Blog

filtr
  • vše
Recenze Nikon 58 mm f1,4G: skvělý bokeh, neuvěřitelná kresba
Recenze

Recenze Nikon 58 mm f1,4G: skvělý bokeh, neuvěřitelná kresba

19. 4. - Upřímně řečeno, Nikon AF-S 58 mm f/1,4G mě nadchnul. Tak ostré fotky jsem už dlouho neviděl. A navíc úžasný bokeh a skvělý separační efekt, když pracujete s malou hloubkou ostrosti, no radost fotit. Ohnisko 58 mm jsem nejdřív moc nechápal, je přece jen o málo delší než záklaďák a do portrétního objektivu mu zase pár milimetrů chybí. Ale právě v tom je jeho největší síla, spolu se světelným širokáčem si tento objektiv dokážu představit třeba na focení svatby, žádný další není potřeba. Odvede naprosto precizní práci. Stáhněte si ukázkové snímky v plném rozlišení a přečtěte si naši recenzi.

Do našeho týmu hledáme nové kolegy
Služby Zajímavosti

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

26. 2. - Do našeho týmu hledáme odborného prodejce fotoaparátů, použité fototechniky a fotomateriálů. Rádi komunikujete s lidmi a nebojíte se vzít za práci? Nebo vás zajímá svět fotografie? Pak hledáme právě vás! Čeká tu na vás spousta skvělých benefitů a parta usměvavých kolegů. A že nevíte o fotografii všechno? Co nevíte, to vás rádi naučíme :-)

Tajemství úspěšného snímku
Zajímavosti

Tajemství úspěšného snímku

24. 4. - V čem tkví kouzlo zajímavých fotografií? Co je odlišuje od těch průměrných? A mají fotožurnalisté v budoucím světě plném moderních a především rychlých technologií místo? Společnost Canon vytvořila na základě průzkumu uskutečněného u příležitosti letošního ročníku World Press Photo studii, do níž se zapojilo na 222 soutěžících a která přináší odpovědi na tyto palčivé otázky.

Ondřej Záruba: "Rallye Dakar 2018"
Výstavy

Ondřej Záruba: "Rallye Dakar 2018"

23. 4. - Tradice Rallye Dakar sahá až do konce 70. let, kdy odstartoval první závod napříč Afrikou. Dnes se jezdí v Jižní Americe a už pošesté byl jeho svědkem i Ondřej Záruba a vy si ve článku, který najdete i v březnovém čísle časopisu FotoVideo, můžete přečíst, jak to na Dakaru probíhá. Další snímky uvidíte od 7. do 19. května v Minigalerii Centra FotoŠkoda.

Okem profesionála
Fotosoutěže

Okem profesionála

23. 4. - Celoroční fotografický seriál na dané téma pro každého fotografa. Profesionální fotograf vyhodnotí téma měsíce, vybere jednu fotografii, jejíž autor obdrží cenu, kterou do soutěže věnovalo Centrum FotoŠkoda.

Fotostart 4. ročník - výsledky 8. kola
Fotosoutěže

Fotostart 4. ročník - výsledky 8. kola

23. 4. - Fotostart je celoroční fotografická soutěž pořádaná Školou kreativní fotografie v Praze, která je otevřená pro každého příležitostného fotografa, fotoamatéra či profesionála. Partnerem je Centrum FotoŠkoda.

Sony týden plný slev i objektivů zdarma přichází!
Akce a slevy

Sony týden plný slev i objektivů zdarma přichází!

20. 4. - Uvažujete o nákupu Sony CSC či kompaktního fotoaparátu, nebo chcete stávající výbavu doplnit o další ohnisko, světelnější, kvalitnější sklo? Od zítra 21.4. až do neděle 29. 4. máte jedinečnou příležitost získat tělo fotoaparátu s objektivem zdarma, legendu jménem RX100 o dva tisíce levněji, nebo 20% slevu na všechny uvedené Sony G a GM objektivy a nejenom slev bude plný tento týden!

Street fotografie: Jak na ni a proč se jí nebát
Fototipy

Street fotografie: Jak na ni a proč se jí nebát

20. 4. - Nedávno jste si na našem blogu mohli přečíst o tom, jaká technika vás při street fotce podrží a přihodili jsme i pár tipů na to, jak pořídit skvělou fotku. Náš dnešní článek vám může pomoct překonat podvědomý nepokoj, který mnozí cítí, když mají na ulici vyfotit cizího člověka.

Limitované edice i exkluzivní produkty Leica!
Leica

Limitované edice i exkluzivní produkty Leica!

19. 4. - Říct o Leica fotoaparátu, objektivu, že je to běžný fotografický artikl, který naleznete v nabídkách mnoha prodejců a je tedy prakticky na každém rohu, by bylo skoro až rouhání. Ovšem ten, kdo se chce odlišit i v tak jedinečné skupině majitelů legendárních fotoaparátů Leica, sáhne pro limitovaných edicích, u kterých je jejich exkluzivita přímo zaručena výrobcem. Navštivte náš Leica Boutique a vyberte si z nejširší nabídky!

Podpultovky V
Výstavy

Podpultovky V

19. 4. - Je to tady! Vybrousily se další fotografické diamanty našeho týmu a zazáří na velkoformátových tiscích nad schodišti. K vidění budou jenom od 23. dubna do 21. května, tak pozor, abyste je nepropásli!

V létě na fototábor
Zajímavosti

V létě na fototábor

19. 4. - Je váš potomek nadšený fotograf? Nebo je v začátcích a rád by se o focení něco dozvěděl? Pošlete ho na fotografický tábor! Z příjemného prostředí Českého ráje si odnese nejen spoustu znalostí, lepších fotek a nových triků, ale i spoustu zážitků, které může poskytnout jenom letní tábor.

Canon ZOOM je opět tady!
Fotosoutěže Zajímavosti

Canon ZOOM je opět tady!

18. 4. - Rok se s rokem sešel a je to opět tradiční akce pořádána Canonem v ZOO Praha. Nejenom, že si vyzkoušíte techniku Canon, v tolik inspirativním prostředí, jakým světově uznávaná pražská ZOO bezpochyby je, ale můžete si své fotografie zdarma vytisknout, poslechnout zajímavé přednášky a případně i vyhrát hodnotné ceny, v čele s profi kompaktem G9 X Mark II! Místa na registraci ale rychle mizí!

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace