Blog

filtr
  • vše
Dan Vojtěch - energický experimentátor ve světě sportovní fotografie
FotoŠkoda Fest Rozhovory

Dan Vojtěch - energický experimentátor ve světě sportovní fotografie

24. 4. - Dana Vojtěcha snad ani není potřeba představovat. Na naší scéně je to již léta zavedený autor a kdo měl tu čest se sportovní fotografií jej dost možná sleduje aktivně. Je jedním z těch autorů, kteří do svého žánru neustále přinášejí čerstvou energii experimentu s novými technikami. Každý nový příspěvek v jeho portfoliu je ozvláštněn novým nápadem, jinou prací se světlem, úspěšně se vyhýbá opakování stejných postupů a přesto si zachovává velmi specifický rukopis. V jeho tvorbě se dá rozeznat několik stěžejních prvků, asi nejvýraznějším z nich je časté používání zábleskové techniky i v akčních scénách, kde si většina ostatních autorů pro pohodlnost vystačí s přirozeným světlem.

Vybavení do přírody za akční ceny!
Akce a slevy

Vybavení do přírody za akční ceny!

23. 4. - Připravili jsme pro vás týden s firmou Vanguard. Po celý týden, kromě akční nabídky bude na prodejně přítomen produktový specialista, který vám poradí s výběrem či předvede veškeré zajímavosti produktů. Produktové prezentace probíhají Po - Pá od 13:00 do 19:00 a So - Ne od 11:00 do 18:00.

Tipy na jarní fotovýlet
Recenze a tipy

Tipy na jarní fotovýlet

19. 4. - Prestože se zima snaží nás ještě trochu potrápit, bez nejmenší pochybnosti se denní doba každým dnem prodlužuje a ovzduší je stále nabitější a nabitější. Jestli jste s jarem oprášili foťák a těšíte se, až jej vezmete na vycházku, mohlo by se vám hodit pár tipů, čím si fotografování zpestřit nebo zpříjemnit. Nakonec, komu by se pár takových rad nehodilo. Pojďme se podívat, co všechno můžete na jaře fotografovat a hlavně s čím fotografovat – možná, že vaše snímky dopadnou ještě lépe než minulý rok!

Do našeho týmu hledáme nové kolegy
Služby

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

12. 4. - Do našeho týmu hledáme nového kolegu / kolegyni na pozici asistent(ka) servisního oddělení. Co od Vás očekáváme? Pozitivní přístup a vztah k lidem. Chuť pracovat a učit se novým věcem.Nabízíme profesní a odborné vzdělávání s řadou zajímavých benefitů. Zajímá Vás výše uvedené a je fotografie Vaším koníčkem?

Panasonic boduje na Tipa Awards 2017!
Produktové aktuality Recenze a tipy

Panasonic boduje na Tipa Awards 2017!

28. 4. - Značka Panasonic každoročně získává alespoň jednu cenu z prestižní soutěže spotřební elektroniky Tipa Awards. Letos se jí povedlo získat hned tři ocenění, z čehož dvě byly uděleny fotoaparátům GH5 a FZ82 a oceněným objektivem byl univerzální objektiv 12-35 mm f2,8 II ASPH. / POWER O.I.S. Bližší informace o produktech a získaných cenách na produktových kartách.

Jaroslav Hora - "Městem a krajinou"
Výstavy

Jaroslav Hora - "Městem a krajinou"

27. 4. - Od 9. května si v prostorách naší Mingalerie můžete prohlédnout výstavu Jaroslava Hory - fotografa a mj. i lektora našich fotografických kurzů. Sám o sobě říká, že: "Lektorování není práce. Je to koníček. Jsem rád mezi lidmi, kteří mají stejného koníčka, mají rádi přírodu, mají rádi město. A když jim navíc mohu předat něco málo z mých znalostí a dovedností, hřeje a baví mě to dvojnásob". Vernisáž výstavy proběhne 11. května od 17:00 hodin.

Pojištění fotoaparátů a příslušenství nejen na dovolenou!
Produktové aktuality Služby

Pojištění fotoaparátů a příslušenství nejen na dovolenou!

26. 4. - Nyní se už nemusíte strachovat o své fotoaparáty a fotopříslušenství. Pojištění vám sjednáme u Evropské Cestovní Pojišťovny, která nabízí široký rozsah pojištění vaší fototechniky po celém světě.

Užijte si focení v ateliéru s ještě výhodnějšími balíčky
Akce a slevy Služby

Užijte si focení v ateliéru s ještě výhodnějšími balíčky

26. 4. - Přijďte se k nám s celou vaší rodinou vyfotografovat a odneste si více fotografií za méně peněz. Vybrat si můžete z pěti výhodných balíčků, které jsme pro vás připravili, abyste měli více radosti z fotek! Termín si je možné zarezervovat on-line. Po celou dobu fotografování se vám bude věnovat tým opravdových profesionálů.

Panono – zachyťte svět v panoramatech
Recenze a tipy

Panono – zachyťte svět v panoramatech

26. 4. - Panono je mezi panoramatickými kamerami opravdovou lahůdkou a zároveň raritou. Jedná se totiž o kouli vyrobenou z odolných materiálů pokrytou 36 objektivy, která po vyhození do vzduchu zachytí na 36 snímcích svět kolem vás. Pokud se na házení kamery do vzduchu příliš necítíte, poslouží dobře i klasická selfie tyč. Kvalita výsledné fotografie nás mile překvapila, lehkou nevýhodu spatřujeme ve vyšší pořizovací ceně a datové náročnosti spojování panoramat. Zajímá vás, jak se s Panonem pracuje? Pročtěte si naši recenzi!

Povídání s Václavem Šilhou o cestách a focení
FotoŠkoda Fest Rozhovory

Povídání s Václavem Šilhou o cestách a focení

26. 4. - Václava Šilhu předchází pověst skvělého fotografa, světoběžníka a člověka, který přiváží zajímavé snímky ze všech koutů planety. Chystal jsem se na rozhovor s patřičným respektem a uctivou bázní, nic z toho ale nebylo potřeba, protože Václav je nejen rozený vypravěč, ale také velmi skromný člověk, který ze své proslulosti nedělá žádnou velkou věc. Občas jsem se tak zaposlouchal, že náš rozhovor místy přestával připomínat interview...

Na 1. máje máme otevřeno ♫☺♫
Produktové aktuality Služby

Na 1. máje máme otevřeno ♫☺♫

24. 4. - Fotografování nepočká! Přijďte k nám na prodejnu 1. května., máme totiž otevřeno 11:00 - 18:00. Rádi vám poradíme nejen s výběrem fotoaparátu, příslušenstvím či tiskem fotografií. Oddělení Výkupu a Servisu budou uzavřena.

Den Země na Praze 6
Fotky z akcí

Den Země na Praze 6

24. 4. - Na Vypichu se slavil Den Země, spojený se zajímavým doprovodným programem nejen pro děti a výstavou fotografií Petra Jana Juračky.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace