CANON PowerShot A4000 červený
CANON PowerShot A4000 červenýCANON PowerShot A4000 červenýCANON PowerShot A4000 červený

CANON PowerShot A4000 červený

Canon
Kód produktu: 4013123

Ačkoli jsou kompaktní fotoaparáty řady A určeny pro nenáročné uživatele a začínající autory, umožní jim dosáhnout krásných snímků i bez znalosti fotografických zákonitostí a pojmů. Těmto uživatelům nabízí to, co je pro ně skutečně podstatné, tedy širokoúhlý objektiv s osmi násobným rozsahem zoomu, velký displej, vysoce citlivý snímač i video v HD kvalitě.
Více o produktu »

 • 16 Mpx CCD snímač
 • obrazový procesor DIGIC4
 • 28 mm širokoúhlý objektiv
222 929 015 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 16 Mpx CCD snímač
 • obrazový procesor DIGIC4
 • 28 mm širokoúhlý objektiv
 • 8x optický zoom (28-224mm)
 • 3,0" LCD displej / rozlišení 230 tisíc bodů
 • video v HD kvalitě / samostatné tlačítko pro nahrávání videa
 • tlačítko nápovědy
 • režim Smart Auto (32 scén)

Parametry

Popis produktu CANON PowerShot A4000 červený

Vzhled a ergonomie

Elegantní kovové tělo představuje ve své třídě nadstandard a přispěje k odolnosti fotoaparátu. Ten jistě neurazí ani svým moderním designem, který není na škodu ergonomii. Ovládání je přizpůsobeno stylu zamiř a stiskni spoušť. Nabídne ale i otočný volič pro rychlou volbu expozičních režimů. Užitečné je i tlačítko pro aktivaci rozpoznávání tváře. Canon PowerShot A4000 IS je prodáván ve několika barevných variacích.

Snímač a objektiv

 

Canon Powershot A4000 IS má CCD snímač s vysokým rozlišením 16 Mpx pro snímky plné detailů. Objektiv s optickou stabilizaci má 8x optický zoom (28-224 mm ekv. 135, f/3-5.9, makro od 1cm) a začíná na širokoúhlém ohnisku 28 mm. Jeho rozsah pokryje potřeby většiny fotografů.

Inteligentní IS potlačuje otřesy fotoaparátu, čímž zajišťuje, že všechny fotografie a videozáznamy jsou ostré a detailní i při nastavení plného zoomu nebo za slabého osvětlení. Automaticky přizpůsobuje optický stabilizátor obrazu scéně výběrem jednoho z 6 režimů, aby zabránil rozmazání.

Canon Powershot A4000 IS je obdařený 16Mpx snímačem CCD, který zaznamenává světelné paprsky dopadající na jeho plochu a prostřednictvím A/D převodníku a obrazového procesoru DIGIC4 jim přiřazuje optimální podobu v elektronických datech. Tento snímač pracuje citlivě a účinně si poradí s redukcí šumu po celém rozsahu citlivosti (80-1600 ISO). Fotoaparát tak dosahuje výtečných výsledků i v ne příliš optimálních podmínkách.

Expoziční režimy

Fotoaparát je přizpůsoben potřebám amatérů. Nemůže se sice pochlubit plně manuálními režimy, ale obsahuje dostatečnou výbavu pro převedení vaší vize ve skutečnost. Ta se skládá z režimů: Smart Auto - což sice není, až taková novinka a rozpoznávání scén v automatickém režimu tu již bylo, nikdy však se schopností optimalizovat nastavení fotoaparátu výběrem z 32 scénických režimů. Fotoaparát tak bude připraven za všech okolností přizpůsobit své chování daným podmínkám. K tomu mu pomáhají další pokročilé technologie jako detekce tváře či pohybujícího se objektu. Funkce i-Constrast optimalizuje fotografie v náročnějších světelných situacích, tak aby se snížil výskyt přeexponovaných i podexponovaných míst v ploše snímku. Kreativní filtry učiní každý snímek originálem. K dispozici jsou například efekty typu dětská kamera, monochromatický, miniatura (díky němuž budou snímky krajiny vypadat jako malé modely), miniatura ve videu, velmi živé barvy (pro zvýšení sytosti barev), rybí oko, plakátové barvy (snímky získají retro vzhled), zdůraznění a záměna barev.

Další funkce

Video v HD rozlišení (1280x720px při 25fps) potěší především ty z nás, kteří kladou zvýšený důraz na kvalitní záznam videa. Formát videa iFrame představuje jednoduchý způsob, jak rychle importovat, upravovat a sdílet videozáznamy.

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Canon Powershot A4000 IS je napájen akumulátor NB-11L, který dle přísných norem CIPA dosahuje přibližné výdrže 175 snímků.

Stránky výrobce (CZ)

Rozměry a hmotnost:
95,3 × 56,3 × 24,3 mm při 130 g (145 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
fotoaparát Canon PowerShot A4000 IS
akumulátor Li-ion NB-11L
nabíječka CB-2LD
kabel USB IFC-400PCU
disk CD-ROM se software
návod k použití

 

Poradna k produktu

CANON PowerShot A4000 červený

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace