COKIN filtr P050 cyan
COKIN filtr P050 cyan

COKIN filtr P050 cyan

Cokin
Kód produktu: 2121005

COKIN filtr Cyan (Azur) ne vždy je žádoucí, aby na snímcích pořízených během západu slunce převládal zlatavý nádech, a právě tehdy jistě uvítáte filtr se 40% hodnotou azuru.
Více o produktu »

490,-
490 CZK
404,- bez DPH
222 929 031 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

PrůměrCokin P
Objímkazásuvné filtry (Cokin, Lee a další)
Efekty filtrůcyan
Ovlivnění expozice-1 EV
Pro černobílou fotografiine

Popis produktu COKIN filtr P050 cyan

Speciální vlastnosti
Jedinečné řešení uchycení filtrů Cokin umožňuje nejen jejich vrstvení, ale zároveň i posun jednotlivých filtrů při uchycení v plastovém držáku. Filtry jsou vyráběny ve čtyřech velikostních a kvalitativních seriích (A, P, Z-Pro, X-Pro).
A serie - je především určena pro objektivy, kinofilmových a digitálních fotoaparátů, o průměru filtrového závitu v rozsahu 36-62mm.
P serie - je určena pro kinofilmové, digitální objektivy s širším zorným úhlem a větším průměrem filtrového závitu v rozmezí 48-82mm. Dále pak je tato serie určena pro středoformátové objektivy, například hasselblad, Rollei, Mamiya atd.
Z-PRO serie - je určena pro objektivy středoformátových fotoaparátů. Díky šířce filtru (100mm) je použitelný také pro širokoúhlé objektivy s ohniskovou vzdáleností kratší než 20mm.
X-PRO serie - je speciálně navržena pro středo a velkoformátové objektivy jak standardní, tak i pro objektivy s ohniskovou vzdáleností kratší než 15cm.


K čemu slouží
Barevný filtr Cyan je možné použit jak digitálním, tak i klasickým filmovým fotoaparátem. Absorbuje UV záření a potlačuje červenou a oranžovou barvu. Filtr své využití nachází nejen v oblasti krajinářské tvorby, ale i v průmyslové a reklamní fotografii. Vhodný je též pro podvečerní a večerní fotografování, kdy například při výrazných červánkách odstraňuje sytě červený odstín nebes a převádí je na snímku do neutrálního šedého odstínu. Přestože je možné jej zařadit zpět do skupiny konverzních modrých filtrů, svou hodnotou cca 40% CYAN dává silný účinek, a proto je zařazen mimo skupinu těchto filtrů.

<img data-cke-saved-src="http://www.fotoskoda.cz/eobchod/multi/filtry/obr/color-cyan.jpg" src="http://www.fotoskoda.cz/eobchod/multi/filtry/obr/color-cyan.jpg" ukázka="" funkce="" filtru"="" width=" alt=">

Jak se používá
Při používání barevných filtrů je třeba si uvědomit, že ovlivňují výsledný vzhled fotografií, tím že mění tonalitu snímku. A protože jsou určeny pro specifické účely, není radno je mít nasazené na objektivu stále, jejich funkce nezávisí na úhlu natočení. V závislosti na barevnosti scény způsobuje expoziční posun o -1EV.
 

Parametry produktu

PrůměrCokin P
Objímkazásuvné filtry (Cokin, Lee a další)
Efekty filtrůcyan
Ovlivnění expozice-1 EV
Pro černobílou fotografiine
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

COKIN filtr P050 cyan

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím