Aktuality z fotosvěta | FotoŠkoda

Kategorie

Vše

Témata

Vše

Značky

Vše

Datum

Aktuality z fotosvěta

Do našeho týmu hledáme nové kolegy
Aktuality z fotosvěta Fotoslužby

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

3. 5. 2022 | 1 minuta čtení

Do našeho týmu hledáme odborného prodejce fotografických služeb. Baví vás komunikovat s lidmi a nebojíte se vzít za práci? Pak hledáme právě vás! Čeká tu na vás spousta benefitů a parta usměvavých kolegů. Co nevíte, to vás naučíme. :-)

Jak máme otevřeno o květnových svátcích
Aktuality z fotosvěta

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

28. 4. 2022 | 2 minuty čtení

V květnu nás čekají hned dva státní svátky a s nimi i odlišná otevírací doba. 1. května tu pro vás budeme ve standardním víkendovém režimu, tedy od 11 do 18 hodin, následující týden, 8. května, si společně s vámi budeme vychutnávat sluneční paprsky a budeme se na vás těšit zase následující dny. Přejeme vám krásné prožití svátků!

Tomáš Pospěch se stal osobností české fotografie 2021
Aktuality z fotosvěta

Tomáš Pospěch se stal osobností české fotografie 2021

13. 4. 2022 | 2 minuty čtení

Asociace profesionálních fotografů již podevatenácté udělovala ocenění Osobnost české fotografie. Hlavní cenu si letos odnesl Tomáš Pospěch a nejlepší publikací roku se staly Deníky Josefa Koudelky, které připravoval. Kromě toho byly uděleny také ceny za dlouhodobý přínos fotografii a Osobnost mladé české fotografie do 30 let. Všem vítězům srdečně gratulujeme!

ShopRoku 2021: Obhájili jsme vítězství v kategorii Foto
Aktuality z fotosvěta

ShopRoku 2021: Obhájili jsme vítězství v kategorii Foto

8. 4. 2022 | 1 minuta čtení

I letos jsme zvítězili v kategorii Foto soutěže ShopRoku, který pořádá portál Heuréka.cz, a my vám za projevenou přízeň velmi děkujeme! I nadále se budeme snažit, abychom vám poskytovali perfektní služby.

World Press Photo 2022: Vítězné snímky ukazují důsledky kolonizace
Aktuality z fotosvěta Fotosoutěže

World Press Photo 2022: Vítězné snímky ukazují důsledky kolonizace

8. 4. 2022 | 6 minut čtení

Od včerejška známe čtyři celkové vítěze letošního ročníku World Press Photo, kteří vzešli z regionálních vítězů oznámených 24. 3. Projekty všech čtyř autorů spojuje téma kolonizace a důležitost zachování znalostí a kultury domorodých obyvatel. Oceněné snímky budou k vidění po celém světě.

Známe regionální vítěze soutěže World Press Photo 2022
Aktuality z fotosvěta

Známe regionální vítěze soutěže World Press Photo 2022

25. 3. 2022 | 2 minuty čtení

Porota soutěže World Press Photo 2022 vyhlásila 24 regionálních vítězů z Evropy, Jižní Ameriky, Severní a Střední Ameriky, Asie, Afriky a Jihovýchodní Asie a Oceánie. Letos se soutěžilo ve 4 kategoriích, celkem se přihlásilo 4 066 fotografů. Na oceněných fotografiích je zachycená různorodá plejáda témat, která hýbou současnou společností - od klimatické krize přes hnutí za občanská práva až po problematiku přístupu ke vzdělání.

Film Až zařve lev od Jana E. Svatoše jde do kin
Aktuality z fotosvěta

Film Až zařve lev od Jana E. Svatoše jde do kin

15. 3. 2022 | 3 minuty čtení

Poutník Odorik a slavný český král Přemysl II. Otakar mají více společného, než by se na první pohled mohlo zdát. A právě o nich dvou vypráví nový dokumentární film Jana E. Svatoše, který nastavuje pomyslné zrcadlo nejen proslulému panovníkovi, ale navzdory časové propasti větší než 700 let i nám a současné společnosti.

Svědectví o válce na Ukrajině
Aktuality z fotosvěta

Svědectví o válce na Ukrajině

4. 3. 2022 | 7 minut čtení

Ruská invaze na Ukrajinu zasáhla celý svět a i my jsme v této nelehké době myšlenkami u všech zúčastněných. Fotografie bývá od pradávna svědectvím historických milníku nejrůznějšího charakteru, a stejně tak se i nyní tohoto úkolu zhostila řada českých reportérů, kteří se pohybují ve válečné zóně, mezi uprchlíky i na demonstracích na podporu Ukrajiny. V tomto článku si představíme několik z nich, jejichž prostřednictvím můžete sledovat aktuální dění.

Podpořte nás v soutěži ShopRoku 2021
Aktuality z fotosvěta

Podpořte nás v soutěži ShopRoku 2021

21. 1. 2022 | 1 minuta čtení

Rádi nakupujete u nás na e-shopu a jste spokojeni s našimi službami? Moc nás to těší a vaše přízeň je pro nás největší motivací rozvíjet se dál! Protože v tuto chvíli běží soutěž ShopRoku 2021, chtěli bychom vás požádat o podporu a hlas v Ceně popularity.

Made by Leica: Více než 100 let vášně pro fotografii
Aktuality z fotosvěta Leica

Made by Leica: Více než 100 let vášně pro fotografii

20. 1. 2022 | 2 minuty čtení

Leica je už více než 100 let synonymem nadčasovosti, spolehlivosti a kvality. Zrodila se z lásky k fotografii, kterou sdílí s vámi, fotografy a uživateli těchto jedinečných přístrojů. Ve fotoaparátech a objektivech Leica se snoubí styl, preciznost a praktičnost. Pokud jste se do nich zamilovali stejně jako my, můžete si některý z přístrojů pořídit v unikátní akci.

Super-světelná novinka LAOWA ARGUS 45 mm f/0,95 FF
Produktové novinky Aktuality z fotosvěta

Super-světelná novinka LAOWA ARGUS 45 mm f/0,95 FF

29. 12. 2021 | Martin Hájek | 3 minuty čtení

Společnost Venus Optics uvádí objektiv Laowa Argus 45 mm f/0,95 FF, který kromě univerzálního základního ohniska (45 mm) nabídne také vynikající ultra-světelnost f/0,95. Sklo se může dále pochlubit například skvěle vyladěnou optickou soustavou a velmi příjemným, kompaktním tělem.

TOP články z našeho blogu aneb Co vás letos nejvíc zaujalo
Aktuality z fotosvěta

TOP články z našeho blogu aneb Co vás letos nejvíc zaujalo

28. 12. 2021 | 4 minuty čtení

Rok 2021 se chýlí ke konci a my můžeme bilancovat. Dnes se podíváme na to, které novinky, fototipy, rozhovory, recenze či videa vás zajímaly nejvíce. Jste napnutí? Tak pojďme na to.

Veselé Vánoce, dobré světlo a krásné zážitky v roce 2022
Aktuality z fotosvěta

Veselé Vánoce, dobré světlo a krásné zážitky v roce 2022

22. 12. 2021 | 2 minuty čtení

Už brzy budeme místo roku 2021 psát 2022, a rádi bychom vám proto popřáli veselé a šťastné Vánoce a spoustu skvělých snímků během nich i v následujícím roce. Děkujeme vám za podporu i důvěru, kterou nám prokazujete, a těšíme se, že i v roce 2022 budeme spolu s vámi vytvářet prostředí, kde se každý fotograf cítí jako doma.

365 dní v Centru FotoŠkoda: Co se u nás událo v roce 2021
Aktuality z fotosvěta

365 dní v Centru FotoŠkoda: Co se u nás událo v roce 2021

22. 12. 2021 | 6 minut čtení

Ohlédněte se s námi za tím, co letošní rok přinesl! Připravili jsme pro vás přehled všech důležitých novinek ve fotografickém světě i na našem webu či v aplikaci Designer a také významných událostí, které se u nás v roce 2021 odehrály. Do následujícícho roku vám přejeme spoustu úspěchů, povedených záběrů a pevné zdraví!

Online dárková poukázka - dárek na poslední chvíli!
Produktové novinky Aktuality z fotosvěta

Online dárková poukázka - dárek na poslední chvíli!

20. 12. 2021 | 2 minuty čtení

Nemáte ještě nakoupené dárky? Nevadí! S naší online dárkovou poukázkou vám skvělý dárek přistane během krátké chvíle na e-mailu. Poukázku pak může obdarovaný uplatnit na cokoliv na našem e-shopu nebo na kurzy, a vybrat si tak to, co se mu opravdu líbí.

Jak máme otevřeno v prosinci
Aktuality z fotosvěta Fotoslužby

Jak máme otevřeno v prosinci

1. 12. 2021 | 1 minuta čtení

Navštivte naši prodejnu v centru Prahy a máte jistotu, že dárky pro vaše blízké budete mít pod stromečkem. Rádi vám poradíme s výběrem fotoaparátu, příslušenstvím či vám zarámujeme fotografie. Otevřeno máme o víkendu déle a budeme tu pro vás i 24. 12.

Olympus se mění na OM SYSTEM a vyvíjí nový fotoaparát
Produktové novinky Aktuality z fotosvěta

Olympus se mění na OM SYSTEM a vyvíjí nový fotoaparát

27. 10. 2021 | 2 minuty čtení

Značka Olympus ode dneška mění název na OM SYSTEM a navazuje tak na téměř padesátiletou tradici. I nadále se můžete těšit na špičkové produkty, které navážou na stávající modelové řady, pouze pod jiným názvem. Současně se změnou názvu společnost oznámila také vývoj nové profesionální bezzrcadlovky.

Od října rozšiřujeme otevírací dobu!
Aktuality z fotosvěta

Od října rozšiřujeme otevírací dobu!

27. 9. 2021 | 1 minuta čtení

Od 1. 10. 2021 rozšiřujeme otevírací dobu naší prodejny. Ve fotoslužbách pro vás budeme PO - PÁ od 9 do 19 hodin, a na prodejně fototechniky PO - PÁ od 10 do 19 hodin. O víkendu se uvidíme stejně jako doposud, tedy od 11 do 18 hodin. Na viděnou na prodejně!

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den fotografie
Aktuality z fotosvěta

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den fotografie

19. 8. 2021 | 3 minuty čtení

Proč zrovna dnes? Ano, mohlo to být kdykoli jindy. Ale 19. srpna 1839 Francie uvolnila patent daguerreotypie a poskytla tento první kompletní fotografický proces jako dárek světu. Důvod byl prostý - krásná myšlenka sdílení svého světa se světem okolním.

Bazar FotoŠkoda v novém
Aktuality z fotosvěta

Bazar FotoŠkoda v novém

12. 8. 2021 | 2 minuty čtení

Bazarové oddělení patří k FotoŠkoda stejně neodmyslitelně, jako k velbloudovi hrby. Mnozí z vás (a samozřejmě i z nás) si právě v bazaru u Škody kupovali nějaký skvost, který dělal radost ještě spoustu let. Dá se říci, že fotobazar je s námi od úplného počátku. A tomu odpovídala i jeho podoba na našem webu. Byla to jedna z mála stránek webu FotoŠkoda.cz, která ještě neprošla redesignem. Ode dneška to už ale není pravda, spustili jsme pro vás úplně novou podobu virtuálního fotobazaru, který je daleko vychytanější a uživatelsky přívětivější. Přesvědčte se sami.

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita
Aktuality z fotosvěta

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

13. 7. 2021 | 2 minuty čtení

Lomography je stálicí na analogovém nebi. Její "jednorázové" foťáky, které spatřily světlo světa v roce 2017, získaly na velké popularitě, a to především díky jednoduchosti ovládání, kompaktní velikosti a širokému prostoru pro experimentování a rychlému zachycení vzpomínek. A také ekologickému přístupu.

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa
Aktuality z fotosvěta Leica Seriály

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

21. 6. 2021 | Bohuslav Brož | 4 minuty čtení

Červen se přehoupl do druhé poloviny a s ním i teploty nad 30 stupňů. Pokud je toto počasí i v Číně, tak jim do smíchu zrovna není, ale to moc nezajímá tamní pobočky Canonu a bez úsměvu se tam člověk do práce zkrátka nedostane. Na teplo a světlo naopak dobře reaguje grafen a podle všeho ho čeká nadějná budoucnost v digitální fotografii. Nejen ve fotu je atraktivní i minulost, na retro stylu staví celá řada výrobců. A proto jsme se podívali na uniklé fotky chystané “vintage” novinky Nikon i jednu “limitku” Polaroidu s legendou 80let.

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1
Aktuality z fotosvěta Leica

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

18. 6. 2021 | Bohuslav Brož | 3 minuty čtení

Minulý měsíc vyměnila po pěti letech legendární Leica partnera. Čínského výrobce mobilních telefonů Huawei nahradila u nás méně známým japonským Sharpem a na trh byl uveden mobil Sharp Aquos R6 s objektivem Leica Summicron. Jenže u toho nezůstalo. Včera v Tokyu debutoval vůbec první mobilní telefon Leica - oznámen byl Leitz Phone 1.

Letem fotosvětem #23 : Drobeček od Canonu
Aktuality z fotosvěta Leica Seriály

Letem fotosvětem #23 : Drobeček od Canonu

15. 6. 2021 | Bohuslav Brož | 4 minuty čtení

Co přinesla polovina června? Nejsvětelnější objektiv f/0,95 pro full frame v bajonetu L. Na podzim uvidíme podle všeho v aukci hodně raritní objektiv od Canonu a konečně i nový dron Airpeak od Sony. Fujifilm se popasoval s globálním hackerským útokem. A jinak zdlouhavě nudný život astrofotografie nabral v posledních dnech obrátky.

Zobrazeno 24 z 408

Nejčtenější články

DJI Mini 3 Pro: Výkonnější, aerodynamičtější a bezpečnější
Produktové novinky

DJI Mini 3 Pro: Výkonnější, aerodynamičtější a bezpečnější

10. 5. 2022 | 3 minuty čtení
FotoŠkoda FEST: Vydejte se s námi na cestu za lepšími fotkami a videi
FotoŠkoda Fest

FotoŠkoda FEST: Vydejte se s námi na cestu za lepšími fotkami a videi

29. 4. 2022 | 8 minut čtení
Zrcadlovka nebo bezzrcadlovka. Co je lepší a proč?
Recenze Fototipy

Zrcadlovka nebo bezzrcadlovka. Co je lepší a proč?

4. 2. 2020 | 6 minut čtení

Nejčtenější recenze

Recenze Leica M11: nejlepší ze všech
Recenze Hodnocení 99%
Hodnocení 99%

Recenze Leica M11: nejlepší ze všech

5. 5. 2022 | 12 minut čtení
Recenze Fujifilm GFX 100s: neuvěřitelný výkon za neuvěřitelně dobrou cenu
Recenze Hodnocení 99%
Hodnocení 99%

Recenze Fujifilm GFX 100s: neuvěřitelný výkon za neuvěřitelně dobrou cenu

28. 4. 2022 | 11 minut čtení
Recenze Canon EOS M50 Mark II: první dojmy
Recenze Hodnocení 90%
Hodnocení 90%

Recenze Canon EOS M50 Mark II: první dojmy

25. 2. 2021 | 6 minut čtení

Fototipy

Fotoškola - hyperfokální vzdálenost
Fototipy Videa Seriály

Fotoškola - hyperfokální vzdálenost

20. 5. 2022 | 1 minuta čtení
Fotopublikace vol. 1 aneb Které fotoknihy vám nesmí uniknout
Fototipy

Fotopublikace vol. 1 aneb Které fotoknihy vám nesmí uniknout

17. 5. 2022 | 6 minut čtení
Zaostřeno na: LED světla Fomei
Fototipy Videa

Zaostřeno na: LED světla Fomei

12. 5. 2022 | 1 minuta čtení

Nejnovější videa

Zaostřeno na: novinky z fotosvěta #11

20. 5. 2022

Fotoškola - hyperfokální vzdálenost

20. 5. 2022

Zaostřeno na: LED světla Fomei

12. 5. 2022
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...