Filmy na festivalu

Filmy na festivalu

Filmy na festivalu

Myslíte si, že je FotoŠkoda festival jenom o fotografii? Ne tak docela! Dokonce i milovníci filmu si přijdou na své. Máme pro vás připraveno hned několik zajímavých akcí. Můžete se podívat na filmy Hledání Vivian Maier a Vlna vs. Břeh, poslechnout si o natáčení Malé z rybárny či si popovídat o dokumentech manželů Johnsonových. Nebo se prostě něco přiučit na dvou zajímavých workshopech.

Naše filmové speciality

Hledání Vivian Maier

Vzrušující cesta za odhalením identity svérázné tajemné chůvy, které jen pro sebe do šuplíku nafotila přes 100 000 fotografií. Po jejich objevení způsobilo dílo ve světě fotografie doslova zemětřesení a Vivian Maier se posmrtně stala jednou z nejuznávanějších osobností fotografie 20. století.

Vivian Maier

Vlna vs. Břeh

Setkali se na začátku 80. let jako slovenští studenti oboru fotografie na pražské FAMU a do umělecké fotografie vnesli energii, hravost a nespoutanou imaginaci. Vytvořili výjimečnou generaci, kterou kritici nazvali „Slovenskou novou vlnou“.

Animovaný film – Malá z rybárny

Malá z rybárny je příběh nenaplněné lásky, přenesené z pohádky dvě stě let staré do současného života rodiny Mořského krále a jeho dcery Malé, která se jednoho dne zamiluje místo do prince do majitele nočního podniku. Jenže láska opět nebyla naplněna a bolí… Besedou o vzniku loutkového filmu Jana Baleje bude provázet výtvarník David Havel.

Malá z rybárny

Fotografií proti proudu času

Přijďte si poslechnout zajímavosti z historie známé dvojice dokumentaristů! S režisérem Janem Svatošem se vydáte na dobrodružnou výpravu po fotografických a filmových projektech Martina a Osy Johnsonových v nových souvislostech.

EOS Cinema pro školu i produkci

Profesionální DSLR kamery EOS Cinema představí Pavel Šerý. Vyprávět bude o přednostech, probere rozdíly mezi jednotlivými modely a dozvíte se i o vhodných objektivech.

Sony ActionCam naplno

Poradíme vám, jak naplno využít sportovní akční kamery SONY ActionCam. Vysvětlíme si rozdíly mezi Full HD a 4K, k čemu slouží zpomalený záběr nebo jak záznamy zpracovat v mobilní aplikaci.

Už pouhých 11 dní a vypukne to! My máme plné ruce práce, aby bylo všechno perfektní, tak se hlašte, dokud zbývají ještě nějaká místa. Pochlubte se hashtagem #fotoskodafest a ukažte, že milujete fotografii!

chci se zúčastnit a vybrat si program

Podobné články

Fotofest skončil, ať žije Fotofest! Na viděnou na podzim!
Fotofest skončil, ať žije Fotofest! Na viděnou na podzim!

4. 6. - Jarní FotoŠkoda Fest je za námi a s ním i více než 170 inspirativních přednášek, akčních workshopů, produktových...

Andrea Pavelcová: Facebook po nahrání fotky není jejím autorem
Andrea Pavelcová: Facebook po nahrání fotky není jejím...

28. 5. - Když stisknete spoušť fotoaparátu, víte, jestli při tom neporušujete zákon? Jaká jsou vaše práva jako fotografa i...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací