Panasonic: „novinky pro léto 2015“ | FotoŠkoda
Produktové novinky

Panasonic: „novinky pro léto 2015“

20. 7. 2015 | 6 minut čtení

Společnost Panasonic představila v minulých dnech několik svých novinek. Konkrétně se jedná o dva fotoaparáty (DMC-FZ300 a DMC-GX8) a dva objektivy (světelnou pětadvacítku a zoomový teleobjektiv LEICA DG 100–400 mm f4–6,3). Ačkoli fotoaparáty navazují na předchozí modely, jsou vybaveny několika unikátními funkcemi, mimo jiné i zcela novou funkci Post Focus. Ta dovoluje zaostření na zvolené místo i poté co je snímek pořízen.

NOVINKY PANASONIC

  • Lumix GX8 svým zájemcům nabídne vynikající obrazovou kvalitu podpořenou zcela novým typem optického stablizátoru Dual I.S., snímač s rozlišením 20,3 megapixelů, velký výklopný elektronický hledáček i nejmodernější zpracování videozáznamu v rozlišení 4K. 
  • Lumix FZ300 je nový ultrazoomový fotoaparát s objektivem LEICA DC s vysokou světelností f2,8 v celém mimořádně velkém rozsahu ohniskové vzdálenosti 25–600 mm.
  • Dále společnost Panasonic představila nový výměnný objektiv LUMIX G 25 mm f1,7. Jde o objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro fotoaparáty systému Micro 4/3.
  • Poslední produktovou novinkou je první zoomový teleobjektiv LEICA DG 100–400 mm f4–6,3 (v přepočtu na 35 mm činí ohnisková vzdálenost 200–800 mm) pro modely třídy Micro 4/3.
  • Společnost Panasonic vedle fotoaparátů také vyvíjí novou technickou funkci s názvem „Post Focus“, díky níž si fotografové budou moci snadno a rychle vybrat libovolnou část již hotové fotografie, kterou chtějí zaostřit.

FOTOAPARÁTY

Lumix DMC-GX8

Panasonic LUMIX DMC-GX8 – nejnovější přírůstek do modelové řady LUMIX GX. Ta fotografům tradičně nabízí špičkové kompakty s výměnnými objektivy. Nový model navazuje na úspěšný typ LUMIX DMC-GX7. Zájemcům nabídne vynikající obrazovou kvalitu podpořenou zcela novým typem optického stablizátoru Dual I.S. i nejmodernější zpracování videozáznamu v rozlišení 4K. To vše v elegantním stylovém kabátku a praktickém provedení, díky němuž je možné vzít fotoaparát s sebou v podstatě kamkoli.

Na modelu LUMIX DMC-GX8 je dobře vidět, že to Panasonic myslí s neustálým vylepšováním v oboru digitální fotografie opravdu vážně. Malý, lehký a praktický přístroj se výborně hodí především pro každodenní fotografování a pouliční reportáže. Profesionálové i nadšení amatéři ocení bohatou nabídku fotografických režimů a funkcí pro pokročilé. Méně zkušeným uživatelům zase LUMIX DMC-GX8 nabízí celou řadu jednoduchých automatických kreativních možností, s nimiž si porozumí každý. Realizace tvůrčích představ i sdílení hotových snímků či videozáznamů je tak ještě jednodušší než dřív.

Lumix DMC-FZ300

Fotoaparát LUMIX DMC-FZ300 – nejnovější přírůstek do tradiční a oblíbené řady ultrazoomových kompaktních modelů. Jeho hlavní devizou je objektiv LEICA DC s vysokou světelností f2,8 v celém mimořádně velkém rozsahu ohniskové vzdálenosti 25–600 mm. Zájemci se tak mohou těšit na kvalitní snímky v libovolné situaci. Důležité okamžiky jim neutečou ani v náročných přírodních podmínkách. K tomu slouží odolné provedení, díky němuž fotoaparátu nevadí vlhkost ani prach. Mezi další novinky patří i vyspělé možnosti související s rozlišením 4K při natáčení videozáznamů, například funkce 4K Photo. LUMIX DMC-FZ300 svého majitele nezklame v žádné situaci, ať již zdálky fotografuje plachá zvířata ve volné přírodě nebo se soustředí na nejdůležitější okamžiky při sportovním zápolení.

OBJEKTIVY

Monofokální Panasonic LUMIX G 25 mm f1,7

Nový výměnný objektiv LUMIX G 25 mm f1,7 s pevnou ohniskovou vzdáleností určený pro fotoaparáty systému Micro 4/3. V přepočtu na plnoformátový (35 mm) fotoaparát činí ohnisková vzdálenost objektivu 50 mm, což zhruba odpovídá zornému úhlu lidského zraku. Uživatelé tedy pouhým okem vidí, jak bude výsledná fotografie vypadat, ať už se jedná o portrét nebo krajinářský záběr.

Nový objektiv podporuje vysokorychlostní přenos signálu (až 240 obr/s) a je tedy kompatibilní s mimořádně rychlým a přesným systémem automatického ostření s technologií DFD (Depth From Defocus), kterou jsou vybaveny nové fotoaparáty Panasonic LUMIX G. S novým objektivem se nabídka objektivů pro fotoaparáty Panasonic výrazně rozšiřuje a vychází tak vstříc stále většímu množství uživatelů.

Zoomový teleobjektiv LEICA DG 100-400 mm f4-6,3

1. zoomový teleobjektiv LEICA DG 100–400 mm f4–6,3 (v přepočtu na 35 mm činí ohnisková vzdálenost 200-800 mm) pro modely třídy Micro 4/3. Určený především pro CSC fotoaparáty (s výměnnou optikou) značky Panasonic.

Objektivy řady LEICA DG splňují nejpřísnější požadavky na kvalitu, která ke slavné značce tradičně patří. Zájemci se tak mohou těšit na špičkové provedení a výkon. V současné době se prodávají čtyři objektivy LEICA DG s pevným ohniskem a mají velký úspěch po celém světě. Nový zoomový teleobjektiv produkuje výjimečně kvalitní snímky v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti. Podporuje též vysokorychlostní přenos signálu (až 240 obr/s) a je tedy kompatibilní s mimořádně rychlým a přesným systémem automatického ostření s technologií DFD (Depth From Defocus), kterou jsou vybaveny nové fotoaparáty Panasonic LUMIX G. O ostrou kresbu se kromě bleskurychlého ostření stará i výkonný optický stabilizátor POWER O.I.S. Díky odolnému provedení proti vlhkosti i prachu lze objektiv používat bez jakýchkoli obav i v náročných přírodních podmínkách.

Mezi další přednosti nového teleobjektivu patří relativně malé rozměry a nízká hmotnost, což je obecná výhoda objektivů pro systémové fotoaparáty řady LUMIX G. S ohniskem odpovídajícím 800 mm u plnoformátového fotoaparátu tak lze fotografovat dokonce i z ruky bez stativu. S novým teleobjektivem LEICA DG se nabídka objektivů pro fotoaparáty Panasonic výrazně rozšiřuje a vychází tak vstříc stále většímu množství uživatelů.

PANASONIC Lumix DC-G100
PANASONIC Lumix DC-G100

Ultrakompaktní bezrcadlovka, Výkonný pětiosý hybridní stabilizátor, Vlogovací kamera

13 990,-
FUJIFILM XF 56 mm f/1,2 R WR

Profesionální objektiv pro focení portrétu, produktové a svatební fotografie, 13 členů v 8 skupinách, 2 asférické a 1 ED člen, Minimální zaostřitelná vzdálenost 50cm

29 990,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Loop Case - iPhone 14 Pro Max Charcoal

Pouzdro s tloušťkou stěny 2,4 mm, Magnetický / mechanický zámek ho propojuje k dalšímu příslušenství PD Mobile, Funguje a podporuje příslušenství Apple Magsafe

1 390,-

Související články

Nové Swarovski dalekohledy pro vaše outdoorové dobrodružství

Nové Swarovski dalekohledy pro vaše outdoorové dobrodružství

Sony Cinema řada se rozrůstá o kameru FX30

Sony Cinema řada se rozrůstá o kameru FX30

Nová instantní fototiskárna od Canonu se vejde do kapsy

Nová instantní fototiskárna od Canonu se vejde do kapsy

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...