Urbex - průzkum moderních ruin

Urbex - průzkum moderních ruin

Urbex - průzkum moderních ruin Zobrazit fotografie v galerii (10)

Co dříve bývalo tajnou zálibou pár lidí, dnes získává na popularitě. Milovníků kouzla opuštěných a chátrajících míst je čím dál víc. A spolu s počtem těch, kteří se urban exploration neboli urbexu věnují, přibývá i příznivců fotografií takových míst. Proto se urbex letos chystá i na FotoŠkoda Fest 2015. Na programu je hned několik besed s těmi, co se fotografování a hlavně urbexu aktivně věnují.

Fenomén Urban exploration

Katka Havlíková, spoluautorka knih Urbex: Opuštěná místa a Urbex.cz – Krása zániku, vás provede oblíbeným fotografováním opuštěných a chátrajících míst nejen v Čechách, ale i v Evropě. Dozvíte se, co návštěvy zapomenutých staveb obnáší i nabízí.

Opuštěná místa v HDR

Urban exploration a snímky ve vysokém dynamickém rozsahu k sobě neodmyslitelně patří. Když zadáte do vyhledávače slovo „urbex“, více než polovina snímků se vám zobrazí právě v takové úpravě. U nás ji využívá i Martin Ketner (spolupracuje s Urbex Team Kralupy), který je vyhledávaným vystavovatelem urbex fotografií. Na besedě povypráví o tom, jak fotí, jak upravuje i co pro něj opuštěná místa znamenají.

Kouzlení s obyčejným fotoaparátem

Nejen s drahou a náročnou technikou lze fotit krásné a úspěšné fotky. Michal Seidl (spoluautor Urbex Team Kralupy) má starší zrcadlovku Canon 400D. Přesto jsou jeho snímky to nejlepší, co lze na české urbex-foto scéně zhlédnout. Na své besedě vám odhalí trochu ze svého tajemství snímání i následné úpravy.

Industriální fotografie a svět z výšky

„Kdyby nebylo komínů, nebylo by ani blahobytu“. Nejen to se dozvíte na besedě o focení industriálních památek. Fotograf a zakladatel Fabriky.cz Martin Vonka vám povypráví, jak správně fotit továrny a jejich zákoutí, i jaký je pohled na svět z výšky továrních komínů.

Cesta do Černobylu a projekt Prypjat Piano

Fotograf a zakladatel Urbex.cz DiverZant se vydal do města, poznamenaného jadernou katastrovou, za dech beroucí, ale i děsivou atmosférou, kterou zachytil svým fotoaparátem. Naopak skladatelka Eliška Cílková se do zóny několikrát vypravila hledat piána, jejichž zvuk by zaznamenala a využila ve svém projektu Pripyat Piano. Každý se do města duchů vypravil jiným způsobem, jinou cestou a za jiným účelem. V besedě ale spojí svá vyprávění, fotografie i vzniklá audia i videa a vy se tak dozvíte, jaké je to cestovat do Černobylské oblasti s cestovkou i na vlastní pěst, a co tam lze zažít.

Zaregistrujte se na FotoŠkoda Fest

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Tak zase na podzim!
Tak zase na podzim!

8. 6. - Jarní FotoŠkoda FEST je za námi a nám nezbývá, než se za ním opět s úsměvem poohlédnout! Děkujeme všem, kteří se...

FotoŠkoda FEST - poslední volná místa
FotoŠkoda FEST - poslední volná místa

3. 6. - Stále je možné si koupit vstup/akreditaci na FotoŠkoda FEST! Skrolujte a jukněte na poslední volná místa...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace