DATA TRESOR DISK DVD+R 4,7GB jewellcase
DATA TRESOR DISK DVD+R 4,7GB jewellcaseDATA TRESOR DISK DVD+R 4,7GB jewellcase

DATA TRESOR DISK DVD+R 4,7GB jewellcase

Výrobce neuveden
Kód produktu: 4062509

Médium, které u kterého je garantováno uschování dat na 160 let. Technologie „DTD” se odlišuje od ostatních CD-R , DVD-R/+R především v záznamové vrstvě. Původní organická je u „DTD” nahrazena anorganickými keramicko-kovovými materiály, které lépe chrání data před vlivy prostředí. Nedochází tak k přirozenému stárnutí záznamové vrstvy, jako u předešlých organických disků.
Více o produktu »

 • oproti standardnímu DVD+R žádný z použitých materiálů záznamové vrstvy nepodléhá přirozenému stárnutí
 • pečlivým výběrem prvků pro jednotlivé vrstvy je zajištěna stálost zaznamenaných dat
 • odolnost vůči světlu, UV záření, vlhku, zvýšeným teplotám, magnetismu i radiaci
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • oproti standardnímu DVD+R žádný z použitých materiálů záznamové vrstvy nepodléhá přirozenému stárnutí
 • pečlivým výběrem prvků pro jednotlivé vrstvy je zajištěna stálost zaznamenaných dat
 • odolnost vůči světlu, UV záření, vlhku, zvýšeným teplotám, magnetismu i radiaci
 • tato technologie se vývojem může aplikovat na optická média o vyšší kapacitě, při zachování kvality a životnosti
 • složená keramicko-kovová vrstva má podobné vlastnosti jako keramické desky s klínovým písmem z doby Mezopotámie, které i dnes po několika tisících letech jsou zachovány.

Parametry

Popis produktu DATA TRESOR DISK DVD+R 4,7GB jewellcase

TECHNICKÉ VYSVĚTLENÍ VÝROBNÍHO PROCESU „DTD” 

Na výrobní lince jsou na dvou vstřikovacích lisech současně vyrobeny dvě poloviny disku o průměru 120 mm a síle 0,6mm z opticky čistého polykarbonátu (plastu), kde první (Layer0) obsahuje vylisovanou „U” drážku (groove) ve spirále od středu k vnějšímu okraji pomocí lisovacího nástroje – matrice (stamper). Druhá (Layer1 - dummy) má funkci krycí a ochrannou proti mechanickému poškození záznamové vrstvy finálního výrobku. 
Tvar a velikost „U” drážky je dlouhodobým vývojem přesně stanovena a v průběhu výroby je měřena s přesností na 0,1nm přístrojem AFM (Atomic Force Microscope). Do této drážky je oproti standardnímu rotačně odstředivému nanášení organické světlocitlivé vrstvy, známé z výroby DVD+R, nanášena ve speciálním zařízení skupina vrstev z přesně vybraných prvků splňující ta nejpřísnější kritéria odolnosti a imunitě vůči světlu, UV záření, radiaci, vlhku, magnetismu a dalších vlivů okolního prostředí. Tyto vrstvy (ochranné, zápisové a reflexní) jsou nanášeny celkem v devíti vakuových komorách technologií plazmového naprašování v plynné ochranné atmosféře, čímž je zaručena absolutní homogenita (vyrovnanost) vrstev. Proces nanášení je pravidelně kontrolován přesným optickým měřením na zařízení Elipsometer s přesností na 0,01nm. 
Po metalizačním procesu jsou obě poloviny „DTD” slepeny speciálně vyvinutým lepidlem s maximální odolností vůči výše uvedeným vlivům a finální výrobek prochází konečnou optickou kontrolou. Zde jsou vyřazeny výrobky nesplňující kvalitu podle norem ECMA (European Computer Manufacturers Association). To jsou např. stanovené limity chyb ve vrstvách a kvalitativní podmínky ostatních opticko-mechanických vlastností.

Specifikace

DVD + R
Baleni - 1ks v krabičce (jewel)
Kapacita - 4,7GB
Maximální rychlost zápisu - 4x

Poradna k produktu

DATA TRESOR DISK DVD+R 4,7GB jewellcase

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací