VýstavyVýstavy

Svět fotografie v srdci Jindřichova Hradce

Svět fotografie v srdci Jindřichova Hradce
| 3 minuty čtení

Máte cestu do jižních Čech? V tom případě vám nesmí uniknout Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, které stojí přímo v centru Jidřichova Hradce. V současné době se tam nachází hned několik zajímavých výstav – retrospektiva zesnulého Daniela Reynka, Dogma světově proslulého fotografa Antonína Kratochvíla nebo mezinárodní přehlídka prací studentů uměleckoprůmyslových škol Foto Iuventars 2014.

Daniel Reynek – fotografie

Rozsáhlá retrospektivní výstava, zahrnující na 90 snímků, představuje výběr z tvorby loni zesnulého českého fotografa Daniela Reynka. Ukazuje Reynkovy typické barevné fotomontáže z let 1960–1970, zachycující motivy především z bydliště autora v Petrkově. Vystaveny zde však jsou i černobílé fotografie ze zachovaných nalezených negativů, které nebyly dosud nikde publikované ani prezentované.

Výstava se koná od 12. 7. do 30. 12. 2015.


© Daniel Reynek

Antonín Kratochvíl – Dogma

Výstava velkoformátových fotografií Antonína Kratochvíla, držitele čtyř prestižních cen World Press Photo, nazvaná Dogma předkládá kritický pohled autora na současnou českou společnost. Vyčítá jí svázanost a strnulost, již na 11 fotografiích, jež tvoří kompletní výstavní kolekci, svérázně ztvárňuje.

Dogma. Teze, o níž je zakázáno diskutovat. Teze, o níž není radno pochybovat či dávat najevo svůj nesouhlas s ní. Dogma jako téma, jež ovládá široké masy české společnosti. Dogma, které masám nedovoluje jiný než strnulý a konzervativní postoj, dogma, které ovládá svobodu, volnost a šíři myšlení. Dogma jako základní téma, které formuje současnou českou společnost

Výstava se koná od 24.5. do 28.9. 2015.

Foto Iuventars 2014

Iuventas, římská bohyně mládí, proslulá mladistvým elánem a tvořivou fantazií, je patronkou projektu Iuventars, na který v roce 2012 navázala soutěžní výstava Foto Iuventars. Smyslem a cílem původního projektu bylo prezentovat na jednom místě práce studentů všech oborů středních uměleckoprůmyslových škol z České republiky. 

První bienále Foto Iuventars 2014 v Galerii Nahoře proběhlo od 21. října do 30. listopadu 2014. Myšlenkou projektu bylo prohloubit spolupráci mezi uměleckými školami a na výstavě představit nejlepší fotografie studentů oboru Užitá fotografie média vždy ve dvouleté periodě.

Výstava se koná od 14. 7. do 27. 9. 2015.

(Zdroj: www.mfmom.cz)


Foto Iuventars

RICOH G900

20 Mpx CMOS snímač (1/2,3"), 5× optický zoom 28–140 mm, Širokoúhlý 3" LCD displej (16:9) rozlišení 1040 tis. pixelů -větší a 4x detailnější displej, než u předchůdce

21 990,-
TTARTISAN 7,5 mm f/2 Fisheye pro L-mount (APS-C)

Objektiv typu „rybí oko“ (fish-eye), Pro bajonet L-Leica (APS-C), Možno použít i pro full frame (se silně vinětovanými rohy)

5 590,-

Související články

Černobílá Asie: výstava streetových fotek Jakuba Lébra

Černobílá Asie: výstava streetových fotek Jakuba Lébra

Mezi námi lidmi: Výstava Miloně Novotného v Leica Gallery Prague

Mezi námi lidmi: Výstava Miloně Novotného v Leica Gallery...

Soutěž FOTOSTART: 7. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 7. ročník - vítězné práce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím