Blesky, příslušenství B.I.G.
Fotografický blesk je pro mnohé fotografy nenahraditelným příslušenstvím. Podobně, jako trvalá a záblesková světla slouží k dodání světla do fotografické scény a může působit jako jeho hlavní, nebo vedlejší zdroj. Fotografické blesky pomáhají s vyváženou expozicí scény v denních podmínkách, mohou pomoci zmrazit fotografovaný objekt ve scéně, nasvítit modela v šeru, nebo pomoci v světelné modelaci dané scény. Hlavní výhodou externího fotografického blesku na fotoaparátu oproti blesku vestavěnému je jeho výkon a možnost světlo dále modifikovat pomocí příslušenství blesků. S výběrem vám rádi poradíme v online chatu, nebo osobně na prodejně.
Výrobce
Typ blesku
Směrné číslo (při 100ISO)
Kompatibilita
Příslušenství k blesku
Podpora TTL komunikace
Dosah radiové komunikace (m)
Délka kabelu (m)
BIG 423228 sáňky pro blesk s aret. šroubem a závitem 1/4"

BIG 423228 sáňky pro blesk s aret. šroubem a závitem 1/4"
BIG BS-2 rozdvojka do sáněk blesku

- hlínikový materiál
- 63 g
- délka 15,7 cm
B.I.G. difuzér plátěný pro blesky

Plátěný difuzer B.I.G. slouží k rovnoměrnému rozptýlení světla do prostoru a ke změkčení tvrdých stínů. Přes kompaktní rozměry, díky kterým se snadno vejde téměř do...
B.I.G. barevné filtry k blesku 7x6cm 20ks

B.I.G. držák barevných filtrů k blesku

Držák barevných filtrů BIG je praktickým pomocníkem, díky němuž snadno a rychle upevníte barevné filtry před reflektor externího blesku.
B.I.G. Octa Mini-Softbox pro blesky

Octa mini softbox o průměru 18 cm je určen pro externí blesky.
B.I.G. sada difusérů Speedlite Pro Kit

Sadu příslušenství pro usměrnění světla a definování osvětleného prostoru, je možné prostřednictvím aretačního pásku a držáku připevnit k externímu blesku. Sada je...
B.I.G. lišta k blesku nastavitelná BK-4 423252

B.I.G. BK-4 je profesionální Flash Bracket s ergonomicky tvarovanou rukojetí, dávající širokou nabídku možných poloh. S fotoaparátem je tak možné použít nejen...
Prvním fotografem, který ke své práci využil světla vydaného umělým zdrojem, přesněji obloukovou lampou, byl francouz Gaspard-Félix Tournachon, přezdívaný „Nadar“ (6. dubna 1820 – 21. března 1910 Paříž). Odehrálo se to v katakombách města Paříž. Od těch dob se umělé zdroje osvětlení posunuly notný kus kupředu a my se proto můžeme těšit z fotografií pořízených i v takových prostředích a situacích, v jakých by jinak neměly možnost vzniknout.
Blesky je možné rozlišovat podle několika kritérií. Podle velikosti: kompaktní × rukojeťové, účelu použití: standardní × kruhové makroblesky, vybavenosti a podpory režimů: jednoduché × pokročilé či podle kompatibility: univerzální × systémové. Tyto vlastnosti se u jednotlivých blesků míchají dle data výroby, potřeby a požadavků fotografů a proto není problém setkat se například s kompaktním kruhovým makrobleskem, jehož výkon je třeba nastavit manuálně, tak i s velkým rukojeťovým bleskem plně podporujícím TTL režimy.
Současné elektronické blesky dokáží během velice krátké doby vydat přesný a opakovatelný záblesk, čemuž napomáhá i inteligentní záblesková automatika využívající a podporující TTL komunikaci a měření. Kromě toho mohou být elektronické blesky bezdrátově ovládány, aniž by bylo třeba manuálně volit výkon blesku a při práci s více blesky je možné určit poměr výkonu při zachování TTL měření. Některé blesky navíc umožňují i strobo a vysokorychlostní synchronizaci.