Dokument ve fotografii

Dokument ve fotografii

Dokument ve fotografii

Začneme lehkou řečnickou otázkou. Kdo by nemiloval dokumentární fotografii? Na FotoŠkoda festivalu o ni bude přednášet hned několik zajímavých osobností. A každá tak trochu z jiného soudku. Můžete se začít těšit na Alenu Dvořákovou a Viktora Fischera, Barboru Šlapetovou nebo Daniela Hlaváče.

Co všechno můžete navštívit

Dlouhodobé projekty

Autorská dvojce Alena Dvořáková a Viktor Fischer obdrželi řadu ocenění a grantů, mj. v soutěži Czech Press Photo. Vedle dokumentární tvorby se věnují komerční fotografií. Dospěli k tvůrčí metodě, v jejímž rámci se několik let soustřeďují na určité téma, které se snaží postihnout z více rovin. Nejslavnějším projektem, který vznikal v Kazachstánu, Jižní Africe, Argentině, Chile a Česku, jsou Misie.

www.afisphoto.com

AFIS photo
© Alena Dvořáková, Viktor Fischer

Jak se dotknout Nebe – setkání dvou světů

Přednáška Barbory Šlapetové na téma setkání světů – aneb jak se stane, že astronaut telefonuje z vesmíru s náčelníkem z Papuy o způsobech cestování do Nebe. Fotografie se nesou v duchu cest ke hvězdám, zároveň však zachycují výjimečné setkání domorodé kultury a moderní civilizace. Projekt je pokračováním více než patnáctileté spolupráce se sochařem Lukášm Rittsteinem.

www.barboraslapetova.com

Barbora Slapetova
© Barbora Šlapetová

Noční hlídka

Název Noční hlídka byl zvolen na základě série fotografií fotografa Daniela Hlaváče s vojenskou tématikou ze základny Bagram v Afghánistánu, která čelí útokům Talibanu. Tyto hlídky jsou prováděny pouze za použití přístrojů nočního vidění. Uvidíte mnoho unikátních fotografií z míst, kde by málo kdo dobrovolně přebýval. A uslyšíte příběhy, které by většina lidí na vlastní kůži zažít nechtěla.

Daniel Hlaváč
© Daniel Hlaváč​

​Už jste si vybrali to pravé ořechové? Fotografickou lahůdku přímo pro vás? Na #fotoskodafest je to samá třešinka na dortu, tak neváhejte s přihlášením. Nejsme nafukovací!

chci se zúčastnit a vybrat si program

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Zaostříme na fotografii zase na podzim!
Zaostříme na fotografii zase na podzim!

5. 6. - Uteklo to jako voda a 7 dní jarního FotoFestu nabitých akcí je za námi. Během celého týdne, kdy jsme čerpali...

Prvních deset Barbory Reichové
Prvních deset Barbory Reichové

30. 5. - Barbora Reichová už deset let patří ke špičce sportovní fotografie. Spolu se svým fotoaparátem se účastnila řady...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací