B+W filtr ND Vario XS-PRO Digital MRC nano 95 mm
Novinka Dárek
B+W filtr ND Vario XS-PRO Digital MRC nano 95 mm

B+W filtr ND Vario XS-PRO Digital MRC nano 95 mm

B+W
Kód produktu: 2124400

Díky variabilní denzitě splní filtr B+W ND Vario většinu požadavků. Fotograf s tímto filtrem má plynulou možnost redukce světla od jedné do pěti clon. Aby se zabránilo barevné aberaci, je na filtru doraz u maximálního ztmavení. Filtr je uložen v moderní obroučce XS-PRO s vrstvami MRCnano a tím garantuje profesionální výsledky.
Více o produktu »

 • ND filtr
 • obroučka XS-PRO
 • maximální barevná neutrálnost
222 929 031 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • ND filtr
 • obroučka XS-PRO
 • maximální barevná neutrálnost
 • možnost dosahování několika minutových expozic
 • plynulá možnost redukce světla od jedné do pěti clon

Parametry

Průměr95
Objímkaslim vnější i vnitřní závit
Povrchové antireflexní vrstvynejvyšší třída
Ovlivnění expoziceproměnné

Popis produktu B+W filtr ND Vario XS-PRO Digital MRC nano 95 mm

Více než půlstoletí dlouhá tradice filtrů B+W, vyráběných ve spolupráci se specializovanou optickou firmou Schneider produkující objektivy prvotřídních kvalit, řadí filtry B+W mezi nejlepší filtry na světě.

Flexibilní kontrola světla bez změny filtru. To je nově vyvinutý B+W ND Vario filtr. Je vhodný na nejrůznější efekty v mnoha oblastech tvůrčí fotografie. Například portrétní fotografové potřebují většinou co nejnižší clonové číslo, aby malou hloubku ostrosti opticky oddělili fotografovaný objekt od pozadí. Použitím minutových expozic fotografované architektury udělají pohybující se postavy neviditelnými a fotografie je potom jen o čisté architektuře. Krajináři při focení vodních toků nebo moře vytvářejí snové  obrazy díky prodloužení expozice na desítky sekund. Při reportáži je nepřekonatelně pohotový. To jsou klasické situace, kde je nezbytné použít ND filtry.Filtr je v moderní obroučce XS-PRO s vrstvami MRCnano garantuje profesionální výsledky.

Speciální vlastnosti

MRC-NANO - osmi násobné antireflexní Nano vrstvy, zaručující ochranu povrchu filtru proti vodě a poškrábání, stejně tak, jako excelentní redukci nežádoucích odlesků. Povrch filtru je velmi tvrdý a filtr má tedy větší životnost a velmi dobře se čistí.

XS-PRO DIGITAL - speciálně nízká obroučka filtru, která jej předurčuje pro širokoúhlé objektivy, je navíc opatřena předním vnitřním závitem pro uchycení krytky objektivu. Síla skla je zachována stejná jako u řady F-PRO, tedy 1,3mm, což výrazně snižuje možnost prasknutí filtru při nárazu.


K čemu slouží

Filtr B+W filtr ND Vario XS-PRO 67mm MRC je vhodný na nejrůznější efekty v mnoha oblastech tvůrčí fotografie. Například portrétní fotografové potřebují většinou co nejnižší clonové číslo, aby malou hloubku ostrosti opticky oddělili fotografovaný objekt od pozadí. Použitím minutových expozic fotografované architektury udělají pohybující se postavy neviditelnými a fotografie je potom jen o čisté architektuře. Krajináři při focení vodních toků nebo moře vytvářejí snové obrazy díky prodloužení expozice na desítky sekund. Při reportáži je nepřekonatelně pohotový. To jsou klasické situace, kde je nezbytné použít ND filtry.

Jak se používá

Jak již z předchozího textu vyplývá tento filtr slouží jako ND filtr. Vzhledem k tomu, že ND filtry ovlivňují expozici, je vhodné věnovat jí zvýšenou pozornost, obzvláště u dálkoměrných fotoaparátů a dalších přístrojů, u nichž není vestavěné měření expozice skrze objektiv. Hodnota potřebné korekce expozice je závislá na faktoru prodloužení expozice, kdy například ND2x prodlužuje expozici 2x (případně je třeba otevřít clonu objektivu o jedno clonové číslo, což odpovídá změně o 1EV stupeň), zatímco ND8x ji prodlouží 8x (3EV).

Tip

Při fotografování zrcadlovkou zakryjte během dlouhých expozic optický hledáček. Jím pronikající světlo způsobuje odchylky od správné expozice. Tento filtr stejně jako ostatní filty z produkce B+W je i XS-Pro Digital ND vario maximálně barevně neutrální. Z fyzikálních příčin však může u nejvyšší denzity docházet k mírným barevným posunům. Ty odstraníte nastavením vyvážení bílé nebo při zpracování fotografií. Pokud používáte full frame zrcadlovku, nepoužívejte širší objektivy než 35 mm, tím dosáhnete nejlepší optické kvality i u nejvyšší denzity.

Parametry produktu

Průměr95
Objímkaslim vnější i vnitřní závit
Povrchové antireflexní vrstvynejvyšší třída
Ovlivnění expoziceproměnné
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

B+W filtr ND Vario XS-PRO Digital MRC nano 95 mm

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím