Generace ztracených vzpomínek | FotoŠkoda
Fotoslužby

Generace ztracených vzpomínek

9. 2. 2021 | 4 minuty čtení

V dnešní době používá většina z nás k zaznamenávání svých vzpomínek digitální fotoaparáty. A ruku na srdce, kdo z nás má všechna data pečlivě uspořádaná a bezpečně zálohovaná? Jak zamezit tomu, abychom jednoho dne nepřišli o všechny své cenné vzpomínky?

Uchovejte si rodinné vzpomínky

Když odejdeme z bytu nebo auta, zamkneme dveře.​ Peněženku uložíme do kapsy, kterou následně svědomitě zapneme. Kolo upevníme ke stojanu kvalitním cyklozámkem. Proč se stejně pečlivě nestaráme o bezpečí takové cennosti, kterou náš digitální archiv plný vzpomínek bezesporu je?

Uchovejte si svoje vzpomínky - vtiskněte jim fyzickou podobu!

Zálohovat, zálohovat, zálohovat

Říká se, že jsme tzv. generace ztracených vzpomínek. Komu se ještě nestalo, že by mu odešlo paměťové médium i se snímky z výletu, celé dovolené nebo rovnou s několika lety života, ať zvedne ruku. Jsou data, která ještě oželíme, ale přijít například o první roky svého potomka? Kdo něco podobného zažil, jistě věnuje správnému zálohování dat nějaký ten čas rád. Platí tři zlatá pravidla:

  • Originál a záloha nesmí být geograficky na jednom místě;
  • čím důležitější data, tím více by mělo záloh být a konečně
  • zálohování by se mělo provádět pravidelně.

Uchovejte si svoje vzpomínky - vtiskněte jim fyzickou podobu!

Vdechněte svým vzpomínkám fyzickou podobu

Německý básník Jean Paul prohlásil, že "vzpomínka je jediný ráj, ze kterého nemůžeme být vyhnáni". Ano, tento moudrý výrok samozřejmě platí, ale zároveň lze jednoduše říct, že vzpomínku si na zeď nepověsíte, a ty nejkrásnější chceme mít na očích pořád.

Svěřte svoje drahocenné fotografie do rukou těch nejlepších! S vašimi snímky zacházíme doslova v rukavičkách a s péčí, jaká vašim vzpomínkám přísluší. Navíc používáme ty nejlepší materiály, které zajišťují perfektní barevné podání, a snímky vyvoláváme tradiční mokrou cestou. Samozřejmostí je také citlivá úprava fotografií, které k dokonalosti doladí naši laboranti.

Výsledkem jsou snímky, kterými se budete moci potěšit vy i vaše vnoučata.

Vyvolání fotografií v Centru FotoŠkoda

Jak vybrat správnou fotografii

Digitální doba nás často přiměje k tomu, že uděláme mnohem více fotek, než jsme původně zamýšleli. Na jednu stranu máme zaznamenáno více okamžiků, aniž bychom museli přepočítávat snímky na cenu kinofilmového políčka, na druhou stranu je někdy náročné se takovým množstvím prokousat. A při promítání nevytříděných fotek neusnout.

Proto je stejně důležité jako zmáčknout spoušť také umět říci, které fotky stojí za to, a které ne. Takový výběr potom bude reprezentativním záznamem rodinné sešlosti, svatby či dovolené a zároveň zajímavou cestou pro ty, kteří si budou fotky prohlížet. A jak na to?

Je vždy důležité vzít v potaz, co z fotek vytvoříte. Pokud chcete vytvořit album nebo fotoknihu, určitě výběrovým sítem propadne daleko více fotografií než třeba při výběru na fotoobraz či velkoformátový tisk, kde vybíráte tu nejlepší fotografii z nejlepších. A pokud se neumíte rozhodnout jenom pro jednu, ale chcete mít fotku na zdi, pořád je tady koláž!

Vtiskněte svým vzpomínkám fyzickou podobu fotokoláží

V našem seriálu Průvodce fotoprodukty jsme pro vás přichystali několik tipů, které vám s výběrem fotografií při tvorbě fotoknihy či alba, fotoobrazu nebo koláže pomohou. Máte už vybráno? Tak pojďme rovnou na tvorbu fotodárků!

vyvolat fotografie     vytvořit fotoknihu

chci fotoobraz     chci velkoformátový tisk     chci koláž

WALTHER FUN klasické/100 černých stran, 30x30, černé

pro fotografie různých formátů, pergamenový papír mezi listy, fotografie lze nalepit přímo / oboustrannými čtverečky / pomocí růžků

890,-
WALTHER FUN klasické/100 černých stran, 30x30, mentolová

pro fotografie různých formátů, pergamenový papír mezi listy, fotografie lze nalepit přímo / oboustrannými čtverečky / pomocí růžků

890,-
WALTHER FUN klasické/100 černých stran, 30x30, béžové

pro fotografie různých formátů, pergamenový papír mezi listy, fotografie lze nalepit přímo / oboustrannými čtverečky / pomocí růžků

890,-

Související články

Fotoobrazy a specialitky z tiskové dílny (služby #02)

Fotoobrazy a specialitky z tiskové dílny (služby #02)

Fotoobrazy a velkoformátové tisky děláme s láskou (služby #01)

Fotoobrazy a velkoformátové tisky děláme s láskou (služby...

Rozhovor - Lucie Bártová: Vzpomínkám dáváme nový život

Rozhovor - Lucie Bártová: Vzpomínkám dáváme nový život

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...