Blog

filtr
  • vše
Poznejte svět hledáčkem z jiné strany!
FotoŠkoda Fest

Poznejte svět hledáčkem z jiné strany!

9. 10. - Listí na stromech se pomalu barví, což je neklamné znamení toho, že se přiblížil tradiční podzimní FotoŠkoda FEST. Tentokrát bude probíhat v týdnu od 6. do 12. listopadu. Čeká na vás týden nabitý novými informacemi, zážitky a zkušenostmi z fotografického prostředí. Připravili jsme pro vás více než 90 přednášek a workshopů, na kterých se můžete inspirovat od hvězd již zářících, ale i těch, které teprve postupně vycházejí! Pomozte nám opět vytvořit jedinečný festival plný pohody a fotografického nadšení. Registrace startují už 16. října, takže si termín poznačte do diářů, ať vám neunikne nic, na co máte zálusk!

Jsem hlavně týmový hráč a komerční fotka je týmová disciplína
FotoŠkoda Fest Rozhovory

Jsem hlavně týmový hráč a komerční fotka je týmová disciplína

18. 10. - Před týdnem jsme s Tomášem Třeštíkem mluvili o jeho práci reklamního fotografa. Není to ale to jediné, čemu se věnuje, a o tom je druhá část rozhovoru. Dozvíte se víc o jeho volné tvorbě, projektu o letenských bezdomovcích nebo o jeho oblíbené technice. A protože za fotografa mluví především jeho snímky, můžete se těšit i na pár obrazových odpovědí :) A abychom nezapomněli - na Tomáše se můžete těšit také na FotoŠkoda FESTu, kde si s vámi bude povídat na besedě a na portfolio review.

NOOR by NOOR
FotoŠkoda Fest Výstavy

NOOR by NOOR

15. 10. - Deset let dokumentovali fotografové agentury NOOR občanské a politické nepokoje, války, hladomor či přírodní katastrofy a otázky životního prostředí. Nyní máte až do 3. prosince příležitost si v Czech Photo Centre prohlédnout výběr toho nejlepšího, co pod záštitou NOOR za tu dobu vzniklo. A s akreditací na FotoŠkoda FEST máte v době jeho konání vstup na výstavu zdarma!

Olympus Tour startujete u nás!
FotoŠkoda Fest Fotosoutěže Produktové aktuality Workshopy a besedy

Olympus Tour startujete u nás!

13. 10. - V úterý 7.11. 2017 se v rámci produktových prezentací na FotoŠkoda FESTu uskuteční Olympus Tour – speciální akce pro současné (i budoucí) fanoušky značky Olympus. Na programu je ukázka produktů Olympus v čele s vrcholem značky OM-D E-M1 Mark II a novinky OM-D E-M10 Mark III. Součástí je lákavá fotosoutěž, ve které můžete vyhrát fotoaparát OM-D E-M10 Mark III s objektivem M.Zuiko Digital 14-42 mm f/3,5-5,6 EZ.

Jan Svatoš - "Archa světel a stínů"
FotoŠkoda Fest Výstavy

Jan Svatoš - "Archa světel a stínů"

12. 10. - Afrika pro mnoho z nás zůstává kontinentem oplývajícím aurou tajemna a neznáma. Černobílé fotografie Jana Svatoše zobrazují magickou atmosféru africké divočiny a mají jasné humanistické a environmentální poselství. Ukazují Afriku v celé její přirozenosti, kráse a půvabu, přesto jsou však do určité míry znepokojivé. Působivé snímky Jana Svatoše, několikanásobného držitele mezinárodních ocenění, si můžete na výstavě nad schodišti prohlédnout do 12. listopadu 2017 a můžete se i těšit na besedu na FotoŠkoda FESTu!

Hned na začátku jsem věděl, že chci dělat fotku, co je vidět, komerci jsem se nebránil
FotoŠkoda Fest Rozhovory

Hned na začátku jsem věděl, že chci dělat fotku, co je vidět, komerci jsem se nebránil

11. 10. - S Tomášem Třeštíkem jsem se nemohl potkat jinde než na Letné. Jeho slavná série balkonových fotek osobností, běžných návštěv jeho ateliéru i série portrétů bezdomovců, která visela v pouliční galerii ArtWall, jsou spjaty s touto pražskou čtvrtí. Sice jsem se připravil na člověka, který pracuje s velkými zakázkami mimo dohled nás hobby fotografů, ale zdaleka jsem nečekal, že dvoučlánkový rozhovor uděláme za půl hodiny. Málem jsem si musel zpomalit záznam na diktafonu, abych ho by schopný přepsat. Tomáš nemá jen spoustu zkušeností ze světa komerční fotografie, ale umí je i skvěle a lidsky podat. Na FotoŠkoda FESTu se máme na co těšit.

