Petr Kadaník - "Pocity" | FotoŠkoda
Výstavy

Petr Kadaník - "Pocity"

Termín: 5. 10. - 17. 10. 2015| Místo: Minigalerie
30. 9. 2015 | 3 minuty čtení

Od 5. - 17. října si v Minigalerii Centra FotoŠkoda můžete prohlédnout sbírku autorských fotografií Petra Kadaníka. Vernisáž výstavy proběhne 5. 10. od 17:00 hodin!

Petr Kadaník (*1957)

"Jeden z mých koníčků je zachycovat fotoaparátem obrazy věcí okolo sebe, které potkávám, o kterých se dá říci, že je vidíme všichni, ale ne každý si jich všimne. Jsem amatérský fotograf, samouk a toto je druhý drzý pokus vystavit své fotky v Minigalerii Centra FotoŠkoda. S fotoaparátem Canon EOS 650D s objektivem 18-135mm se sžívám a objevuji další a další vymoženosti tohoto krásného stroje. Živím se řízením projektů, mám na starosti realizaci zakázek a koukání do lesa či okolo sebe na zahradě s vyhledáváním vhodných záběrů je dobrý relax proti prohlížení výkresů, psaní mailů a neustálému telefonování. Pro své známé rád zachycuji momentky z našich setkání, ale na této výstavě žádné portréty nejsou, třeba příště. "

Pocity

"Výstavu jsem nazval „Pocity“, protože všem nám bylo dáno do vínku, že máme pocity radosti a strachu, štěstí i hrůzy, lásky, nenávisti, krásy či odporu nebo dokonce hnusu, na některé věci se koukáme rádi, některé z nás dokonce přitahuje pohled na neštěstí jiných. V běžném životě jsme zatíženi manipulací médií, u kterých nemáme žádnou záruku, zda alespoň trochu říkají pravdu … - ale to nosím dříví do lesa, že. Zajímavější je, jak my sami se dokážeme vypořádat s krmelcem plným hrůz, který se lince z televize či odjinud –jak jste na tom, zachovali jste si vlastní vnímání? Máte skutečně vlastní pocity, když reagujete na to, co potkáváte v obyčejném denním životě, nebo jen opakujete chování podle vzorců, které nám systematicky někdo leje trychtýřem do hlavy? Projděte si moje amatérské snímky a sledujte svoje pocity, co to s vámi dělá, třeba vám to dá odpověď na tyto otázky. Právě tomu jsem uzpůsobil výběr fotografií, nejen ty krásné, třeba rozhledy do krajiny nebo moji oblíbení kocouři, ale naopak i uvadající květy či trochu nechutné aranže na talířku, ale to všechno patří do našich obyčejných denních prožitků, pocitů. Tak vám přeji co nejvíce hezkých prožitků a nenechte si diktovat pocity od jiných, zachovejte si vlastní pohled. Hezké dny. "

Petr Kadaník

 

FUJIFILM Instax MINI 12 album na fotografie - bílé

Až 108 fotografií, Zasunovací album, K dispozici v 5 trendy barvách

349,-
CARUBA filmová klapka White/BW pro fix 24,5 x 30 cm

Pro synchronizaci obrazu a zvuku, Vyrobeno z kvalitního plastu, Rozměry 24,5 x 30 cm

490,-

Související články

Fotoklub Praha: Láska k fotografii

Fotoklub Praha: Láska k fotografii

Tekuté písky v Leica Gallery Prague

Tekuté písky v Leica Gallery Prague

Roberto García-Roa: Výstava fotografií k ochraně přírody

Roberto García-Roa: Výstava fotografií k ochraně přírody

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...