FotoŠkoda FestFotoŠkoda Fest

Dokument ve fotografii

Dokument ve fotografii
| 3 minuty čtení

Začneme lehkou řečnickou otázkou. Kdo by nemiloval dokumentární fotografii? Na FotoŠkoda festivalu o ni bude přednášet hned několik zajímavých osobností. A každá tak trochu z jiného soudku. Můžete se začít těšit na Alenu Dvořákovou a Viktora Fischera, Barboru Šlapetovou nebo Daniela Hlaváče.

Co všechno můžete navštívit

Dlouhodobé projekty

Autorská dvojce Alena Dvořáková a Viktor Fischer obdrželi řadu ocenění a grantů, mj. v soutěži Czech Press Photo. Vedle dokumentární tvorby se věnují komerční fotografií. Dospěli k tvůrčí metodě, v jejímž rámci se několik let soustřeďují na určité téma, které se snaží postihnout z více rovin. Nejslavnějším projektem, který vznikal v Kazachstánu, Jižní Africe, Argentině, Chile a Česku, jsou Misie.

www.afisphoto.com

AFIS photo
© Alena Dvořáková, Viktor Fischer

Jak se dotknout Nebe – setkání dvou světů

Přednáška Barbory Šlapetové na téma setkání světů – aneb jak se stane, že astronaut telefonuje z vesmíru s náčelníkem z Papuy o způsobech cestování do Nebe. Fotografie se nesou v duchu cest ke hvězdám, zároveň však zachycují výjimečné setkání domorodé kultury a moderní civilizace. Projekt je pokračováním více než patnáctileté spolupráce se sochařem Lukášm Rittsteinem.

www.barboraslapetova.com

Barbora Slapetova
© Barbora Šlapetová

Noční hlídka

Název Noční hlídka byl zvolen na základě série fotografií fotografa Daniela Hlaváče s vojenskou tématikou ze základny Bagram v Afghánistánu, která čelí útokům Talibanu. Tyto hlídky jsou prováděny pouze za použití přístrojů nočního vidění. Uvidíte mnoho unikátních fotografií z míst, kde by málo kdo dobrovolně přebýval. A uslyšíte příběhy, které by většina lidí na vlastní kůži zažít nechtěla.

Daniel Hlaváč
© Daniel Hlaváč​

​Už jste si vybrali to pravé ořechové? Fotografickou lahůdku přímo pro vás? Na #fotoskodafest je to samá třešinka na dortu, tak neváhejte s přihlášením. Nejsme nafukovací!

chci se zúčastnit a vybrat si program

RICOH G900

20 Mpx CMOS snímač (1/2,3"), 5× optický zoom 28–140 mm, Širokoúhlý 3" LCD displej (16:9) rozlišení 1040 tis. pixelů -větší a 4x detailnější displej, než u předchůdce

21 990,-
NISI filtr Allure Soft pro Fujifilm X100/X100S/X100T/X100F/X100V stříbrný

změkčuje silné světlo, snový efekt, méně detailní fotografie

1 390,-

Související články

FotoŠkoda WEEK je za námi, uvidíme se na podzim!

FotoŠkoda WEEK je za námi, uvidíme se na podzim!

FotoŠkoda WEEK: Týden fotoinspirace a videozábavy je tu!

FotoŠkoda WEEK: Týden fotoinspirace a videozábavy je tu!

Podzimní FotoŠkoda WEEK je za námi, těšíme se na vás na jaře!

Podzimní FotoŠkoda WEEK je za námi, těšíme se na vás na...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím