Urbex - průzkum moderních ruin

Urbex - průzkum moderních ruin

Urbex - průzkum moderních ruin
Zobrazit fotografie v galerii (10)

Co dříve bývalo tajnou zálibou pár lidí, dnes získává na popularitě. Milovníků kouzla opuštěných a chátrajících míst je čím dál víc. A spolu s počtem těch, kteří se urban exploration neboli urbexu věnují, přibývá i příznivců fotografií takových míst. Proto se urbex letos chystá i na FotoŠkoda Fest 2015. Na programu je hned několik besed s těmi, co se fotografování a hlavně urbexu aktivně věnují.

Fenomén Urban exploration

Katka Havlíková, spoluautorka knih Urbex: Opuštěná místa a Urbex.cz – Krása zániku, vás provede oblíbeným fotografováním opuštěných a chátrajících míst nejen v Čechách, ale i v Evropě. Dozvíte se, co návštěvy zapomenutých staveb obnáší i nabízí.

Opuštěná místa v HDR

Urban exploration a snímky ve vysokém dynamickém rozsahu k sobě neodmyslitelně patří. Když zadáte do vyhledávače slovo „urbex“, více než polovina snímků se vám zobrazí právě v takové úpravě. U nás ji využívá i Martin Ketner (spolupracuje s Urbex Team Kralupy), který je vyhledávaným vystavovatelem urbex fotografií. Na besedě povypráví o tom, jak fotí, jak upravuje i co pro něj opuštěná místa znamenají.

Kouzlení s obyčejným fotoaparátem

Nejen s drahou a náročnou technikou lze fotit krásné a úspěšné fotky. Michal Seidl (spoluautor Urbex Team Kralupy) má starší zrcadlovku Canon 400D. Přesto jsou jeho snímky to nejlepší, co lze na české urbex-foto scéně zhlédnout. Na své besedě vám odhalí trochu ze svého tajemství snímání i následné úpravy.

Industriální fotografie a svět z výšky

„Kdyby nebylo komínů, nebylo by ani blahobytu“. Nejen to se dozvíte na besedě o focení industriálních památek. Fotograf a zakladatel Fabriky.cz Martin Vonka vám povypráví, jak správně fotit továrny a jejich zákoutí, i jaký je pohled na svět z výšky továrních komínů.

Cesta do Černobylu a projekt Prypjat Piano

Fotograf a zakladatel Urbex.cz DiverZant se vydal do města, poznamenaného jadernou katastrovou, za dech beroucí, ale i děsivou atmosférou, kterou zachytil svým fotoaparátem. Naopak skladatelka Eliška Cílková se do zóny několikrát vypravila hledat piána, jejichž zvuk by zaznamenala a využila ve svém projektu Pripyat Piano. Každý se do města duchů vypravil jiným způsobem, jinou cestou a za jiným účelem. V besedě ale spojí svá vyprávění, fotografie i vzniklá audia i videa a vy se tak dozvíte, jaké je to cestovat do Černobylské oblasti s cestovkou i na vlastní pěst, a co tam lze zažít.

Zaregistrujte se na FotoŠkoda Fest

Galerie

Podobné články

Fotofest skončil, ať žije Fotofest! Na viděnou na podzim!
Fotofest skončil, ať žije Fotofest! Na viděnou na podzim!

4. 6. - Jarní FotoŠkoda Fest je za námi a s ním i více než 170 inspirativních přednášek, akčních workshopů, produktových...

Andrea Pavelcová: Facebook po nahrání fotky není jejím autorem
Andrea Pavelcová: Facebook po nahrání fotky není jejím...

28. 5. - Když stisknete spoušť fotoaparátu, víte, jestli při tom neporušujete zákon? Jaká jsou vaše práva jako fotografa i...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací