ŽelPage - "Železnice s emocemi" | FotoŠkoda
Výstavy

ŽelPage - "Železnice s emocemi"

Termín: 19. 10. - 31. 10. 2015| Místo: Minigalerie
8. 10. 2015 | 3 minuty čtení

Fotografie a železnice. Průsečík těchto oborů může být velmi široký. Může se jednat o čistě technickou fotografii zobrazující železniční vozidlo nebo železniční infrastrukturu. Může se jednat o zachycení železnice jako významného krajinotvorného prvku. Může se jednat o ztvárnění lidí pracujících na železnici. Může se jednat o fotografii abstraktní, kde železnice je jen prostředkem sloužícímu k vytvoření obrazu. Tato výstava by měla zahrnovat především fotografie, které nejsou jen pouhopouhým zachycením techniky, ale mají především reflektovat pocity, které mohou být s železnicí spojeny. V Minigalerii Centra FotoŠkoda bude výstava probíhat od 19. do 31. října 2015. Vernisáž výstavy proběhne v den zahájení od 17:00 hodin.

Na výstavě se představuje celkem 17 fotografů, kteří pravidelně publikují na webovém portálu Želpage (www.zelpage.cz). Jsou to Tomáš Beck, Michal Bednář, Vojtěch Beran, Jan Faigl, Michael Hajn, Lukáš Hanzlík, Petr Holub, Jaroslav Charvát, Tomáš Krajcar, Tomáš Kubovec, Martin Mačanga, Tomáš Sluka, Miloš Stloukal, Martin Šeplavý, Jan Štofaňak, Pavel Šturm a Martin Válek.

ŽelPage je nejnavštěvovanějším webem v Česku, který se věnuje železniční dopravě. Jeho nedílnou součástí je i fotografická galerie, která obsahuje přes dvacet tisíc fotografií od několika stovek autorů. Většinu z nich tvoří snímky technického charakteru, ale nezanedbatelnou částí jsou i fotografie tvůrčí.

Portál již tradičně pořádá fotografickou soutěž o nejzdařilejší snímky z předchozího kalendářního roku. Soutěž má dvě části. V první vybírají nejlepší snímky sami uživatelé a ve druhé odborná porota. Ta letos zasedla ve složení Frank Bachmann, Robert Kalamar, Jan Langer, Pavel Scheufler, Klára Straková a Jindřich Štreit. Tato výstava přináší výběr nejlepších snímků z letošní soutěže.

Za organizační výbor soutěže a výstavy

Martin Válek, Tomáš Beck a Tomáš Kubovec


Vystavené fotografie je možno zakoupit. Cena jedné fotografie činí 600,- .
(V případě zájmu o některou z fotografií nás, prosím, kontaktujte na e-mailové adrese michaela.cizkova@fotoskoda.cz.)

Některé z vystavených fotografií jsou rovněž součástí kalendáře na rok 2016, který si u nás můžete rovněž zakoupit.

 

Vyvolání černobílých negativů + digitalizace

vyvolání kinofilmů (135) i svitkových filmů (120/220) + následná digitalizace, rychlé a kvalitní zpracování, skenování až do rozlišení 4181 × 6305 px (velikost tisku až 60 × 90 cm)

299,-
SARAMONIC Blink 500 ProX B6 (USB-C)

Bezdrátová technologie: digitální 2,4 GHz, Vysílač: 2 x Clip-On s mikrofonem, Automatické skenování RF kanálů

5 090,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...