DRIFT HD - sportovní kamera | FotoŠkoda

DRIFT HD - sportovní kamera

Kód produktu: 4032724

Drift HD je nástupcem oblíbené řady outdoor videokamer Drift HD170. Oproti předchozí sérii došlo k celé řadě vylepšení, ať už se zaměříme na hmotnost a rozměry těla kamery, nebo její funkční výbavu.
Více o produktu »

 • Full HD 1080p video
 • Odolná konstrukce
 • Dálkové ovládání
222 929 031 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • Full HD 1080p video
 • Odolná konstrukce
 • Dálkové ovládání
 • Vestavěný LCD displej
 • Mikrofonní vstup
 • Vyměnitelný objektiv
 • Množství dostupných držáků

Videoprezentace

Popis produktu DRIFT HD - sportovní kamera

Vzhled a konstrukce

Drift HD

 

Kompaktní tělo kamery vyniká oproti běžným přístrojům podstatně vyšší odolností, takže snadno snese nějaký ten pád na zem, ale nezalekne se ani případného namočení do vody nebo prašného prostředí. Unikátní je konstrukce objektivu, která dovoluje ho natočit tak, aby byl obraz vždy vodorovně podle momentální polohy kamery - například na helmu ji je tedy možné bez problémů upevnit jak z boku, tak nahoru. Nově je navíc optika vyměnitelná, takže v případě jejího poškození stačí pouze dokoupit náhradní díl.

Snímač a optika

Ve svých útrobách kamera ukrývá citlivý CMOS snímač, který jí propůjčuje schopnosti jako záznam Full HD videa nebo fotografií v rozlišení 9 megapixelů. Objektiv se krom vyměnitelné optiky a toho, že je otočný kolem své osy, může pochlubit velmi širokým úhlem záběru 170°. I uprostřed té nejdrsnější akce tak lze docílit relativně stabilního obrazu, bez obav, že se něco podstatného nevejde do záběru.

Formát záznamu a média

Pro záznam videa slouží vysoce komprimovaný formát H.264 (soubory .mov), rozlišení je možné využít buď plných 1920 x 1080 (Full HD) nebo "klasické" HD 720p (1280 x 720). Snímkovou frekvenci je možné korigovat v rozsahu 25 / 30 / 50 / 60 snímků za sekundu (50 a 60 pouze pro rozlišení 720p). Video i fotografie se ukládají na klasickou paměťovou kartu microSD s maximální podporovanou kapacitou až 32 GB. Kromě videa je možné zaznamenávat také statické fotografie ve formátu jpeg a to jak jednotlivě, tak sekvenčně.

Funkce a ovládání

Oproti většině ostatních sportovních videokamer je Drift HD vybavena vestavěným LCD displejem s úhlopříčkou 1,5", který pomůže jak při kompozici záběru, tak při prohlížení natočeného materiálu přímo v terénu. Krom toho také značně usnadňuje nastavení kamery a ovládání menu. Vzhledem ke svému účelu kamera využívá hlavně automatický režim, ale expozici je do určité míry možné konfigurovat také manuálně.

Možnosti propojení, vstupy a výstupy

Pro přenos dat je kamera vybavena klasickým rozhraním USB, které lze použít také k nabíjení akumulátoru. Díky přítomnosti portu microHDMI je možné si záběry okamžitě přehrát na velké obrazovce přímo z kamery. Kvalitu zvuku lze vylepšit pomocí externího mikrofonu, který se připojuje pomocí konektoru 2,5 mm jack. Spolu s kamerou Drift HD je v balení také rádiové dálkové ovládání, to dovoluje pohodlně ovládat spoušť kamery, i když je připevněná na helmě, nebo na jiném obtížně dostupném místě. K dispozici je také standardní 1/4” stativový závit.

Rozměry a hmotnost:

Drift HD

104 x 50 x 33 mm při 120 g

Obsah balení:

Drift HD
Dálkový ovladač
Náhradní zadní kryt
Držák na brýle
Rovný a zaoblený držák an helmu
Univerzální držák
Popruh na suchý zip
Akumulátor
USB kabel

Specifikace kamery na webu výrobce (EN)
Ukázky videa na webu výrobce (EN)

Parametry produktu

Rozlišení videaFull HD (1920x1080) | HD (1280x720)
Snímková frekvence ve Full-HD videu25 | 30

Poradna k produktu

DRIFT HD - sportovní kamera

Přidat příspěvek
 • Jan Jirouš
  Odpovědět

  Kontaktní zvuk z kamery Drift HD720

  Jan Jirouš 09.09.2013 15:41:52
  Dobrý den,

  vlastním uvedenou kameru jen krátce. Natáčel jsem video během cyklistického zájezdu. Se získaným obrazovým materiálem jsem spokojen, už méně však se zvukem. Ze všech kamer, které jsem kdy měl k dispozici, je na této kameře nejhorší zvuk. Dalo by se říct, že skoro neexistuje. Nastavil jsem možnost "nejcitlivější", takže sice svědomitě nahrává svist větru, případně různé údery a rány, ale komentář či dialogy prakticky nejsou vůbec slyšet. Nečekal jsem hi-fi kvalitu, ale alespoň běžnou. Počítá se u této kamery, k níž nelze připojit externí mikrofon, vůbec s nějakým kontaktním zvukem? Děkuji za brzkou odpověď.

  JJ
  • Copywriter Cfs
   Odpovědět

   RE:Kontaktní zvuk z kamery Drift HD720

   Copywriter Cfs 11.09.2013 16:06:14
   Dobrý den,
   na drift HD existuje externí mikrofon http://obchod.fotoskoda.cz/drift-hd-externi-mikrofon/ . Samozřejmě záznam zvuku by pro tuto kameru měl odpovídat standardu outdoorových kamer tj. záznam by měl být slyšet. Pokud to tak není jedná se pravděpodobně o závadu.
 • Ka-Po
  Odpovědět

  kvalita záznamu

  Ka-Po 06.02.2013 00:03:00
  Jaký je rozdíl v kvalite záznamu kameryDRIFT HD a dražší DRIFT HD Ghost při největší kvalitě nahrávání, kyž pominu další rozdíly. Děkuji
  • Pavel Galler
   Odpovědět

   RE: kvalita záznamu

   Pavel Galler 07.02.2013 16:15:11
   Dobrý den,nová Ghost verze má věrnější barvy a více detailů. Porovnání ke shlédnutí zde: www.youtube.com/watch?v=q47YB928Uy0
 • juraj
  Odpovědět

  otazka

  juraj 10.06.2012 21:46:10
  dobry mam otazku pri zapojeni do pocitaca sa mi nezobrazi ziaden dokument o tom ze by som bol s kamerou pripojeni musim mat v kamere kartu aby sa tak stalo? dakujem.
 • Miroslav Hrb
  Odpovědět

  České menu

  Miroslav Hrb 13.03.2012 23:03:40
  Dobrý večer, má kamera Drift HD české menu a český návod? Kolik stojí nabiječka na baterie a náhradní sklíčko na objektiv? Je kamera vhodná pro kanoisty?DěkujiMirek H.
  • Sylva Pineckerova
   Odpovědět

   RE: České menu

   Sylva Pineckerova 14.03.2012 09:44:25
   Dobrý den, Mirku,kamera má české menu, balení český návod neobsahuje, ale dodáváme ho v elektronické či tištěné podobě. V odkazu Vám zasílám příslušenství, které lze na naší prodejně objednat.www.sportkamery.cz/Drift-drzaky-a-prislusenstvi.htmlKamera je částečně pogumována, vodotěsná do 0.5m. S vodotěsným pouzdrem pro Drift HD vodotěsná do 30m.
 • Lubor Hajduch
  Odpovědět

  Drift HD

  Lubor Hajduch 13.03.2012 12:13:20
  Dobrý den,měl bych zájem o koupi kamery Drift HD. Můžete mi napsat co přesně sada obsahuje? Zejména zda je součástí sady náhradní sklíčko na objektiv a držák na řídítka motocyklu.Dále by mě zajímalo, zda se dá ke kameře dokoupit výkonnější akumulátor.Děkuji za odpověď.S pozdravemLubor Hajduch
  • Sylva Pineckerová
   Odpovědět

   RE: Drift HD

   Sylva Pineckerová 13.03.2012 15:48:27
   Dobrý den,Obsah balení u této kamery je:Drift HDDálkový ovladačNáhradní zadní krytDržák na brýleRovný a zaoblený držák an helmuUniverzální držákPopruh na suchý zipAkumulátorUSB kabelNáhradní sklíčko na objektiv a držák na řídítka motocyklu sada neobsahuje. K této kameře lze dokoupit baterii standarní www.fotoskoda.cz/eobchod/p4032761-cz-drift-hd-standartni-baterie
 • Jirka Krch
  Odpovědět

  cyklický záznam

  Jirka Krch 13.02.2012 23:26:28
  dobrý den,umožňuje kamera nastavení cyklického záznamu podobne jako některé autokamery? ( po zaplnění kapacity karty nahrává dál tak, že přepisuje nejstarsí záznam )
  • Ondřej Forst
   Odpovědět

   RE: cyklický záznam

   Ondřej Forst 14.02.2012 08:00:51
   Dobrý den,podle dostupných informací toto nastavení kamera neumožňuje.
 • Petr Novák
  Odpovědět

  délka záznamu

  Petr Novák 17.01.2012 23:39:36
  Dobrý den, jaký systém formátování paměťové karty kamera podporuje (NTFS, FAT32)? ... je-li to FAT32, asi nelze natočit záznam delší, než kolik zabere 4 GB, že? Nebo je schopná natočit nepřetržitý záznam až do max. velikosti paměťové karty? Děkuji, Petr N.
  • Ondřej Forst
   Odpovědět

   RE: délka záznamu

   Ondřej Forst 23.01.2012 11:59:26
   Dobrý den,při překročení maximální velikosti souboru je záznam rozdělen na více částí.
 • Ludvík Matoušek
  Odpovědět

  práce s paměťovou kartou

  Ludvík Matoušek 13.01.2012 12:13:29
  Dobrý den, "Ježíšek" mi přinesl uvedenou kameru, do které jsem si přikoupil paměťovou kartu 32 GB od A-Data, Class 10. Bohužel kamera má občas problémy se startem, je-li do ní karta vložena. Bez karty se spustí vždy, pak stačí kartu vložit, a vše jede "normálně". Nedokážu říct, zda tedy úplně "normálně", protože se mi nepodařilo natočit záznam delší než 1 h 10 minut. Záznam se svévolně přeruší a pokračuje novým záznamem. Délky obou, na sebe navazujících záznamů jsou různé (vždy jsem kameru nechal puštěnou, co baterka dovolila). Chci se proto zeptat, co bych mohl podniknout za účelem odstranění těchto nepravidelností. Firmware v kameře jsem updatoval na poslední, co je k dispozici. Mám začít s reklamací té paměťové karty? Je možné, že 32 GB je na kameru "moc", a proto ty chyby? Nebo je to tím naddimenzovaným přenosem (prý postačí class 4)? Nebo to je chování výlučně kamery a navíc jde o standardní chování (i s tím bych se smířil - věda, že vadu nelze odstranit)... prosím o radu, co s tím ... Děkuji Vám mnohokrát, Matoušek
  • Drift
   Odpovědět

   RE: práce s paměťovou kartou

   Drift 04.04.2013 17:45:47
   Mám od Drift Innovation starší model X170 a videa také dělí na soubory o určité velikosti. Nejedná se o chyu, ale vlastnost, je to popsáno v manuálu.
  • Sylva Pineckerová
   Odpovědět

   RE: práce s paměťovou kartou

   Sylva Pineckerová 13.01.2012 13:09:04
   Dobrý den, karta o velikosti 32GB je doporučena výrobcem, tudíž by v tomto ohledu problém být neměl.Doporučuji Vám vyzkoušet kartu jinou, dle specifikací problémů, kteréjste popsal je pravděpodobné, že jde o kartu vadnou . Pokud by závady přetrvávaly navštivte servis. Standartní chování kamery to rozhodně není.

Kam dále

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...