VýstavyFotoŠkoda FestVýstavy,FotoŠkoda Fest

Czech Press Photo

Termín: 6. 11. - 15. 11. 2015
Czech Press Photo
| 3 minuty čtení

Centrum FotoŠkoda se stalo partnerem doprovodného programu soutěže a výstavy Czech Press Photo. A tak se autorské prezentace v době trvání výstavy budou konat přímo v Centru Fotoškoda. Přestože premierová výstava začíná až v prosinci, máme pro vás nabídku autorských prezentací fotografů spjatých se soutěží CPP - v rámci festvalu FotoŠkoda Fest! O dalších připravovaných besedách vás budeme brzy informovat.

Kreativní tvorba fotografa Romana Vondrouše

Rodák z Pardubic, absolvent Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. V roce 2013 získal v prestižní soutěži World Press Photo první cenu v kategorii Sport. V soutěži Czech Press Photo obdržel mnoho ocenění (mj. i Grant pražského primátora k fotografování proměn hlavního města). V letošním roce obsadil 2. místo v mezinárodní soutěži Istanbul Photo Awards. Od roku 2005 je fotoreportérem České tiskové kanceláře, kde se každodenně věnuje agenturnímu fotozpravodajství, a také pracuje na dalších vlastních projektech. Fotografoval na olympijských hrách v Pekingu, Vancouveru a v Soči.

Petr Josek – Jak jsem fotografoval pro agenturu

Od r.1990 fotoreportérem agentury Reuters, pro kterou fotografoval dramatické události v Bosně, Chorvatsku, Srbsku, Pobaltských republikách a v Albánii, oba převraty v Rusku, život v Iráku těsně po svržení Saddámova diktátorského režimu. Je držitelem řady novinářských ocenění, mj. autorem nejznámější Fotografie roku soutěže Czech Press Photo 1997. Respektovaným neoficiálním učitelem řady mladých fotoreportérů. Předseda mezinárodní poroty Czech Press Photo.

Pes plave v zatopené ulici Uherského Hradiště, 11.7.1997 – FOTOGRAFIE ROKU 97. Nejslavnější snímek posledních dvou desetiletí prošel světovým tiskem, tisíce diváků se zajímaly o osud udatného psíka a jeho jméno, několik rodin se přelo o jeho vlastnictví, fotka byla vydražena, plakáty s ní se dotiskují dodnes, sám fotograf je nešťastný, že zastínila jeho ostatní práce včetně těch  z války v Iráku, Afghánistánu, Pákistánu a dalších míst, kde se rozhodovalo o osudu světa…

Autorská prezentace Filipa Singera

Od roku 2008 je fotografem mezinárodní agentury European Pressphoto Agency (EPA) pro oblast České a Slovenské republiky. V roce 2014 získal hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo. Ve volné  tvorbě se Filip Singer věnuje zejména na odlehlé oblasti Sibiře a bývalé sovětské republiky. Zajímá ho prostředí a změny, jež se dotýkají obyčejných lidí z bývalého SSSR. Od roku 2000 podnikl několik dlouhých cest do Ruska, centrální Asie a Číny. Ve fotografiích zachycuje zejména dopad člověka na životní prostředí a život lidí v nejvíce znečištěných místech světa.

zaregistrujte se na fotoškoda fest

SONY Alpha A7R IVA
SONY Alpha A7R IVA tělo

61 MPix Full-Frame snímač Exmor R BSI CMOS, Obrazový procesor BIONZ X, 567-bodový systém AF s fázovou detekcí

99 990,-
DJI Air 2S + Smart Controller

Dron s inteligentním ovladačem, Rozlišení 20 MPix fotografie nebo až 5,4K Ultra HD video, 3-osý stabilizátor

45 990,-
VFFOTO magnetický ND filtr 64x GS 49 mm

prvotřídní optické sklo, minimální barevný posun, nejnovější nanovrstvy

1 335,-

Související články

Velvyslanectví Japonska v České republice: Naše stopy

Velvyslanectví Japonska v České republice: Naše stopy

Trampové pohledem Libora Fojtíka v Leica Gallery Prague

Trampové pohledem Libora Fojtíka v Leica Gallery Prague

Vojta Hurych: VESELICE

Vojta Hurych: VESELICE

Další FotoŠkoda Fest

FotoŠkoda WEEK je za námi, uvidíme se na podzim!

FotoŠkoda WEEK je za námi, uvidíme se na podzim!

FotoŠkoda WEEK: Týden fotoinspirace a videozábavy je tu!

FotoŠkoda WEEK: Týden fotoinspirace a videozábavy je tu!

Podzimní FotoŠkoda WEEK je za námi, těšíme se na vás na jaře!

Podzimní FotoŠkoda WEEK je za námi, těšíme se na vás na...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím