VýstavyVýstavy

Svět fotografie v srdci Jindřichova Hradce

Svět fotografie v srdci Jindřichova Hradce
| 3 minuty čtení

Máte cestu do jižních Čech? V tom případě vám nesmí uniknout Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, které stojí přímo v centru Jidřichova Hradce. V současné době se tam nachází hned několik zajímavých výstav – retrospektiva zesnulého Daniela Reynka, Dogma světově proslulého fotografa Antonína Kratochvíla nebo mezinárodní přehlídka prací studentů uměleckoprůmyslových škol Foto Iuventars 2014.

Daniel Reynek – fotografie

Rozsáhlá retrospektivní výstava, zahrnující na 90 snímků, představuje výběr z tvorby loni zesnulého českého fotografa Daniela Reynka. Ukazuje Reynkovy typické barevné fotomontáže z let 1960–1970, zachycující motivy především z bydliště autora v Petrkově. Vystaveny zde však jsou i černobílé fotografie ze zachovaných nalezených negativů, které nebyly dosud nikde publikované ani prezentované.

Výstava se koná od 12. 7. do 30. 12. 2015.


© Daniel Reynek

Antonín Kratochvíl – Dogma

Výstava velkoformátových fotografií Antonína Kratochvíla, držitele čtyř prestižních cen World Press Photo, nazvaná Dogma předkládá kritický pohled autora na současnou českou společnost. Vyčítá jí svázanost a strnulost, již na 11 fotografiích, jež tvoří kompletní výstavní kolekci, svérázně ztvárňuje.

Dogma. Teze, o níž je zakázáno diskutovat. Teze, o níž není radno pochybovat či dávat najevo svůj nesouhlas s ní. Dogma jako téma, jež ovládá široké masy české společnosti. Dogma, které masám nedovoluje jiný než strnulý a konzervativní postoj, dogma, které ovládá svobodu, volnost a šíři myšlení. Dogma jako základní téma, které formuje současnou českou společnost

Výstava se koná od 24.5. do 28.9. 2015.

Foto Iuventars 2014

Iuventas, římská bohyně mládí, proslulá mladistvým elánem a tvořivou fantazií, je patronkou projektu Iuventars, na který v roce 2012 navázala soutěžní výstava Foto Iuventars. Smyslem a cílem původního projektu bylo prezentovat na jednom místě práce studentů všech oborů středních uměleckoprůmyslových škol z České republiky. 

První bienále Foto Iuventars 2014 v Galerii Nahoře proběhlo od 21. října do 30. listopadu 2014. Myšlenkou projektu bylo prohloubit spolupráci mezi uměleckými školami a na výstavě představit nejlepší fotografie studentů oboru Užitá fotografie média vždy ve dvouleté periodě.

Výstava se koná od 14. 7. do 27. 9. 2015.

(Zdroj: www.mfmom.cz)


Foto Iuventars

CANON EOS 850D
CANON EOS 850D tělo

24,1Mpx snímač typu Dual Pixel CMOS, Formát APS-C, 7 snímků za sekundu

24 790,-
MANFROTTO Element MII Aluminium modrý 4 Sec BH

Kulová hlava, Systém Arca + RC2, Nosnost: 8 kg

2 990,-
FUJIFILM INSTAX MINI LiPlay Dark Gray

nejmenší Instax na trhu, 10 rámečků a 6 filtrů na úpravu fotek, rozlišení 2560 x 1920 px

4 390,-

Související články

Petr Jan Juračka: Dronovky

Petr Jan Juračka: Dronovky

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina - Moldavský zápisník 2019–2020

Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina - Moldavský zápisník...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím