B+W filtr 101E ND 2x filtr 39mm
B+W filtr 101E ND 2x filtr 39mm

B+W filtr 101E ND 2x filtr 39mm

B+W
Kód produktu: 2124391

Šedé neutrální filtry se používají v situacích, když příliš mnoho světla omezuje vaše tvůrčí záměry. Filtry v závislosti na jejich hustotě umožňují prodloužit expozici nebo více otevřít clonu. Jejich využití je velmi variabilní a otevírají cestu ke kreativnímu experimentování. U scén na sněhu nebo na pláži nedosáhnete kvůli plně uzavřené cloně malé hloubky ostrosti, díky použití plných neutrálních filtrů prodloužíte expozici nebo můžete clonu více otevřít a snížit hloubku ostrosti. V jiných scénách prodloužením času expozice dosáhnete zajímavého rozmazání pohybujících se objektů, voda vodopádu již nebude "zmrazená", ale do fotografie dostane dynamiku a život.
Více o produktu »

  • Filtr redukuje světlo přesně o jedno clonové číslo (prodlužovací faktor 2)
  • Průměr 39 mm
222 929 031 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

  • Filtr redukuje světlo přesně o jedno clonové číslo (prodlužovací faktor 2)
  • Průměr 39 mm

Parametry

Průměr39
Objímkastandardní
Povrchové antireflexní vrstvyvícevrstvé
Ovlivnění expozice-1 EV (2x)

Popis produktu B+W filtr 101E ND 2x filtr 39mm

S použití extra silných neutrálních filtrů "odstraníte" ze snímku pohybující se lidi a auta. Z fyzikálních důvodů se barevnost snímků u použití nejintezivnějších neutrálních šedých filtrů posouvá k teplejším tónům, které je možné při zpracování fotografií dobře kompenzovat.

Řada neutrálních šedých filtrů začíná s velmi světlým typem ND 101. Filtr redukuje světlo přesně o jedno clonové číslo (prodlužovací faktor 2).

Mírné zvýšení hodnot expozice se doporučuje pro interiéry nebo exteriéry za nízké hladiny osvětlení. S delšími časy závěrky dosáhnete účinku rozmazání protékající vody. Využití nalezne i při portrétní fotografii a filmování, kde je důležitá přesná práce s malou hloubkou ostrosti.

Nemůžete-li docílit plně otevřené clony k docílení malé hloubky ostrosti při velmi silném osvětlení, například při fotografování portrétů u moře nebo na sněhu, jsou tyto filtry přesně tím co potřebujete.

B+W obroučky F-Pro

Standardní obroučka filtrů F-Pro má vysokou mechanickou odolnost s nízkou výškou. Obroučka může být použita s nejpopulárnějšími širokoúhlými objektivy bez hrozby vinětace v rozích. Přesné informace o ohniskové vzdálenosti, do které lze filtr použít, nelze přesně určit, protože záleží na mnoha dalších konstrukčních prvcích objektivů a na velikosti předního členu. Obecně lze bezpečně použít obroučky F-Pro bez hrozby vinětace na plnoformátových zrcadlovkách na 35mm objektivech (cca 63° diagonální zobrazovací úhel) na většině objektivů 28 mm (cca 75° úhel) a dokonce i s některými 24 mm (84° úhel) objektivy. Obroučka F-Pro je vybavena plnohodnotným předním závitem pro uchycení krytek, slunečních clon, redukčních kroužků makroblesků nebo dalších filtrů.

Další výhodou konstrukce obroučky F-Pro oproti jiným značkám filtrů je uchycení skla objímkou ze spodní části filtru. To zabraňuje uvolnění skla při povolování příliš pevně našroubované sluneční cloně nebo dalšího filtru

Parametry produktu

Průměr39
Objímkastandardní
Povrchové antireflexní vrstvyvícevrstvé
Ovlivnění expozice-1 EV (2x)
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

B+W filtr 101E ND 2x filtr 39mm

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím