Recenze Leica | FotoŠkoda

Kategorie

Vše

Témata

Vše

Značky

Vše


Datum

Recenze Leica

Recenze Leica M11: nejlepší ze všech
Recenze Hodnocení 99%

Recenze Leica M11: nejlepší ze všech

5. 5. 2022 | František Krejčí | 12 minut čtení

Leica M11 je bezpochyby nejelegantnější profesionální fotoaparát současnosti. Nová generace řady M pokračuje v klasické siluetě s optickým dálkoměrem a přidává veškerou konektivitu moderní doby. Přístroj je orientovaný na maximální obrazovou kvalitu - výběr trojího rozlišení dodává přístroji verzatilitu pro všechny typy fotografování. S připojením elektronického hledáčku Visoflex 2 nabízí maximální kontrolu nad výsledným obrazem. Možnost tiché elektronické závěrky dělá z M11 nejtišší Leicu M v historii. Díky odlehčené konstrukci těla a nabíjení přes USB-C za provozu není potřeba aparát dávat ani na chvíli z ruky a neunikne vám tak žádný rozhodující okamžik.

Recenze LEICA SL 24-70 mm f/2,8 ASPH Vario-Elmarit: Pracant s červenou tečkou
Recenze Hodnocení 99%

Recenze LEICA SL 24-70 mm f/2,8 ASPH Vario-Elmarit: Pracant s červenou tečkou

18. 6. 2021 | Václav Křížek | 4 minuty čtení

Objektivy o rozsahu ohnisek 24-70 mm a světelnosti f/2,8 jsou dlouhodobě jedním z nejpoužívanějších nástrojů pro profesionální fotku. Tento konkrétní má ale jednu velkou výhodu navíc, má na sobě červenou tečku.

Leica SL2-S
Recenze Hodnocení 95%

Leica SL2-S

14. 1. 2021 | Luděk Bouška | 13 minut čtení

Leica SL2-S je nejuniverzálnější digitální Leica, jakou si můžete pořídit. Je perfektně vyvážená jak pro potřeby fotografů, tak kameramanů. Je rychlá i pro focení akčních záběrů, kterých stihne 25 za sekundu, zvládá fotky ve velice vysokém rozlišení 96 Mpx, má stabilizovaný snímač. Kameramani určitě ocení speciální menu pouze pro natáčení a pochopitelně také 4K video v 60 snímcích za sekundu.

Leica Q2 Monochrom
Recenze Hodnocení 98%

Leica Q2 Monochrom

26. 11. 2020 | Luděk Bouška | 7 minut čtení

Leica Q2 Monochrom je unikátní fotoaparát. Na první pohled je velice podobný modelu Leica Q2, který si získal nebývale velkou oblibu mezi dokumentaristy a street fotografy. Jedná se o velice malý full frame přístroj, který je vybaven skvělým pevným objektivem s ohniskovou vzdáleností 28 mm a světelností f/1,7. Snímač s vysokým rozlišením rozlišením 47 Mpx umožňuje fotit “výřezy”, které odpovídají ohniskům 35 mm, 50 mm a 75 mm. Model Q2 Monochrom tohle všechno umí také, ale fotí výhradně černobíle. A tahle zásadní vlastnost může být pro některé fotografy velice důležitá.

Recenze Leica C-lux: velký snímač a velký zoom do kapsy
Recenze Leica Videa

Recenze Leica C-lux: velký snímač a velký zoom do kapsy

30. 5. 2019 | 2 minuty čtení

Kompakt s označením Leica C-lux 3 se objevil víc než před deseti lety. Měl také velký rozsah zoomu, ale nejdelší ohnisko končilo jen na 125 mm. Nový model Leica C-lux má se svým dávným předchůdcem pramálo společného, na první pohled vás nejspíš zaujme rozsah zoomu 24 - 360 mm a velký snímač, ale těch rozdílů je daleko víc. Skoro bych řekl, že společné mají pouze označení.

Leica C-lux
Recenze Hodnocení 93%

Leica C-lux

29. 5. 2019 | Luděk Bouška | 10 minut čtení

Kompakt s označením Leica C-lux 3 se objevil víc než před deseti lety. Měl také velký rozsah zoomu, ale nejdelší ohnisko končilo jen na 125 mm. Nový model Leica C-lux má se svým dávným předchůdcem pramálo společného, na první pohled vás nejspíš zaujme rozsah zoomu 24 - 360 mm a velký snímač, ale těch rozdílů je daleko víc. Skoro bych řekl, že společné mají pouze označení...

Leica SL
Recenze Hodnocení 90%

Leica SL

21. 12. 2017 | Luděk Bouška | 13 minut čtení

Leica SL je nejvýkonnější a nejuniverzálnější digitální Leica, jakou si můžete pořídit. Fotí skvěle, je rychlá, je odolná, ale kromě toho všeho na ní můžete přes redukci nasadit jakýkoliv objektiv, jaký kdy Leica vyrobila. Co víc si přát od profesionálního přístroje tak věhlasného výrobce, jakým bez nejmenších pochybností Leica je už víc než sto let.

Tak trochu jiná Leica
Recenze Leica

Tak trochu jiná Leica

13. 3. 2017 | 1 minuta čtení

Instantní fotoaparát Leica Sofort je kombinací všeho, co máme v dnešní době tak rádi. Tvoří téměř ideální spojení instantní technologie (kompatibilní s populárními materiály Fujifilm Instax Mini), dobrého designu a proslulé optiky Leica. V pevném, lehkém těle naleznete množství klasických i méně klasických funkcí, jako je například dvojexpozice. Navíc se fotoaparát dobíjí přes Li-ion akumulátor, se kterým vyfotíte až 100 snímků. Koho by pořád bavilo tahat s sebou otravné tužkové baterie? Více se dozvíte v naší komentované galerii!

Leica Sofort
Recenze Hodnocení 97%

Leica Sofort

21. 10. 2016 | 3 minuty čtení

Leica Sofort je kvalitní instantní fotoaparát určený na formát Fujifilm Instax Mini, který vás potěší pěknými fotkami a praktickými vychytávkami navíc. V lehkém plastovém těle se ukrývá objektiv Automatik Hektor 60 mm f/12,7, se kterým získáte prokreslené snímky v patřičné Leica kvalitě, navíc vás fotoaparát ohromí netradičními kreativními režimy a Li-ion akumulátorem. Už nikdy žádné otravné baterie, na jedno nabití vyfotíte až 100 snímků! Co víc si od instantního fotoaparátu přát?

Leica Q typ 116 - první dojmy
Recenze Leica

Leica Q typ 116 - první dojmy

27. 7. 2015 | 14 minut čtení

Leica doposud produkovala kompakty s pevným objektivem ve své slavné řadě X, ovšem s ohniskem odpovídajícím 35mm a velikostí čipu APS-C. Milionářů a tradicionalistů šetřících na Leicu M zřejmě ubývá a již loni jsme mohli zaznamenat velký posun firemní filozofie uvedením famózního modelu Leica T. Letos jsme se tedy konečně dočkali a Leica rozčeřila stojaté vody FF kompaktů zcela novým modelem řady Q.

Leica T -  modní ikona z hliníkového bloku
Recenze Leica

Leica T - modní ikona z hliníkového bloku

25. 5. 2014 | 1 minuta čtení

Recenze a testy fotoaparátu Leica jsou vždy pro recenzenta odměnou a něčím na co si rád sáhne. A novinka v podobě fotoaparátu Leica T nebyla výjimkou. První dotek byl pravda poněkud nezvyklý, protože blok těla vyrobený z jednoho bloku hliníkové slitiny, která před opracováním váží 1,6 kg vypadá sice velmi efektně a moderně, ale ruka si na něj musí nejdříve zvyknout. Minimalistická APS-C bezzrcadlovka, která se snaží stát módní ikonou vsází na to důležité a tedy především kvalitu snímků. Nutno říci, že se jí to i díky dvojici nových objektivů (jeden standardní zoom a druhý pevný s ohniskem ekv. 35 mm ) daří. Najdeme zde sice i proprietární Wifi a GPS v elektronickém hledáčku s vysokým rozlišením, ale to již jen tak pro okraj.

Leica T
Recenze Hodnocení 90%

Leica T

16. 5. 2014 | 4 minuty čtení

Recenze a testy fotoaparátu Leica jsou vždy pro recenzenta odměnou a něčím na co si rád sáhne. A novinka v podobě fotoaparátu Leica T nebyla výjimkou. První dotek byl pravda poněkud nezvyklý, protože blok těla vyrobený z jednoho bloku hliníkové slitiny, která před opracováním váží 1,6 kg, vypadá sice velmi efektně a moderně, ale ruka si na něj musí nejdříve zvyknout. Minimalistická APS-C bezzrcadlovka, která se snaží stát módní ikonou, vsází na to důležité, a tedy především kvalitu snímků. Nutno říci, že se jí to i díky dvojici nových objektivů (jeden standardní zoom a druhý pevný s ohniskem ekv. 35 mm ) daří. Najdeme zde sice i proprietární Wifi a GPS v elektronickém hledáčku s vysokým rozlišením, ale to již jen tak pro okraj.

Zobrazeno 12 z 12

Nejčtenější recenze

Recenze Nikon Z30: Kreativní nástroj v kapse
Recenze Hodnocení 96%
Hodnocení 96%

Recenze Nikon Z30: Kreativní nástroj v kapse

1. 9. 2022 | 6 minut čtení
Recenze Canon EOS R7 a R10: neuvěřitelně vysoký výkon v malých a dostupných přístrojích
Recenze Hodnocení 93%
Hodnocení 93%

Recenze Canon EOS R7 a R10: neuvěřitelně vysoký výkon v malých a dostupných přístrojích

29. 9. 2022 | 6 minut čtení
Recenze Canon EOS M50 Mark II: první dojmy
Recenze Hodnocení 90%
Hodnocení 90%

Recenze Canon EOS M50 Mark II: první dojmy

25. 2. 2021 | 6 minut čtení

Fototipy

Zaostřeno na: stativy
Fototipy Videa

Zaostřeno na: stativy

30. 9. 2022 | 1 minuta čtení
Středoformátový souboj titánů: Fujifilm GFX 100S vs. Phase One IQ4
Fototipy

Středoformátový souboj titánů: Fujifilm GFX 100S vs. Phase One IQ4

30. 9. 2022 | 7 minut čtení
Nikon FM2 – nezničitelný společník
Fototipy

Nikon FM2 – nezničitelný společník

28. 9. 2022 | 10 minut čtení

Nejnovější videa

Videoškola #20 - Jak natáčet LOG video

2. 10. 2022

Zaostřeno na: stativy

30. 9. 2022

Fotoškola - jak nastavit foťák pro zachycení pohybu

23. 9. 2022
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...