Výstavy | FotoŠkoda

Kategorie

Vše

Témata

Vše

Značky

Vše

Datum

Výstavy

Oldřich Cicvárek: Kinofilm a každodennost
Výstavy

Oldřich Cicvárek: Kinofilm a každodennost

23. 2. 2024 | 2 minuty čtení

Nová výstava v Minigalerii představí fotografie Oldřicha Cicvárka, který na černobílý film zachycuje klidná zátiší s přírodními i architektonickými motivy. Výstava se koná od pondělí 26. února do 16. března.

Czech Photo Centre: Sportovní fotografie 2023
Výstavy

Czech Photo Centre: Sportovní fotografie 2023

10. 2. 2024 | 2 minuty čtení

Galerie Czech Photo Centre v pražských Butovicích hostí do 10. března výstavu vítězných fotografií soutěže pořádané Klubem sportovních novinářů. Součástí přehlídky je také samostatná výstava fotografií Miroslava Martinovského a prezentace vítězných snímků z minulých ročníků. Hlavní kategorie je od loňského ročníku pojmenovaná podle legendy sportovní fotografie jako Cena Jaroslava Skály.

Czech Photo Travel: S foťákem na cestách
Výstavy

Czech Photo Travel: S foťákem na cestách

26. 1. 2024 | 2 minuty čtení

55 destinací, 28 lektorů a desítky nadšených účastníků s nezapomenutelnými zážitky. Na fotoexpedice, které pořádá cestovní kancelář Czech Photo Travel a FotoŠkoda, můžete vyrazit už šestým rokem. Na této výstavě alespoň prostřednictvím fotografií - fotografie účastníků a lektorů workshopů a expedic budou k vidění v Minigalerii FotoŠkoda od pondělí 5. února.

Josef Vrážel: Valašsko, domov můj
Výstavy

Josef Vrážel: Valašsko, domov můj

19. 1. 2024 | 2 minuty čtení

Fotograf Josef Vrážel svoji domovinu důvěrně zná a miluje, což je vidět na jeho hluboce lidských fotografiích, které nejsou jen obyčejným dokumentem. Na výstavě v Leica Gallery Prague můžete do 3. března shlédnout dokonale komponované obrazy plné dějů, prožitků a vůní kraje, kde je Vrážel pevně ukotvený a odkud, jak sám říká, nikdy neodejde.

Vystavte své fotografie v Minigalerii FotoŠkoda
Výstavy

Vystavte své fotografie v Minigalerii FotoŠkoda

6. 1. 2024 | 2 minuty čtení

Pracujete na vlastním fotografickém projektu anebo vám již hotový soubor fotografií leží v šuplíku? Pokud byste rádi své snímky vystavili a představili je široké veřejnosti, Minigalerie FotoŠkoda v paláci Langhans právě otevírá rezervace termínů pro rok 2024.

Galerie WWG.CZ vystavuje XV
Výstavy

Galerie WWG.CZ vystavuje XV

14. 12. 2023 | 2 minuty čtení

Minigalerie FotoŠkoda bude již popatnácté hostit výstavu Galerie WWG.CZ, na níž představí svou tvorbu 14 talentovaných fotografek - záměrem tohoto ročníku je dát prostor ženám ve fotografii, a to jak profesionálkám, tak těm, které v tomto oboru teprve začínají. Zveme vás na vernisáž v pondělí 18. prosince v 17:00, kde se zároveň můžete setkat s některými z autorek.

Eva Heyd: Soukromé cesty
Výstavy

Eva Heyd: Soukromé cesty

24. 11. 2023 | 3 minuty čtení

Cesty s fotoaparátem podniká Eva Heyd od dob studií. Zpočátku se věnovala humanistické fotografii a pracovala jako novinářka. Její tvorbu ovlivnila emigrace do New Yorku v roce 1985 a pozdější návrat do České republiky. Nová výstava v Leica Gallery Prague představuje část autorčiny současné práce - fotografie a montáže zachycují nejen magii krajiny, kde žije, ale také míst člověkem kdysi vytvořených a dnes opuštěných.

Alžběta Jungrová: Stav mysli
Výstavy

Alžběta Jungrová: Stav mysli

23. 11. 2023 | 2 minuty čtení

Galerie 400 ASA na pražském Smíchově hostí od pátku 24. listopadu výstavu fotografky Alžběty Jungrové. Při svých pravidelných návštěvách New Yorku zachycovala život a barvy v ulicích velkoměsta a vytvořila z nich soubor s názvem Stav mysli.

Fotoklub Praha: Láska k fotografii
Výstavy

Fotoklub Praha: Láska k fotografii

22. 11. 2023 | 4 minuty čtení

Fotoklub Praha se vrací do Minigalerie Centra FotoŠkoda a fotografie svých členů zde vystaví od pondělí 27. listopadu do 16. prosince 2023. Každý z nich se zaměřuje na jiný žánr - nebudou chybět glamour fotografie a akty, architektura, krajina, street, portréty či abstraktní fotografie.

Petr Hricko: Levitace
Výstavy FotoŠkoda Fest

Petr Hricko: Levitace

24. 10. 2023 | 2 minuty čtení

Společně s blížícím se FotoŠkoda FESTem přivítáme také novou výstavu v naší Minigalerii. Sérii fotografií s názvem Levitace vytvořil fotograf Petr Hricko ve spolupráci s firmou Peak Design. Levitující fotografie jsou Petrovou specialitou a v galerii FotoŠkoda si budete moci prohlédnout od 30. října do 25. listopadu.

Nick Hannes: Zahrada rozkoší
Výstavy FotoŠkoda Fest

Nick Hannes: Zahrada rozkoší

18. 10. 2023 | 3 minuty čtení

Podzim v galerii Czech Photo Centre již tradičně patří výstavě fotografa, který zasedá v porotě soutěže Czech Press Photo. Nick Hannes, belgický fotograf a držitel ceny World Press Photo, v Praze vystavuje svůj dlouhodobý projekt s názvem Zahrada rozkoší. Zabývá se urbanismem moderních měst po celém světě. Ty dokážou ohromit turisty, ale za samotným procesem se skrývá mnoho problémů, které se autor snaží dokumentovat. Výstava je k vidění do 3. prosince a zdarma pro návštěvníky FotoŠkoda FESTu po dobu konání festivalu.

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce
Výstavy

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

15. 9. 2023 | 3 minuty čtení

Zdi naší Minigalerie budou od pondělí 18. září zdobit fotografie výherců devátého ročníku soutěže FOTOSTART. Z celkem 649 soutěžících porota vybrala 30 nejlepších snímků, které můžete v Minigalerii vidět během následujících tří týdnů. Z témat dominuje barevná a černobílá street fotografie, zastoupení ale najde také příroda a umělecká fotografie.

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII
Výstavy

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

11. 9. 2023 | 3 minuty čtení

Od poslední výstavy Lukáše Dvořáka v Leica Gallery Prague uplynulo 13 let. Na svojí poslední stejnojmenné knize, která vyšla v roce 2021, pracoval 13 let. Číslo 13 je pro módního fotografa Lukáše Dvořáka zásadní a provází ho celý život. Stejné jméno proto nese i nová výstava v Leica Gallery Prague, která se otevře návštěvníkům 15. září.

400 ASA: Paměť světla
Výstavy

400 ASA: Paměť světla

11. 9. 2023 | 2 minuty čtení

Galerie 400 ASA uvádí rozšíření projektu Negativy z popelnice fotografa Martina Wágnera. V týdnu od 11. do 17. září máte i vy možnost Martinovi Wágnerovi zapůjčit fotografické negativy nebo diapozitivy, které vám bez využití leží doma. Wágner bude v galerii negativy zdarma profesionálně skenovat a přenášet je do kvalitní digitální podoby. Následně vybrané zdigitalizované negativy vytiskne a vystaví v rámci výstavy Paměť světla. Ta potrvá od 20. září do 31. října.

Kateřina Janišová: můj NY sen
Výstavy

Kateřina Janišová: můj NY sen

31. 7. 2023 | 3 minuty čtení

Fotografka Kateřina Janišová podnikla letos v červnu čtrnáctidenní cestu do New Yorku se svou múzou, modelkou Májou Zunovou. Tyto dvě ženy za svůj pobyt v Americe nafotily přes 10 000 fotografií, nachodily více než 200 km a fotily na mnoha atraktivních lokacích. Výběr toho nejlepšího z jejich americké výpravy můžete vidět v Minigalerii FotoŠkoda od pondělí 7. srpna.

Podpultovky IX
Výstavy

Podpultovky IX

11. 7. 2023 | 1 minuta čtení

Oblíbené podpultovky jsou zpět - naši kolegové vám každý den předávají zkušenosti a pomáhají vybrat tu nejlepší techniku, ale navíc jsou i sami talentovanými fotografy. Od 17. července do 5. srpna můžete vidět výstavu fotografií reprezentujících jejich tvorbu a unikátní pohled na svět.

Arkadiusz Gola: Černobílá země
Výstavy

Arkadiusz Gola: Černobílá země

30. 6. 2023 | 2 minuty čtení

Galerie 400 ASA hostí novou výstavu fotodokumentaristy Arkadiusze Goly. Autor se věnuje oblasti Horního Slezska, regionu, který prošel bouřlivou historií a zažil rozmach i úpadek těžkého průmyslu. Tyto syrové černobílé snímky jsou ve smíchovském prostoru k vidění do 5. září.

Leica Gallery Prague: Nutíte nás nezapomínat
Výstavy

Leica Gallery Prague: Nutíte nás nezapomínat

21. 6. 2023 | 2 minuty čtení

Leica Gallery Prague uvádí novou výstavu věnovanou 55. výročí invaze sovětských vojsk na území tehdejšího Československa. V galerii se setkávají fotografie 25 různých fotografů, kteří dramatické okamžiky dokumentovali. Snímky připomínající tuto významnou historickou událost mohou návštěvníci vidět do 10. září.

Verum Photo: ZINy
Výstavy

Verum Photo: ZINy

23. 5. 2023 | 6 minut čtení

Společně se zahájením FotoŠkoda FESTu přichází také nová výstava v Minigalerii, tentokrát v provedení trojice fotografických matadorů z kolektivu Verum Photo. Kevin V. Ton, Petr Machan a Tom Řechtáček zde ukážou černobílé fotografie ze svých reportážních a dokumentárních projektů. Skrze tyto snímky budete moci nahlédnout za dveře karlínských plesů, psychiatrické nemocnice nebo lázní.

Zažijte FOTOŠKODA FEST v Czech Photo Centre
Výstavy FotoŠkoda Fest

Zažijte FOTOŠKODA FEST v Czech Photo Centre

15. 5. 2023 | 5 minut čtení

Milujete cestování a rádi zachycujete krásy přírody? V rámci FotoŠkoda FESTu jsme si pro vás připravili speciální program věnovaný právě těmto tématům. Proběhne v prostorách galerie Czech Photo Centre a vy budete mít ideální příležitost zde během celého dne zajít na zajímavé přednášky lektorů cestovní agentury Czech Photo Travel a omrknout novou výstavu Czech Nature Photo. Těší se na vás Vojta Herout, Jaroslav Hora, Petr Jan Juračka a Jiří Šebek a bude to rozhodně stát za to!

Cuba – People and Country
Výstavy

Cuba – People and Country

9. 5. 2023 | 3 minuty čtení

Minigalerie Centra FotoŠkoda hostí od 9. května výstavu fotografií z daleké Kuby. Polly a Michal vždy snili o návštěvě této země s vědomím, že je to ráj fotografů, a letos v lednu si tento sen konečně splnili. Výstava plná barev a místní kultury je v prostorách prodejny k vidění do soboty 27. května.

Roman Franc: Grupy
Výstavy

Roman Franc: Grupy

28. 4. 2023 | 4 minuty čtení

Roman Franc má mimořádný cit pro jemný inteligentní humor a nadsázku. Společně s obdivem k lidské pospolitosti jsou tyto charakteristiky patrné v cyklu fotografií s názvem Grupy, který nyní vystavuje Leica Gallery Prague. Hosté slavností v americkém kongresu, obyvatelé českých vesnic, hasiči nebo myslivci: tyto skupiny představují pouze malou ukázku z témat, kterým se Franc věnoval. Výstavu můžete navštívit do 11. června.

Milan Jaroš: Teď a tam
Výstavy

Milan Jaroš: Teď a tam

3. 4. 2023 | 2 minuty čtení

Galerie 400 ASA uvádí novou výstavu fotoreportéra Milana Jaroše s názvem Teď a tam. Vystavované fotografie představují výseč z jeho dlouhodobého projektu, který se snaží zachytit současné Česko. Na tomto souboru pracuje již od svých studií na FAMU, od té doby spolupracoval se zahraničními i českými médii, jako jsou Bloomberg, New York Times a týdeník Respekt.

Fotoklub Praha: Láska k fotografii
Výstavy

Fotoklub Praha: Láska k fotografii

19. 3. 2023 | 4 minuty čtení

Fotoklub Praha se vrací do Minigalerie Centra FotoŠkoda a fotografie svých členů zde vystaví od pondělí 27. března do 15. dubna 2023. Každý z nich se zaměřuje na jiný žánr - nebudou chybět glamour fotografie a akty, architektura, krajina, street, portréty či abstraktní fotografie.

Zobrazeno 24 z 504

Nejčtenější články

Příslušenství za hubičku aneb Co nesmí chybět ve výbavě fotografa
Fototipy

Příslušenství za hubičku aneb Co nesmí chybět ve výbavě fotografa

18. 11. 2021 | 6 minut čtení
Jak zařídit YouTube studio
Fototipy Jak vybrat

Jak zařídit YouTube studio

19. 11. 2021 | 10 minut čtení
OM-1 Mark II - novinka v profesionální řadě foťáků OM system
Produktové novinky

OM-1 Mark II - novinka v profesionální řadě foťáků OM system

30. 1. 2024 | 6 minut čtení

Nejčtenější recenze

Recenze LAOWA 10 mm f/2,8 FF II C&D-Dreamer: první Laowa s automatickým zaostřováním
Recenze Hodnocení 99%
Hodnocení 99%

Recenze LAOWA 10 mm f/2,8 FF II C&D-Dreamer: první Laowa s automatickým zaostřováním

20. 2. 2024 | 8 minut čtení
Recenze: Canon EOS R6 Mark II
Recenze Hodnocení 99%
Hodnocení 99%

Recenze: Canon EOS R6 Mark II

8. 2. 2024 | 13 minut čtení
Recenze: Nikon Z f
Recenze Hodnocení 99%
Hodnocení 99%

Recenze: Nikon Z f

6. 2. 2024 | 8 minut čtení

Fototipy

Fotoškola - jak se rychle zlepšit II.
Fototipy Videa Seriály

Fotoškola - jak se rychle zlepšit II.

23. 2. 2024 | 1 minuta čtení
Tipy na focení - komunita
Fototipy Videa

Tipy na focení - komunita

16. 2. 2024 | 1 minuta čtení
Harman Phoenix 200 v praxi: jak se fotí s novým filmem?
Recenze Fototipy

Harman Phoenix 200 v praxi: jak se fotí s novým filmem?

7. 2. 2024 | 5 minut čtení

Nejnovější videa

Fotoškola - jak se rychle zlepšit II.

23. 2. 2024

Tipy na focení - komunita

16. 2. 2024

Téma měsíce února: Jak se rychle zlepšit ve fotografii

1. 2. 2024
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...