CANON EOS R3

Canon
*****
5 1 (1 recenze) | Kód produktu: 4015993 | PN: 4895C004

Profesionální bezzrcadlovka s nevídanou rychlostí a výkonem. Mimořádně rychlý, spolehlivý a odolný. To je Canon EOS R3. Špičkový přístroj navržený pro zachycení té nejrychlejší akce, současně s vysoce odolným tělem, aby splňoval ty nejnáročnější požadavky profesionálních fotografů.
Více o produktu »

 • Full frame snímač BSI CMOS 24 MPix
 • RF bajonet
 • Dual Pixel CMOS AF
Zjistit dostupnost Doprava zdarma
159 990,-
159990 CZK
132 223,- bez DPH
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 99%

Canon EOS R3 jsem mohl vyzkoušet jen na chvíli, jednalo se zatím o předprodukční kus, ze kterého se ani nesmí zveřejnit žádné obrazové výstupy. I tak se s vámi musím podělit o mé první dojmy, protože jsem jich doslova plný. Jedná se nepochybně o nejrychlejší foťák, jaký jsem kdy držel v ruce....

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech
 • velice rychlý a naprosto přesný AF systém
 • zatím jsem na žádnou nevýhodu nepřišel...

Ukázkové snímky

Tato recenze neobsahuje žádné fotografie

Základní popis

 • Full frame snímač BSI CMOS 24 MPix
 • RF bajonet
 • Dual Pixel CMOS AF
 • Ovládání okem (Eye Control AF)
 • Velký hledáček + 2 očnice
 • Špičkový AF-C / sledování objektů při ostření, rychlost AF 0,03 s
 • AF funguje i v podmínkách -7,5 EV
 • Sériové snímání až 30 snímků za sekundu
 • Závěrka 30s až 1/64 000 (vč. režimu Bulb) / kombinace elektronické a mechanické
 • 4K video, interní záznam ve formátu RAW a Log3
 • Dotykový a výklopný displej LCD
 • Výkonný stabilizátor se ziskem až 8 EV
 • Integrovaná vertikální rukojeť
 • Tělo utěsněné proti povětrnostním vlivům
 • Konektivita přes LAN a 5 GHz Wi-Fi

Videoprezentace

Popis produktu CANON EOS R3

Canon EOS R3

Po velmi úspěšných modelech EOS R5 a R6, které nasadily pomyslnou laťku opravdu vysoko, nebylo snadné přijít s něčím ještě lepším a výkonnějším. A přece se to opět podařilo. Canon udělal další odvážný krok v kategorii plnoformátových bezzrcadlovek a výsledkem je model R3, který spojuje to nejlepší z modelu EOS R5 a vlajkovou lodí Canon EOS -1D X Mark III.

Jen pro ty nejnáročnější

Fotoaparát EOS R3 je navržen tak, aby uspokojil ty nejnáročnější fotografy z řad profesionálů a současně odolal všemožným nástrahám každodenního profesionálního použití. Můžeme začít třeba vysoce odolným tělem ze slitiny hořčíku, které je utěsněno stejně jako špičkový reportážní model EOS-1D. V náročných podmínkách se tak dokáže lehce vypořádat s prachem nebo vodou. EOS 3 přináší přes 100 zdokonalení oproti dosavadním bezzrcadlovým a zrcadlovým modelům Canon. Vznikl tak fotoaparát, který podstatně zjednodušuje pracovní postupy a nabízí novou úroveň propojení fotografa s přístrojem, jejímž výsledkem je bezkonkurenční rychlost a ovladatelnost. 

Ultimátní rychlost a kvalita

Srdcem fotoaparátu EOS R3 je nový, zezadu podsvícený skládaný snímač CMOS BSI, spolupracující s prvotřídním obrazovým procesorem DIGIC X. Tato kombinace dokáže pořizovat vysoce kvalitní snímky ve formátu RAW rychlostí až 30 sn./s a díky mimořádně krátkým expozičním časům v rozsahu 30 sekund až 1/64000 sekundy pomáhá sportovním fotografům zachytit i rychle se pohybující objekty (s elektronickou závěrkou při plnohodnotném průběžném automatickém zaostřování a automatické expozici). Snímat je možné i rychlostí 15 sn./s nebo 3 sn./s, mechanická závěrka nabízí expoziční časy od 1/8000 do 30 sekund. Rychlost nového snímače také nově definuje, co lze dokázat s elektronickou závěrkou. Výkonný snímač téměř eliminuje pohybové zkreslení obvyklé u štěrbinových závěrek. Elektronickou závěrku je možné poprvé používat s blesky Canon i jiných výrobců. Fotoaparát se dokáže také vypořádat s blikáním světelných zdrojů a nežádoucími efekty této tradiční slabiny elektronických závěrek, jako jsou pruhy v obraze nebo problémy s podáním barev a expozicí. Slouží k tomu funkce detekce blikání a režim vysokofrekvenčního snímání.

Skvělý AF systém

Vysoký výkon fotoaparátu EOS R3 se neomezuje na rychlost sériového snímání, ale týká se i ostření. S rychlostí ostření 0,03 sekundy je EOS R3 dosud nejrychlejší fotoaparát z řady EOS R – ideální pro zachycení nečekaných okamžiků ve sportu nebo při reportážích. EOS R3 je vybavený systémem automatického ostření se zdvojenými fotodiodami Dual Pixel CMOS AF II a zdokonaleným algoritmem hloubkového učení pro ostření se sledováním objektu včetně detekce lidského a zvířecího oka, těla a tváře a detekce lidské hlavy u statických snímků i videa. Nový fotoaparát je navržený i s ohledem na potřeby fotografů motoristického sportu. Je proto vybavený funkcí sledování vozidel včetně motocyklů, formulí s otevřeným kokpitem i vozů pro závody GT a rallye – s možností priority vozidla nebo přilby řidiče. Detekce oka, tváře, hlavy a těla je nyní k dispozici ve všech režimech automatického ostření, podobně jako nová flexibilní zóna, která umožňuje zvolit velikost a tvar oblasti ostření.

EOS také R3 nastavuje novou laťku ostření za špatných světelných podmínek. Dokáže zaostřit při úrovni osvětlení až -7,5 EV- v tomto ohledu se tedy jedná o jeden z nejlepších fotoaparátů na trhu. Model EOS R3 posouvá možnosti sledování objektů na úplně novou úroveň. Pro maximální kontrolu nad automatickým ostřením nabízí EOS R3 tři různé způsoby výběru ostřicích bodů: rychlý ovladač quick smart, precizní multifunkční ovladač a instinktivní výběr pohybem oka. Ovládání automatického ostření okem tvoří přirozenější propojení mezi fotoaparátem a fotografem. Tato průkopnická, intuitivní metoda přesouvá bod zaostření tam, kam směřuje fotografův pohled. V situacích, kdy se scéna rychle mění, může fotograf instinktivně zaostřovat na akci pouhým pohybem oka.Poprvé ve fotoaparátu řady EOS R nyní budete moci nastavit zaostřovací bod v hledáčku pouhým pohledem

Stabilizace obrazu

S revoluční technologií stabilizace obrazu (IS), nabízí EOS R3 ochranu proti rozhýbání fotoaparátu se ziskem až 8 EV. Funkce posunu snímače spolupracuje s optickým stabilizátorem obrazu zabudovaným do mnoha objektivů RF. Pětiosá interní stabilizace obrazu zlepšuje možnosti fotografování a filmování z ruky za pohybu. Může spolupracovat s optickým stabilizátorem příslušných objektivů řady RF a dokáže kompenzovat až o 8 expozičních hodnot, což patří ke špičce na trhu.

Nejen fotoaparát ale i profi kamera

EOS R3 má mnoho funkcí, které filmařům umožňují dosáhnout vysokých úrovní kreativity. Funkce Canon Log 3 s 10-bitovým záznamem poskytuje větší dynamický rozsah a možnosti stupňování barev / color gradingu. Využít zde můžete navíc stejné rozpoznávání objektů, které je k dispozici v režimu fotografování. EOS R3 nabízí možnost záznamu videa ve formátu 6K 60p RAW, který zachytí o 50 % více detailů než rozlišení 4K. U souborů 6K CRM RAW je možné následně upravovat expozici a vyvážení bílé pro dosažení požadovaného podání. Záznam ve formátu 4K až do 60p se převzorkovává z 6K, což zaručuje nejvyšší možnou obrazovou kvalitu. EOS R3 dokáže natáčet ve 4K při 120p a vytvářet efektní zpomalené záběry ve vysokém rozlišení - skvělé obzvlášť u rychlých a dynamických sportů. Nyní je možné natočit až šest hodin běžného videa nebo 1,5 hodiny při vysokých snímkových frekvencích 119,88/100p.

