Svědectví – Ron Haviv

Svědectví – Ron Haviv

Svědectví – Ron Haviv

Už jen necelé tři týdny zbývají do konce výstavy významného fotografa Rona Haviva, která je pod názvem Svědectví k vidění v pražské Nikon Photo Gallery! Výstava je uskutečněna u příležitosti Havivova členství v mezinárodní porotě 21. ročníku soutěže Czech Press Photo 2015. Otevřeno út–ne od 12 do 19 hod, Újezd 19, Praha 1.

Svědectví prožitku

Ron Haviv je držitelem řady prestižních ocenění včetně nominace na cenu Emmy. Je spoluzakladatelem – stejně jako Čechoameričan Antonín Kratochvíl – proslulé VII Photo Agency, která si dala přímo do vínku sledování problematiky dodržování lidských práv ve světě.

Jeho první fotografická kniha nazvaná Blood and Honey: Balkan War Diary (Krev a med: Balkánský válečný deník) byla listem The Los Angeles Times označena za jednu z nejlepších knih literatury faktu roku. Poté následovaly velmi úspěšné obrazové monografie Afghanistan: The Road to Kabul (Afghánistán: Cesta do Kábulu) a Haiti: 12 January 2010 (Haiti: 12. ledna 2010), které jsou strhujícím svědectvím o prožitcích obyčejných lidí v mezních životních situacích. 


© Ron Haviv: Ulice, kde se prodávají dorty vyráběné z bláta a slané vody

Ron Haviv (*1965) 

Ron Haviv je zářivou hvězdou současné světové obrazové žurnalistiky. Má srdce velkých humanistických fotografů a analytické schopnosti velkých dokumentaristů. Zaměřuje se na základní bolesti našeho světa. Jeho práce na Balkáně, které se věnoval přes deset let, byla použita jako podklad pro obvinění a odsouzení válečných zločinců u Mezinárodního trestního soudu v Haagu. Prezident George H. W. Bush přiznal, že Havivovy fotografie zachycující násilí polovojenských jednotek v Panamě, byly jedním z důvodů americké intervence v Latinské Americe. Za posledních třicet let Ron Haviv fotografoval a filmoval ve více než stovce zemí a jeho práce významně ovlivňovala nejen veřejné mínění, ale i jednání soudů, konání politiků. 

Podobné články

Odhalená kabala Vladimíra Bruntona
Odhalená kabala Vladimíra Bruntona

12. 8. - Kabala, Vladimír Brunton a originální fotoobrazy, které žijí s okolím. To jsou hlavní body, které vystihují...

Ruku v ruce - touha je zázrak. Výstava Jindřicha Štreita v Praze
Ruku v ruce - touha je zázrak. Výstava Jindřicha Štreita...

31. 7. - Jindřich Štreit na svých snímcích zachytil lidi s mentálním a kombinovaným postižením, kteří pobývají v denních...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací