CANON IXUS 255 HS růžový

Kód produktu: 4013765 | PN: 8213B006AA

Kompaktní fotoaparát Canon Ixus 255 HS je vybaven propracovaným obrazovým systémem HS a širokou nabídkou scénických režimů i stylovým kovovým tělem.
Více o produktu »

 • 12,1 Mpx HS CMOS snímač (1/2,3")
 • obrazový procesor DIGIC5
 • 10x optický zoom (24-240 mm) / 20x ZoomPlus
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 12,1 Mpx HS CMOS snímač (1/2,3")
 • obrazový procesor DIGIC5
 • 10x optický zoom (24-240 mm) / 20x ZoomPlus
 • 3,0" LCD PureColor II G displej / 461 000 bodů
 • Full HD video (1080p) / režim krátký film (720p)
 • optická stabilizace / inteligentní IS
 • 6,2 fps (High-Speed Burst HQ)
 • režim Smart Auto (58 scén)
 • identifikace obličeje
 • Wi-Fi pro snadné sdílení snímků

Videoprezentace

Popis produktu CANON IXUS 255 HS růžový

Vzhled a ergonomie

Canon Ixus 255 HS skrývá ve svém 22,5 mm tenkém těle 10x optický zoom, který spolu se světlo citlivou elektronikou střeží jak oko v hlavě. Nad objektivem je umístěn výklopný blesk s dosahem cca až 4-5 metrů. Zadní straně dominuje velký Širokoúhlý 3,0" displej LCD PureColor II G s vysokým rozlišením (460 tisíc bodů).

Snímač a objektiv

Fotoaparát je osazen 24mm širokoúhlým objektivem s 10x optickým zoomem (24-240 mm ekv. 135, f/3-6,9, makro od 1 cm). IXUS 255 HS využívá propracovaného inteligentního IS, což je technologie, která umožňuje fotoaparátu detekovat scénu a poté zvolit nejvhodnější optický stabilizátor obrazu, aby výsledný obrázek byl čistý a ostrý. Během přirozeného pohybu fotoaparátu mění podle dané situace stabilizaci obrazu a automaticky vybírá nejvhodnější režim (Normal IS / Panning IS / Macro IS / Tripod mode / Dynamic IS / Powered IS / Dynamic a Macro IS).

Vysoce citlivý 12,1Mpx HS CMOS snímač (1/2,3") a inovovaný obrazový procesor DIGIC5 se podílejí na vzniku snímků s věrným barevným podáním, minimálním elektronickým šumem i za nepříznivých světelných podmínek. V těchto podmínkách napomáhá i výše citlivosti, která se pohybuje v rozmezí 80-6400 ISO. Procesor DIGIC5 navíc poskytuje širším dynamickým rozsahem pro zamezení přeexponování světlých částí snímků při zachování detailů v jejich tmavých oblastech. Typickým příkladem, na kterém lze sledovat výhody daného systému může být stylizované zátiší (viz. obrázek vpravo). V režimu rychlého kontinuálního snímání (High-Speed Burst HQ) je možné pořídit v plném rozlišení 2,4 snímků za vteřinu a v nižším rozlišení až 6,2.

Expoziční režimy

Canon Ixus 255 HS nabízí kromě široké škály automatických a motivových režimů i možnost manuálního nastavení a kompenzaci expozice. Plně automatický inteligentní režim Smart Auto analyzuje fotografovanou scénu a na základě získaných poznatků zvolí optimální nastavení z 58 možných druhů scén. Chytrá expozice Smart Shutter používá funkci Detekce obličeje a umožňuje automaticky zachytit snímek jedním ze tří způsobů: v režimu Úsměv (detekce usmívajícího se obličeje), v režimu Detekce tváře se samospouští (počká, dokud nebude fotograf na snímku a teprve poté pořídí fotografii) nebo v režimu Samospoušť po mrknutí (kdy je expozice spuštěna až 2 sekundy po detekci mrknutí. Kreativní filtry učiní každý snímek originálem. K dispozici jsou například efekty typu dětská kamera, černobílý, miniatura (díky němuž budou snímky krajiny vypadat jako malé modely), miniatura ve videu, velmi živé barvy (pro zvýšení sytosti barev), rybí oko, plakátové barvy (snímky získají retro vzhled).

Další funkce

Videosekvence v Full-HD rozlišení (1920x1080px při 24fps / 1280x720px při 30fpss) potěší především ty z nás, kteří kladou zvýšený důraz na kvalitní záznam videa. Formát videa iFrame představuje jednoduchý způsob, jak rychle importovat, upravovat a sdílet videozáznamy.

Technologie Wi-Fi umožňuje snadné připojení k domácím bezdrátovým sítím, kompatibilním tiskárnám a počítačům a také k přenosným zařízením, jako jsou smartphony a tablety, pro rychlé a pohodlné online sdílení snímků. Použijte systém GPS smartphonu ke sledování míst pořízení snímků a poté jej synchronizujte s fotoaparátem přes síť Wi-Fi, a tím doplňte tyto informace ke svým snímkům.

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Canon Ixus 255 HS disponuje kromě Hi-Speed USB i AV a mini HDMI výstupem. Fotoaparát je napájen lithiovým akumulátorem NB-4L, jehož přepokládaná výdrž je 220 snímků. Režim ECO efektivně pracuje s energií akumulátoru, což navyšuje počet snímků až na 300.

Stránky výrobce (CZ)

Rozměry a hmotnost:
85,8 x 53,5 x 19,8 mm při 163 g (s příslušenstvím)

Obsah balení:
Canon Ixus 255 HS
akumulátor NB-4L
nabíječka CB-2LV
kabel USB IFC-400PCU
disk CD-ROM se software
návod k použití

 

Parametry produktu

Zařazení kompaktuUltrazoom | Cestovatelský
Velikost snímače1/2,3"
Barva fotoaparáturůžová
Rozlišení snímače (počet efektivních pixelů v Mpx)12
Rozšířené ISO (minimum)80
Rozšířené ISO (maximum)6400
Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Optický zoom10×
Min. ohnisková vzdálenost24
Max. ohnisková vzdálenost240
Možnost použití předsádek / filtrůne
Velikost LCD displeje3,0"
Hledáčeknemá vestavěný hledáček
Expoziční režimyautomatika
Bezdrátové rozhraníWi-Fi
Druh pamětiSDHC | SDXC
NapájeníLi-Ion
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

AVACOM Canon NB-4L 700 mAh

AVACOM Canon NB-4L 700 mAh

AVACOM Canon NB-4L 700 mAh

Baterie Avacom Canon NB-4L je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy baterií....

Příslušenství k produktu CANON IXUS 255 HS růžový

AVACOM Canon NB-4L 700 mAh

AVACOM Canon NB-4L 700 mAh

AVACOM Canon NB-4L 700 mAh

Baterie Avacom Canon NB-4L je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy baterií....

Poradna k produktu

CANON IXUS 255 HS růžový

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...