Lepší než cokoliv předtím

V jádru je fotoaparát EOS R3 navržený tak, aby fotografům umožnil být pohotovější než kolegové s jiným technickým vybavením – a totéž platí o videu. Pro zmenšení velikosti souborů a urychlení pracovního procesu u videa je možný záznam do formátu CRM light nebo MP4 s kompresí All-I, IPB nebo menší IPB light, přičemž si uživatel může zvolit z řady různých datových toků podle potřeb a kapacitních možností. Dva sloty na paměťové karty – včetně UHS-II SD a ultra rychlého CFexpress – umožňují záznam videa ve formátu 6K RAW a podporují souběžný zápis na obě karty ve formátu MP4. Tak lze získat zálohu důležitých nahrávek. Reportéři v terénu u EOS R3 ocení nové multifunkční sáňky a kompatibilitu s novým směrovým stereo mikrofonem DM-E1D s digitálním zpracováním zvuku napájeným z fotoaparátu a s adaptérem TEAC Tascam CA-XLR2d-C XLR, který umožňuje dvoukanálový záznam pomocí profesionálních mikrofonů XLR.

Výbava

EOS R3 má integrovanou svislou rukojeť s možností pohodlnějšího fotografování též vertikálně (včetně ovládání v náročných situacích při fotografování). Dva sloty pro karty umožňují zápis obrazových souborů na média SD nebo CFexpress. Canon EOS R3 napájí vysokokapacitní baterie LP-E19 (stejně jako model EOS-1DX III). To je velkou výhodou modelu EOS R3, u něhož tak můžete používat všechny náhradní baterie, které již vlastníte. EOS R3 vybaven novým špičkovým elektronickým hledáčkem s rozlišením 5,76 milionu bodů, minimálním zpožděním a s obnovovací frekvencí 120 sn./s. Nedochází u něho k zatmění při expozici a z uživatelského hlediska se vyrovná optickému hledáčku. Vedle nové funkce View Assist, která simuluje optický hledáček, má elektronický hledáček sytější barvy a vyšší dynamický rozsah. Zpoždění závěrky je neuvěřitelných 20 ms – méně než poloviční oproti konvenčním fotoaparátům, takže je snímek při stisku spouště pořízen prakticky okamžitě. Nový otočný a výklopný dotykový displej s vysokým rozlišením 4,1 milionu bodů nabízí detailnější zobrazení než dosavadní modely a širší rozsah fotografických úhlů.

Ovládání

Canon EOS R3 nabízí intuitivní a velmi pohodlné umístění ovládacích prvků, přičemž multifunkční ovladač i inteligentní ovladač jsou instinktivně v dosahu palce. Tři přizpůsobitelné voliče na fotoaparátu a ovládací kroužek na každém objektivu s bajonetem RF umožní snadno nastavit rychlost závěrky, clonu, ISO nebo kompenzaci expozice - vše s fotoaparátem u oka. EOS R3 vychází z osvědčené ergonomie a způsobu ovládání řady EOS a přidává nové, pokročilé ovládací prvky. Uživatelům také nabízí řadu nových možností přizpůsobení, včetně zvuku závěrky a jeho hlasitosti. Fotografové, kteří užívají vícero fotoaparátů, mohou jednoduše kopírovat a ukládat vlastní nastavení na paměťové karty a tím ušetřit čas. EOS R3 navíc užívá tentýž typ akumulátoru LP-E19 jako EOS-1D X Mark II a EOS-1D X Mark III, což zvyšuje kompatibilitu se stávajícím DSLR vybavením a umožňuje prodloužit dobu práce. 

Konektivita

Možnosti připojení jsou důležité pro sportovní a reportážní fotografy. EOS R3 podporuje rozhraní LAN, bluetooth a 5GHz síť Wi-Fi pro komunikaci s PC, notebooky a mobilními zařízeními pro rychlé a snadné sdílení snímků. EOS R3 je také kompatibilní s aplikací Mobile File Transfer, která profesionálním fotografům umožňuje přidávat metadata a přenášet snímky ze smartphonu v případech, kdy nemají k dispozici Wi-Fi. EOS R3 je vybaven novou paticí pro příslušenství, která po připojení k fotoaparátu zajišťuje datovou komunikaci a napájení pro nové příslušenství. EOS R3 tak zefektivňuje pracovní postupy a zjednodušuje propojení s chytrým telefonem nebo připojení do Wi-Fi sítě. Pro práci na sportovních stadionech je ideální vysokorychlostní kabelové připojení přes vestavěný gigabitový ethernetový port. A v situacích, kdy je rychlost skutečně rozhodující, mohou fotografové přenášet snímky svým odběratelům přes FTP. 

Canon Camera Connect

Uživatelé mohou fotoaparát ovládat na dálku z mobilního zařízení prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect nebo pomocí funkce Browser Remote při připojení ethernetovým kabelem. Oblíbená funkce Browser Remote známá z modelu EOS-1D X Mark III také umožňuje uživatelům a redakcím na dálku upravovat metadata, procházet a stahovat snímky. Uživatelé budou moci využít také mobilní aplikaci Canon Mobile File Transfer (MFT) určenou profesionálním fotografům k přenosu snímků prostřednictvím mobilního zařízení na FTP/FTPS/SFTP server. Do budoucna jsou plánována další vylepšení, která profesionálním fotografům ještě více usnadní práci, například převod hlasových poznámek do textu. Nový úchyt na chytrý telefon Smartphone Link AD-P1 jako příslušenství pro EOS R3 umožňuje upevnit zařízení se systémem iOS nebo Android do adaptéru pro multifunkční sáňky a jednoduše přenášet snímky prostřednictvím nové aplikace MFT[iv]. Aplikace Canon Camera Connect nyní umožňuje aktualizovat firmware fotoaparátu EOS R3 přes mobilní telefon – jako u prvního z řady EOS. 

Řešení EOS R

EOS R3 bude vybaven multifunkčním ovladačem, který vám pomůže snadno vybrat bod AF, rychle změnit nastavení Menu a další. Dotykový displej umožní přístup k nabídkám, změnu nastavení a další funkce kdykoli a kdekoli bude třeba. Bajonet typu RF otevírá dveře dříve nepředstavitelným možnostem, dokonalé optice a super výkonu automatického zaostřování. Nové lehké hořčíkové tělo fotoaparátu EOS R3 je utěsněné proti pronikání prachu a vody a odolá i drsným podmínkám. Odolnost proti vodě lze zachovat i při použití blesku řady Speedlite jejich připojením do nového adaptéru AD-E1 pro multifunkční sáňky. Ty podporují i nový kompaktní vysílač Speedlite ST-E10, takže fotograf může na dálku ovládat vícero radiem řízených blesků Speedlite.

Další pokročilé funkce:

 • Multi funkční ovladač
 • AF/AE tracking + RAW s vysokorychlostním sériovým snímáním 30 fps s elektronickou závěrkou
 • AF pracuje spolehlivě a rychle i při -7.0 EV
 • Video 4K / 60p (oversampling ze 6K, 4K120p)
 • Zahrnuje režimy: auta a motorky (AF tracking)
 • Video RAW záznam (na CFExppress)
 • Synchronizace s blesky Speedlite i na extrémně krátké časy s electronickou závěrkou
 • LP-E19 aku + dual slot SD + CFExpress

Příslušenství:

 • Speedlite transmitter
 • držák smartphone
 • Mikrofon
 • Multi funkční „shoe“ adapter
 • XLR adapter (kompatibilní s Tascam)

Parametry produktu

Stabilizace obrazuoptická (v objektivu) | mechanická (posunem snímače)
Rozlišení v Mpx24
Druh pamětiCF/SD (dual slot)
Hledáčekelektronický
Velikost snímačeFull Frame (24×36 mm)
Druh snímačeCMOS
BajonetCanon RF
Záznam videa4K (4096 x 2160)
NapájeníLi-Ion
Vlastnosti tělakovové | živý náhled
RozhraníX-sync konektor | možnost LAN | mikrofonní vstup | Wi-Fi | sluchátkový výstup (3,5 mm)
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu30
Časosběrano
Režimy zaostřovacích políDetekce oka | Face detection | Jednotlivý AF bod | Automatický výběr AF bodu | Sledování objektu | Skupiny bodů | Skupiny bodů - volitelný počet bodů | Sledování předdefinovaných objektů | Detekce oka u zvířat
Formát snímkuRAW | JPEG
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 99%

Canon EOS R3 jsem mohl vyzkoušet jen na chvíli, jednalo se zatím o předprodukční kus, ze kterého se ani nesmí zveřejnit žádné obrazové výstupy. I tak se s vámi musím podělit o mé první dojmy, protože jsem jich doslova plný. Jedná se nepochybně o nejrychlejší foťák, jaký jsem kdy držel v ruce. Autofokus funguje neuvěřitelně díky zaostřování okem a propracovanému sledování objektů. Prostě tohle musíte zažít a vyzkoušet, pak teprve dokážete plně pochopit mé nadšení.

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech
 • velice rychlý a naprosto přesný AF systém
 • rozsah ISO 100 až 102 400
 • odolnost proti prachu a stékající vodě
 • výklopný a otočný dotykový displej
 • vynikající ovládání a dobrá ergonomie
 • chráněný snímač
 • USB nabíjení
 • zatím jsem na žádnou nevýhodu nepřišel...

Ukázkové snímky

Tato recenze neobsahuje žádné fotografie

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

CANON EOS R3

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím