Bouška, Lukeš - FOTOGRAFUJEME DIGITÁLNÍ ZRCADLOVKOU

Kód produktu: 1121485

Prvním krokem na cestě za krásnou fotografií je porozumět zdánlivě složitým pojmům, jako je hloubka ostrosti, expoziční trojúhelník, korekce expozice nebo hyperfokální vzdálenost. Právě vysvětlení těchto termínů je věnována první část části knihy. Naučíte se zde ovládat svůj přístroj a pochopíte na jakém principu funguje. Dozvíte se, jak v nejrůznějších prostředích a podmínkách využít výrobcem nastavené fotografické režimy, ale také to, jak se propracovat k plně manuálnímu nastavení. V druhé části se seznámíte se specifiky fotografických žánrů, jako je krajina, portrét, makro, architektura a další. Autoři vám u každého žánru poradí, na co si dát pozor a na co se zaměřit, aby výsledkem byly skvělé snímky.
Více o produktu »

  • Vysvětlení základních pojmů spojených s fotografií
  • Formát: 23 × 21 cm
  • 216 stran
222 929 032 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

  • Vysvětlení základních pojmů spojených s fotografií
  • Formát: 23 × 21 cm
  • 216 stran

Parametry

AutorOstatní
NakladatelstvíGrada
Rok vydání2016
Hlavní témaovládání fotoaparátu | kompozice | tipy a triky

Popis produktu Bouška, Lukeš - FOTOGRAFUJEME DIGITÁLNÍ ZRCADLOVKOU

Luděk Bouška

Fotografování se věnuje zhruba od svých 17 let, kdy se začal seznamovat se starou filmovou Praktikou, dvěma objektivy a expozimetrem. Díky otci, nadšenému fotografovi, se dostal k lepší technice a začal fotit i se středoformátovými fotoaparáty, na kterých ho uchvátila bezkonkurenční kvalita obrazu. Vyzkoušel jak černobílou fotografii, tak snímání na barevné diapozitivy náročné na správné nastavení expozice. Jeho zájem o fotografickou techniku ho v roce 2002 přivedl do společnosti Megapixel, kde začal jako prodavač a posléze se věnoval odpovídání na zákaznické dotazy týkající se právě techniky, psaní článků o fotografování a několik let také lektorování kurzů. Dnes má na starosti Blog a obsah webu ve společnosti FotoŠkoda, kde působí také jako lektor fotografických kurzů, ve kterých předává své znalosti široké fotografické veřejnosti.

Martin Lukeš

K fotografování měl velmi blízko již od útlého dětství a možná právě to ho ovlivnilo při výběru povolání. Vystudoval obor mechanik optických přístrojů a s nástupem digitální techniky se začal fotografování věnovat naplno. To ho přivedlo až do společnosti Megapixel. Než začal vést fotografické kurzy a workshopy, doplnil si vzdělání na fotografické konzervatoři Impuls v Hradci Králové. Kromě kurzů má v Megapixelu na starosti veřejnou fotografickou galerii, která čítá přes 10 000 aktivních fotografů a více než 200 000 vystavených fotografií. K jeho nejoblíbenějším žánrům patří především krajinná fotografie, reportáže, portréty, akty, fashion a sport. Komerčně se věnuje fotografování jídla, architektury a interiérů. www.maluk.cz

Parametry produktu

AutorOstatní
NakladatelstvíGrada
Rok vydání2016
Hlavní témaovládání fotoaparátu | kompozice | tipy a triky

Poradna k produktu

Bouška, Lukeš - FOTOGRAFUJEME DIGITÁLNÍ ZRCADLOVKOU

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...