Urban exploration | FotoŠkoda
Výstavy

Urban exploration

Termín: 22. 8. - 14. 9. 2015
4. 8. 2015 | 5 minut čtení

Urbex night spojená s vernisáží zahájí výstavu fotografií opuštěných staveb. Autory jsou čtyři urbexeři, kteří během svých cest nafotili už desítky zapomenutých a chátrajících míst. Nyní se spojily, aby ukázali svou práci. Jako společné téma si zvolili industriál, technikou focení a zpracování fotografií se ale liší. V prostředí Nákladového nádraží Žižkov tak můžete od 22. srpna shlédnout fotografie mizející industriální historie.

Urbex night a vernisáž výstavy fotek Urban exploration

Sobota 22. srpna se na Nákladovém nádraží Žižkov ponese v duchu fotografování opuštěných míst. Od dopoledních hodin je pro registrované zájemce připraven workshop focení urbexu. Workshop povede fotograf DiverZant, zabývající se průzkumem opuštěných prostor pět let. Účastníci si vyzkouší fotografování jak v exteriérech nádraží, plných zajímavých industriálních prvků a pozoruhodných detailů, tak i v jinak nepřístupných částech interiéru stavby z 30. let minulého století.

Výstava fotografií čtyř autorů

Večer pak vernisáží začne výstava fotografií čtyř autorů, věnujících se fotografování opuštěných zákoutí měst i venkova. Jejich společným tématem je industriál a technika, právě kvůli výstavním prostorám. Vystavujícími budou DiverZant, Katka Havlíková, Martin Ketner a Michal Seidl. Každý z nich pojímá urbex trochu jinak. Tomu odpovídá i odlišnost techniky fotografování a úpravy snímků.

K vystavování byl přizván i Martin Vonka z Fabriky.cz, který na svých fotografiích představí živočišnost industriálních staveb. Snímky zachycují budovy, zákoutí a vybavení továren, připomínající zástupce zvířecí říše i části lidského těla.

Vernisáž bude formou urbex night, kdy se veřejnost seznámí kromě fotografií vystavovatelů i s fotografiemi jejich kolegů, působících více či méně veřejně. Jejich postřehy z cest za opuštěnými místy budou promítány po celý večer.

Program akce urbex night

Oficiální začátek akce bude v 17 hodin a bude veřejnosti přístupná. Večerem provede Jitka Marková. Akci uvede v 17:30 a v 17:45 představí DiverZant nejlepší fotografie, vytvořené ve workshopu. Vernisáž začne v 18:00 představením výstavy a vystavovatelů. Následovat bude promítání dokumentu z cesty za opuštěnými místy Švédska a Dánska. Následovat bude volná zábava s hudebním vystoupením DJs.

Po celý večer až do 21:00 potrvá soutěž a losování o nejlepší fotografii výstavy. Následný vylosovaný hlasující si bude moci vybrat jednu z vystavovaných fotografií, kterou si po konci výstavy bude moci odnést domů.

Součástí večera je i drobné pohoštění s welcome drinkem. Další nápoje nabídne venkovní bar Nákladového nádraží. Nádraží nabízí kromě haly i zajímavé prostory venkovní terasy, vytvořené na nástupištích a vyřazených vagonech. V případě nepřízně počasí se veškerý program přesune dovnitř.

Podrobnosti o události na Facebooku.

DiverZant – zakladatel URBEX.CZ a fotograf. Urbexu se věnuje přes pět let a na svém kontě má mnoho návštěv opuštěných míst v Čechách i Zahraničí. Nejvíce se zajímá o opuštěné stavby na východě. Za sebou má mnoho autorských výstav nejen s tématikou urbexu. Nyní pracuje na knize Krása Zániku.

Katka Havlíková – redaktorka URBEX.CZ a spoluautorka knihy URBEX Opuštěná místa. Urbexu se věnuje téměř tři roky. O opuštěných stavbách a všem, co k nim patří, hlavně píše. Nyní pracuje na knize Krása Zániku.

Martin Ketner – je členem Urbex Team Kralupy. Fotografování opuštěných staveb se věnuje asi dva roky. Nejvíce se specializuje na schodiště.

Michal Seidl – je členem Urbex Team Kralupy. Opuštěná místa fotí téměř tři roky. Nezřídka se kvůli focení vypravuje do zahraničí. Má za sebou několik výstav vlastních fotografií s touto tématikou.

Martin Vonka – založil fabriky.cz, které si kladou za cíl dokumentovat a popularizovat industriální stavby. Zaměřuje se také na tovární komíny, o nichž napsal i knihu Tovární komíny: Funkce, konstrukce, architektura.

Partnerem výstavy je Centrum FotoŠkoda, které ve svém ProfiStudiu zpracovalo tisky výstavy.

Ruční černobílé zvětšeniny

zvětšujeme do formátu 18×24 cm, 24×30 cm, 30×40 cm, 50×60 cm, používáme kvalitní fotopapíry Ilford několika typů, pečlivé ruční zpracování

160,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Case - iPhone 15 Plus Charcoal

Určeno pro: Apple iPhone 15 Plus, Výrobce: Peak Design, Kompatibilní s širokou škálou mobilního příslušenství

1 190,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...