Nezbývá mi, než přijmout roli obyčejnýho mravence jdoucího do nekonečnýho kopce - část druhá
FotoŠkoda Fest Rozhovory

Nezbývá mi, než přijmout roli obyčejnýho mravence jdoucího do nekonečnýho kopce - část druhá

4. 10. - Zdeněk Bína - vynikající obrazový vypravěč, muzikant a člověk, který jde všem příkladem skromností a vstřícností. Druhá část rozhovoru je věnovaná technice a vlastně vůbec není. Každý kousek, s nímž fotí, ho musí chytit za srdce, a neočekává od něj nic míň než kouzelnou fotku s atmosférou. Zda se mu to daří, se můžete přesvědčit v galerii, a některé z jeho fotografií budou poprvé k vidění na listopadovém FotoŠkoda FESTu, tak neváhejte a vyhraďte si místo v kalendáři!

Nezbývá mi, než přijmout roli obyčejnýho mravence jdoucího do nekonečnýho kopce - část první
FotoŠkoda Fest Rozhovory

Nezbývá mi, než přijmout roli obyčejnýho mravence jdoucího do nekonečnýho kopce - část první

29. 9. - O Zdeňku Bínovi toho na jeho fotowebu k přečtení moc není. Není divu, když sám mluví o tom, že kolem sebe nechce uměle budovat žádné jájínkovství. Přímo mi to pro svou přirozenou skromnost neřekl, ale mluví za něj hlavně jeho práce. Jak v hudbě, tak ve fotografii je to vycizelovaná práce, na kterou se hezky kouká a která se skvěle poslouchá. Po dlouhé době jsem taky přišel na autora, u kterého jsem se rozhodl nechat interview vykolejit ze standardní formy a nechat jej na pár všetečných otázek neodpovídat jen slovy, ale i obrazem. Tak doufám, že si čtení užijete stejně, jako mě bavilo povídání.

Tak zase na podzim!
FotoŠkoda Fest

Tak zase na podzim!

8. 6. - Jarní FotoŠkoda FEST je za námi a nám nezbývá, než se za ním opět s úsměvem poohlédnout! Děkujeme všem, kteří se zúčastnili týdne plného workshopů, přednášek, informací a inspirace z fotografického světa. Děkujeme za atmosféru, která tu po celý týden panovala bez ohledu na lehký déšť či tropické teploty. A děkujeme hlavně za vaši přízeň! Jsme rádi, že vás máme!

FotoŠkoda FEST - poslední volná místa
FotoŠkoda Fest

FotoŠkoda FEST - poslední volná místa

3. 6. - Stále je možné si koupit vstup/akreditaci na FotoŠkoda FEST! Skrolujte a jukněte na poslední volná místa #zijemefotografii

Vyzkoušejte si Sony Alpha A9 už zítra!
FotoŠkoda Fest Produktové aktuality

Vyzkoušejte si Sony Alpha A9 už zítra!

2. 6. - Navštivte naši prodejnu 3. a 4. 6. 2017 mezi 11:00 až 17:00 - žhavou novinku Alpha 9 a další techniku Sony naleznete v 1. patře. Co jste možná nevěděli... Poprvé v historii má kompakt s výměnnými objektivy ambice konkurovat profesionálním zrcadlovkám. Alpha A9 je snem sportovních fotografů: 20 snímků za sekundu v těžko uvěřitelné sérii až 362 snímků po sobě a skvělý autofokus s celkem 693 ostřícími body s fázovou detekcí na fullframe snímači. Navíc vměstnáno do těla vážícího necelých 700 gramů včetně akumulátoru!

Sláma mi kouká z crocsů a nestydím se za to
FotoŠkoda Fest Rozhovory

Sláma mi kouká z crocsů a nestydím se za to

31. 5. - Už samotná příprava na rozhovor bývá občas plná překvapení, zpravidla se nejen dozvíte, s kým máte tu čest, ale zároveň lze zjistit, jaký má ta která osobnost dosah, jakou formou pracuje, jakou niku ve fotografickém světě obývá. Bývá spíše zvykem, že naleznete propracované stránky se změtí referencí, životopisy, promo články. U Eugena Kukly mě překvapila jednoduchost jeho webové persóny. V podstatě pouze facebookový profil a několik málo záznamů z rozhovorů a odkazů na ocenění Czech Press Photo...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace