterý 7. 4. budou v Minigalerii Centra FotoŠkoda své fotografie vystavovat absolventi naší Večerní FotoŠkoly. Zahájení výstavy bude tentokrát probíhat až od 17:30 hodin! Těšíme se na vás!

Osobnosti Večerní FotoŠkoly Centra FotoŠkoda

Večerní FotoŠkola Centra FotoŠkoda vznikla před 12 lety, byla v této oblasti vzdělávání u nás jednou z prvních a svou koncepcí je stále jedinečná. K jejím specifikám patří zejména důraz na kultivaci fotografického vidění, které je podporováno i prezentacemi prací fotografů minulosti. Pavel Scheufler, hlavní lektor kurzů, je, vedle profese fotografa, historikem fotografie se zkušeností s výukou fotografie na FAMU od roku 1991. Zároveň patří k průkopníkům digitální fotografie u nás. Za doby existence FotoŠkoly prošlo jejími kurzy již několik stovek milovníků fotografie. Pro většinu z nich je fotografování radostný koníček, někteří přešli k živnostenské fotografické profesi, jiní studují na vysokých fotografických školách. Z přátelství na kurzech vzniklo i několik zájmových sdružení s pravidelnou výstavní aktivitou. Dosud poslední fotografickou skupinu vzešlou z účastníků Večerní FotoŠkoly Centra FotoŠkoda představujeme na této výstavě. Dala si název “Foto lidi” a sdružuje jedenáct autorsky vyhraněných osobností.

O výstavě

„Foto lidi“ (profesionální sdružení amatérských fotografů) jsou rozdílní jako lidé a stejné je to i s jejich tvorbou. Vystavené fotografie jedenácti členů skupiny jsou tematicky i žánrově odlišné a mohlo by se zdát, že tvoří zcela nesourodý soubor. O tom, co jej propojuje, členové skupiny říkají: „Tím, co jednotlivé fotografie spojuje, není téma nebo styl. Je to osobitost pohledů a stylů, ale především radost a nadšení, které každému z nás fotografování - nejpřístupnější forma umění dnešní doby - přináší. Jsme daleci tomu, nazývat své výtvory uměním, chceme se
s vámi však podělit o malý výběr našich fotografií a přenést na vás trochu té naší radosti.“

“Foto lidi” a charita

"Jednou z nejdůležitějších dovedností každého fotografa je umět se dívat okolo sebe. Pohled na svět kolem nás však není vždy jen příjemný. Proto jsme se rozhodli uspořádat výstavu jako prodejní a celý její výtěžek věnovat nestátní neziskové organizaci „ŠAFRÁN dětem“ na podporu projektu Bezpečná stopa.

Každou z vystavovaných fotografií můžete získat za 333 Kč. Máte-li o některou z nich zájem, obraťte se na Michaelu Čížkovou (michaela.cizkova@fotoskoda.cz).

Předem Vám děkujeme!"

www.fotolidi.cz

Vyvolání Planfilmů

film o velikosti 4“ × 5“, 5“ × 7“ či 8“ × 10“ i větší, vyvolání barevných plan-filmů procesem C-41, černobílých a diapozitivních plan-filmů procesem E-6, kvalitní zpracování

160,-
Vyvolání diapozitivních filmů + digitalizace

vyvolání barevných diapozitivních filmů 135 a 120 procesem E-6 + následná digitalizace, rychlé a kvalitní zpracování, skenování až do rozlišení 4181 × 6305 px (velikost tisku až 60 × 90 cm)

299,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...