Fotogalerie (3)

Nové objektivy Nikkor v čele s 24–70 mm f/2,8E ED VR

Nové objektivy Nikkor v čele s 24–70 mm f/2,8E ED VR Zobrazit fotografie v galerii (3)

Melville, NY (4. 8. 2015) – Nikon dnes představil tři zbrusu nové objektivy NIKKOR pro pokročilé a profesionální fotografy. Objektiv, který pravděpodobně přitáhne nejvíce pozornosti je AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8E ED VR, který nahrazuje předchozí zdařilý model. Vylepšení nové verze se týká optické konstrukce, VR stabilizace i elektromagnetického ovládání clony. Nikon dále oznámil širokoúhlý objektiv AF-S NIKKOR 24 mm f/1,8G ED s pevnou ohniskovou vzdáleností a zoomový super-teleobjektiv AF-S NIKKOR 200–500 mm f/5,6E ED VR s neuvěřitelným dosahem v kompaktní velikosti.

Tyto tři rozmanité objektivy jsou určeny pokročilým fotografům, kteří, ať už se věnují statické fotografii či videu, ocení vynikající optický výkon.

AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8E ED VR

Nová verze, oficiálně známá jako AF-S Nikkor 24–70 mm f/2,8E ED VR, nabízí novou optickou konstrukci, vylepšenou VR stabilizaci obrazu a elektromagnetické ovládání clony. K asférickým, ED, HRI členům a Nano Crystal povrstvení byl přidán asférický člen s extrémně nízkým rozptylem světla (ASP/ED). Stejně jako dříve je objektiv vytěsněn vůči vniknutí prachu a vlhkosti, a navíc je na předním a zadním členu opatřen fluoritovým povlakem, který usnadňuje čištění nečistot z povrchu objektivu. Objektiv má 9 lamelovou kruhovou clonu a využívá 82 mm filtry (předchozí model měl průměr závitu 77 mm).

AF-S NIKKOR 24 mm f/1,8G ED

Širokoúhlý monofokální objektiv objektiv AF-S Nikkor 24 mm f/1,8G ED paří do téže kategorie jako v loňském roce představené „širokáče“ 20 mm a 35 mm se světelností f/1,8. Kompaktní a lehký objektiv má asférické a ED členy, Nano Crystal vrstvy a sedmilamelovou kruhovou clonu.

AF-S NIKKOR 200–500 mm f/5,6E ED VR

Zoomový super-teleobjektiv AF-S Nikkor 200-500 mm f/5,6E ED VR je určen sportovním a outdoor fotografům, mezi nimiž se (dle předpokladů redaktorů DPreview) stane populárním nejen pro svou relativně nízkou pořizovací cenu, ale především pro svůj výkon. Objektiv, stejně jako zmíněný 24–70 mm f/2,8E ED VR, má elektronické ovládání clony a redukce vibrací (až do 4,5 EV). Uvnitř objektivu jsou 3 ED prvky a 9 lamelová kruhová clona. Minimální zaostřovací vzdálenost je 2,2 m v celém rozsahu ohniskových vzdáleností, využívá 95mm filtry a podporuje 1,4×, 1,7× a 2,0× telekonvertory (což v případě DX snímačů prodlouží ohniskovou vzdálenost až na 1 500 mm.

 

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Olympus Tour v čele s špičkovými objektivy 17 a 45 mm f/1,2 PRO!
Olympus Tour v čele s špičkovými objektivy 17 a 45 mm...

20. 2. - Již tradičně je začátek března ve znamení produktové prezentace s názvem Olympus Tour, kde se mimo široké palety...

Produktová prezentace Zeiss
Produktová prezentace Zeiss

16. 2. - Přijďte si vyzkoušet špičkovou techniku Zeiss a využijte možnost otestování nového objektivu Loxia 25 mm f/2,4...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace